Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak tejpépet vagy ne?

Adjak tejpépet vagy ne?

Figyelt kérdés
Jövőhéten lesz 6 hónapos a kislányom. A védőnő azzal szórakoztat, hogy vékony, holott 7dkg kell a születési súly megduplázásához és van még rá 1 hete. Van tejem, éjjel végig alszik, nappal 3 óránként eszik (van amikor 4). Kitalálta, hogy mivel beteg volt és ma fejezem be az antibiotikumot, a héten még várjak, de jövőhéttől fürdés előtt adjak neki egy fél adag tejpépet. Viszont jövőhéten már kezdem a gyümölcslevet. Gyümölcslé+anyatej miért nem elég? Adjak pépet is? OK, nem eszi meg a súlyának megfelelő mennyiséget (kb 860ml-t kéne, ő meg 700 körülit szokott), de ha alszik tőle, akkor valószínűleg elég neki. Mit csináljak? Tanácstalan vagyok.
2009. szept. 22. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod a dolgot. Én soha nemadta a gyerekmnek tejpépet, nem is értem, miért jó az...

Anyatej 8esetleg tápszer), aztán ha abban a korban van, akkor gyümölcsök, majd zöldségek, főzelékek, ésígytovább. Minek ebbe a tejpép?

Jól alszik, nem éhesebb este, hogy meg kelljen tömni, mint a kacsát :-)

Egyik füleden be és közben bőszen bólogatsz neki, hogy "hááát persze...". Aztán elkezded a gyümölcsöket adni szépen.

2009. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól gondolod,elég neki, a babák nem olvassák a nagykönyvet:)Lehet ,hogy a védőnődnek sem kellett volna:))))Nem kell neki mindent tudni, mondd,hogy igen, kóstoltátok a tejpépet, kb egy hétig keményen küzdöttél,és saaaajnos nem ízlik a bébinek:)
2009. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én meg négy hónapos kora óta adom a babámnak a tejpépet, mert attól lakott jól, erre leszúr a védőnő, hogy miért nem sinlacot.... na szépek ezek is. :D
2009. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tejpép, sinlac és társai teljsen feleslegesek ha jóllakik a babád az anyatejtől és később majd a többi kajától. És ha duplázza a súlyát akkor nincs gond, még a ngykönyv szerint sem lehet belekötni.:-) Én a helyedben nem adnék semmi mást a gyereknek. Az meg, hogy tejpép vagy sinlac...ahány orvos, védőnő úgyis mind mást fog mondani..az ember meghülyyül ha nem a saját érzései után megy. Az én lányom félévesre duplázta ugyan a súlyát nagy nehezen, egy évesen már több mint két kiló mínuszban volt, mégsem tömöm semmi marhasággal feleslegesen mert eszik rendesen, jól fejlőik, nem beteg akkor meg minek? Hallgass az érzéseidre én azt mondom!
2009. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha 6 hónapos lesz a babád, akkor nyugodtan kezdheted a hozzátáplálást, ha van elég tejed akkor nem kell a tejpép. Főleg ha a babádnak elég amit szopizik.

Elsőnek írnék pár sort.

Nem olyan rossz dolog a tejpép, nekem megjött a mensim és nagyon megfogyatkozott a tejem. Az orvos szerint kevés volt a tejalapú étkezés mennyisége, a tápszert nem fogadta el, így kénytelen voltam megvenni a tejpépet. Most 7hónapos a pici, és uzsonnára még mindíg azt kap, mellette reggel és este van annyi tejem, hogy elégnek mondhatom.

Kedves kérdező! Azt elfelejtettem írni, hogy úgy adj a babádnak tejpépet, ha adsz, hogy elég jól eltelíti a pocakját és ez miatt kevesebbet fog szopizni, és egy idő után kevesebb lesz a tejed(ördögi kör) ezért én nem adnék neki fürdés előtt. Max egy keveset uzsonnára, esetleg tízóraira gyümölcsel. Viszont ismétlem: ha van elég tejed akkor nem kell, inkább jöjjenek a gyümölcsök és zöldségek.

2009. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, természetesen ha nem elég "tápláló" a tej, nem alussza át az éjszakát a baba, nincs elég tej, nem fogadja ela tápszert, akkor értem a tejpépet. Csak ilyen esetekben nem, mint itt is...

Nekem első babával kevesebb tej volt, adtam mellé tápszert, mikor már nagyon kellett, nincs ezzel gond. Azzal kihúztuk 9 hónapos korig, hogy szopizni tudott.

Most nincs ilyen gondom, hála istennek, 8 hónapos csak szopik, meg a hozzátáplálás mellett. Nem mondtam, hogy ördögtől való, de itt szerintünk nincs rá semmi szükség.

2009. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a doki mind a kettőt felírta, de egyikkel sem szimpatizálok. Úgy látom mindenki osztja a véleményem. Köszönöm. A védőnő már 3 hete is előadta a tejpép meg a hozzátáplálás elméletét, aztán múlt hét pénteken kérdezte, hogy hogy haladok. Mondtam, hogy sehogy :-)
2009. szept. 22. 11:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Az első babámnál volt tejem, a védőnőm mégis nekiállt mondogatni, hogy adjak tejpépet 6 hónapos kora után. Nem adtam. Elkezdtük a hozzátáplálást, szépen evett. Gyönyörűen fejlődött tejpépmentesen is. :)

A tiéd is szépen gyarapszik, alszik, elégedett. Én nem adnék pépet. ;)

2009. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lányom 6,5 hónapos, már eszik gyümölcsöt, de még nem váltott ki egy étkezést sem.

És mivel van csomó lefagyasztott teje, vettem tejmentes pépket (Humana),rizspelyhet (Hipp) , illetve van itthon Sinlac is.

Maj csinálok én tejpépet itthon.

Eddig a sinlac+anyatej pépet megette.(pedig baromi rossz íze van)

2009. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

előző

A lányom 3,95 kilóval született, vasárnap volt 7,14 kg, vagyis féléves korára nem duplázot.

Amúgy fogalmam sincs mennyi anyatejet szopik egy nap.

2009. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!