Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a 8 hós...

Hogyan szoktassam a 8 hós babámat arra, hogy kis darabos ételt is egyen?

Figyelt kérdés
8 hónapso babámnak eddig összeturmixoltam az ételt pépesre, de a védőnő,mondta,hogy már adjak neki darabosat is,megpróbáltam, és a pépes ételbe hagytam neki, apró, pici darabokat,de amint a szájába van és érzi öklendezni kezd,és volt,hogy ki is hányta azt amit addig megevett.A védőnő viszont állandóan mondja,hogyha nem szokja meg a darabosat is akkor nehezebben és később fog rágni, és ilyen korban már illik adni neki kicsi darabos ételt.Most mit csináljak?Hogyan szoktassam?
2009. szept. 22. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne a pépesben hagyd a darabokat, mert akkor a baba pépeset vár. Adj neki kiflicsücsköt, piskótát, almagerezdet. Akkor azt kérbefogja, tudja hogy darabos és elrágcsálja.
2009. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De még nem jött ki a kis foga.Így is adjam neki?
2009. szept. 22. 09:07
 3/3 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanez van,de én annyira nem erőltetem.szoktam adni neki kekszet ami darabos és nagyon szépen megeszegeti,meg a kiflit is.a krumplit már nem turmixolom hanem töröm csak és azt adom a pépes ételbe.persze illik neki adni,de nem eröltetni.
2009. szept. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!