Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 6 és fél hónapos kisfiam...

A 6 és fél hónapos kisfiam sem a tápszert, sem a tejpépet nem eszi, de ha mégis, akkor pedig kihánnya. Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 és fél hónapos. Kezdetektöl szoptattam, egyszer-kétszer próbálkoztam tápszerrel is, de nagy sírás lett a vége. A cumisüveggel semmi gondja, csak a tápszer mü íze ne jött be neki. Csak egyféle tápszert szeret (Sempler), amit el sem lehet töle venni, de azt meg kihánnya. Mióta megkeztük a hozzátáplálást, a gyümölcsöket és a fözelékféléket, húsokat imádja, de a tejpépet és minden hozzá hasonló tejalapu dolgot visszautasít.(A HA-t is) Talán mert ennek is olyan mü íze van, mint a tápszernek? Egy hét szünetet is tartottam, hátha elfelejti az ízét, majd megpróbáltam neki gyümölccsel keverni, egy kicsit jobban izlett neki, de kb. 5 perc múlva kihányta. Nem tudom mi tévö legyek. Sem a tápszert, sem pedig a tejpépet nem fogadja el.Természetesen a vas és társai, amire a gyereknek nagy szüksége lenne ebben a korban, az mind ezekbe van keverve. Egyszóval sem a tápszer, sem a tejpép nem marad meg benne. Ez valamiféle allergia lenne? Mit tanácsol, mit adjak a gyerekemnek enni? Elöre is köszönöm a válaszokat! Üdvözlettel egy aggódó anyuka.
2010. nov. 15. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos mit mondott erre?
2010. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
orvossal beszéld meg mindenképp!!!! nálunk ezek is jelei voltak a tejfehérje érzékenységnek! sok tápszert nem evett meg, amit igen, kihányta, próbáltam tejpépeket is, azt sem ette meg, aztán kaptunk tejmentes tápszert, azóta megszűnt minden gondunk!
2010. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szoptatod még, akkor nem biztos h kell neki a tápszer (ezt nyilván az orvossal kell megbeszélni), ha viszont már nincs tejci, akkor kell vmilyen tápszerpótlás legalább egy éves koráig, de ált két éves korig javasolják. Valóban lehet h a tejfehérjével van a gond, erre több jó megoldás is van: allergia kezelésére való tápszer (pl Milupa Pepti - babám ezt eszi tejpépként gabonapehellyel keverve és gyümölccsel meglocsolva, nagyon szereti), illetve a Sinlac, ami teljesen tejmentes. DE mindenképp az orvossal kell ezt megbeszélned.
2010. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Délután megyünk az orvoshoz, csak már addig nem tudtam várni, gondoltam megkérdezek mást is. Nagyon szeretném már tudni, mit mondanak. Ha megtudom,megírom!
2010. nov. 15. 11:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát tegnap jártunk orvosnál, aki azt mondta, hogy nemm kell aggódni, csak kb. 2 hét szünetet tartsunk a tejpéppel, majd próbáljuk meg újból. Ha akkor is kihányja, akkor jobban megvizsgálják a kisfiamat. Tegnap megpróbáltuk a riszes tejpépet, az ízlett neki, és ki sem hányta.
2010. nov. 16. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!