Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év lesz a kicsik közt. Ti...

Egy év lesz a kicsik közt. Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra,tanácsokra lennék kíváncsi,hogy a nagyobbik pici aki akkor lesz egy éves ne sérüljön.

Egy szobájuk legyen kezdetektől?


2009. szept. 22. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 15 hónap van a két gyerek között, egy szobában alszunk mindannyian. Hát, nem akarok mellébeszélni: elég nehéz az élet...A kicsi most 2 hónapos, eddig talán összesen 2x sírta fel a nagyot, szóval ez nem annyira gond. Engem leginkább az zavar, hogy a szopik miatt a naggyal semmit nem tudok játszani, pedig korábban renegeteget foglalkoztam vele. látom, hogy megviseli a helyzet, sokkal hisztisebb, de valószínűleg inkább amiatt, mert engem megvisel, és rajtam érzi a feszültséget. Viszonylag jól elvan egyedül, ugyanabban a szobában van, mint én, pakolgat, néha játékot odahoz, persze időbe telt, míg megértette, hogy szoptatás közben nem tudok felugrálni, de most már elfogadta.

És hát sokkal türelmetlenebb vagyok vele, hiszen nincs idő a kajában turkálni, vagy a matrac állatkáit elmutogatni, mikor a pici üvölt...Szerintem az a lényeg, hogy az ember próbáljon minél természetesebben viselkedni, és akkor ő is elfogadja az új szitut, hiszen kicsi még, és nem tudja, hogy ez másképp is lehetne. Ja, és ami még nehéz volt nekem, hogy a jól kialakult napirendünkhöz ne ragaszkodjak óramű pontossággal, hiszen lehetetlen. Nincsenek fix dolgok, néha a nagy vár a sorára, néha a pici. Persze még én is csak tanulom a dolgokat...

2009. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közeli rokonunknál éppen így van. Ott külön szobában voltak kezdettől a gyerekek, de a kisebbik nagyon sírós volt éjszaka, így ő végül többször a szülőkkel aludt. De sokszor felsírta a nagyobbat is és akkor mindannyian együtt aludtak. Az egyik nagymama minden héten megy főzni, takarítani, stb. ill. hétvégenként a fiatalok mennek és ott hagyják pár órára a gyerkőcöket, alszanak vagy kimozdulnak. Nem hiszem h sérült a nagyobbik, aranyos, mosolygós meg minden, de azért persze van testvérféltékenység, sztem ezt nem lehet 100%-ban elkerülni. Írok példát: anyuka ült a földön, a kisebbik már kúszott, próbált odaevickélni anyához, erre a nagyobbik tiszta erővel beleugrott az anyukája ölébe, úgy hogy a kicsi már ne férjen oda. Vagy sokszor átgyalogol rajta, megcsapkodja, stb., szerencsére a szülők humorosan fogják fel, nem csinálnak drámát belőle. Szóval azért megérzi a nagyobb hogy megoszlik a figyelem és azt is tökéletesen tudja, hogy ki a "bűnös" ebben, de mondom, sztem ezt nem lehet teljesen kivédeni. El kell fogadni hogy létezik ez az érzés, a legnagyobb jóindulat mellett is. Még egy utolsó gondolat: köztem és húgom között is kicsi a korkülönbség és anyu hogy ne sérüljek, mindenbe bevont amikor a húgom kisbaba volt. De ennek meg a kicsi itta meg a levét, mert így rá nem jutott elég figyelem és ez a mai napig érződik. És ettől függetlenül u.úgy megvolt a féltékenység a részemről... Valamiféle egyensúlyra érdemes törekedni, hogy úgymond "jut is, marad is", és elfogadni hogy a gyerekek bizony féltékenyek egymásra. Amúgy szerintem ez egy egész életen át elkísér, sokszor még felnőttként is versenyzünk a szüleink elismeréséért, de erre már nem írok példát, így is hosszú voltam :) Boldog babázást kívánok!
2009. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok .

Köszönöm a válaszokat.Igazából Nővérem és Köztem 11 hónap van,és bár a mai napig nem vagyunk jó tesók,mégis felnőttünk valahogy.Sose volt féltékenység csak később,gyerekként jól elvoltunk.

Biztos nehéz lesz,de nem Én leszek az első,és nem is az utolsó,aki ezt végigcsinálja.

Valahogy majd úgyis lesz,a helyzet majd adja magát.

Még félek,de ez talán így természetes.

2009. szept. 23. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!