Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak neki tejpépet?

Adjak neki tejpépet?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám még nem alussza végig az éjszakát és a védőnő szerint is azért, mert kevés a kalóriabevitel. Reggel cicizik, tízórai gyümölcs, aztán az ebéd főzelék, de még nem váltottuk ki teljesen, így cicizik is utána. Délután uzsira szintén cicit kap, de ez után nagyon hamar megéhezik, itt adnék neki egy kis tejpépet kiegészítésként. Este tápszert kap, mert akkorra már semmi tejem nincs.


Adjak neki tejpépet délután, vagy várjam meg, amíg az ebédet teljesen ki tudjuk váltani? Mit javasoltok?

Szerintetek jobban aludna, ha kapna délután még egy kis kiegészítést?


2010. okt. 13. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

igen de azzal a kiegészitéssel hogy

uzsonna tejpép gyümölccsel

vacsora főzelék és utánna tápszer elalvás elött.


igy már nem lesz gond.

2010. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Védőnőd egy észlény:(((

Tömd tele a gyereket , aztán majd kidől és aludni fog??


lehet még nem érett meg rá, hogy végigaludja az éjszakát, könyörgöm még csak 7 hónapos.


Az én lányom bőven elmút egy éves, mire végigaludta, de most 19 hónaposan is van, hogy hajnalban felébred.

pedig iszonyatosan sokat eszik, ciczik is.

2010. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg szerintem a tejpépet.
2010. okt. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A második válaszolónak mondom, hogy nem csak az a baj, hogy nem alussza végig az éjszakát, hanem az is, hogy látványosan és egyértelműen éhes a délutáni kaja után. Valamit muszáj neki adnom akkor is, csak az a kérdés, hogy mit és hogyan :-)

De egyébként azt is mondta a nem alvással, hogy azért is baj, mert megszokja és a biológiai órája akkor is ébreszteni fogja hajnalban, ha már nem lesz éhes. Én hiszek neki. (meg ahogy írod, nálatok is előfordul...) Nekem muszáj hamar visszamennem dolgozni, így jó lenne, ha mindkettőnknek nyugodt éjszakáink lennének majd legkésőbb egy éves korára!

2010. okt. 13. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:

én is ugyanezzel küzdöttem, mint ti. 6 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást, és korainak tartottam 1 hónap alatt ennyi étkezést kiváltani, de a babám éhes volt.

most 8 hónapos múlt, 7 hónapos kora óta így néz ki egy napi kaja: reggel cici, tízórai gyümi+tejpép, ebédre főzelék, uzsira cici, vacsira gyümi+tejpép vagy ha maradt, akkor főzelék, és cicin alszik el. szinte egész nap eszik, és mégis másfél-kétóránként felébred és szopik. katasztrófa minden éjszaka, de ez van. én már hozzászoktam, de ő sose piheni ki magát.

próbáld ki, de nekünk sajna nem jött be.

2010. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Védőnőm egy észlény!

Ma voltunk tanácsadáson és megmérték a gyereket... alig hízott, talán fogyott is az elmúlt mérés óta..., a gyerek nem evett eleget és védőnőm meg is mondta mérleg nélkül is, bár én is gondoltam.

Most kiválthatom a maradék anyatejes étkezéseket is tápszerrel vagy mással, mivel úgy tűnik a tejem már csak folyik, de nem tápláló a számára. Baromira örülök, hogy itt próbálkozom hetek óta, közben már rég normálisan ehetne a gyerekem... de legalább kiderült.

2010. okt. 19. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!