Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá 6,5hónapos...

Hogy szoktassam rá 6,5hónapos babámat arra, hogy ha lemegyünk játszóra, vagy elmegyünk kirándulni, akkor igyon üvegből, vagy itatópohárból? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Drágám csak a cicit hajlandó szívni, semmi mást nem fogad be a szájába a kanalán kívül! Mikor megyünk csavizni, és melege van, biztos jól esne neki egyet inni, de nem fogadja el az idegen anyagot a szájába! :( Így nem is iszik mást az anyatejen kívül. :( Az utcán, meg mikor olyan egyéb helyen vagyunk, nem tudom megszoptatni! Meddig fog még ez menni? Már áttértünk a szilárd táplálékra is, most kóstolgatjuk az új ízeket, utána szeretném megitatni, de nem kell neki.
2011. júl. 8. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg pohárból szerintem. Később még ráérsz valamilyen csőrös itatót, vagy üveget kipróbálni. Én már bánom, hogy nem előbb kezdtük a poharazást, így "csak" kábé másfél évesen ivott egyedül pohárból a kisfiam.
2011. júl. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Már próbáltam a poharat is, de az sem kell neki, csak a mellem. :( És mindenféle teát kipróbáltam, vízet, de egyiket sem issza. :( Van neki 4féle cumisüvege, és 3féle itató pohara, az egyik ebből sima pohár.
2011. júl. 8. 07:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem fogad el, akkor nem szomjas. Másrészt próbálj vizet adni neki - az ugyanis sokszor jobban izlik nekik.
2011. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha a kanalat elfogadja akkor próbálj meg kanalazni neki egy kis folyadékot. Aztán ha már úgy csúszik és rájön, hogy ez sem rossz akkor utána itató pohár, meg ilyesmi.

2011. júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Addig amíg mindig megszoptatod, ha szomjas, nem fog elfogadni mást.Az én lányom is ilyen volt.4 hónaposan ivott először vizet, kb. 2 kortyot, utána már csak játszott az üveggel, birkózott vele, az ínyét masszírozgatta ivás helyett.Ezen csak úgy tudnál segíteni, ha több szilárdat eszik, és órák telnek el szopi nélkül, mert úton vagytok.Ha szomjas lesz, el fogja fogadni.A Jana baby-nek van 2 decis, itatós változata, esetleg azt próbáld ki.Ez azért is jó, mert tudsz boltban is venni, ha véletlenül nem vittél magaddal.Ez a probléma ismerős, nekik mindenük a mell.Adhattam én is akármilyen finom rostos gyümölcslevet, teát, semmi nem kellett.Megértelek!Ebben a melegben kell neki a folyadék.Nem lehet, hogy sokat szopik, és egyszerűen nem szomjas?
2011. júl. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 4óránként van szopi nálunk, délben van neki főzi, és estére kap tejpépet, a többi szopi. Mikor eltelik a 4óra, és jön az ebéd, kaja után sem kell neki sem az üveg, sem a poharak. Kanálból elfogadja az iszit, de mire azzal végezne, jöhetne a köv. szopi. Azt mondta a védőnő mikor megszületett, hogy 6hós koráig csak anyatejet kapjon, amit szépen be is tartottam. Majd gondoltam simán fog menni cumisüvegből, vagy pohárból, de a fenéket! Lehet ha már az elejétől kezdve itattam volna, akkor most nem lenne gond, hogy elfogadja-e vagy sem. :( Nagyon nehéz eset a lányom, e téren, annyira cic mániás, ha meglátja már remeg érte, és tátog! Minden nap próbálkozom, de eddig sikertelenül. :((((((((((((((((
2011. júl. 8. 08:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is tapasztaltam.Mondta a védőnő, hogy semmit ne adjak anyatejen kívül, ne zavarjuk össze.És több hónap telt el így.Amikor már kevés volt a tejem, és ki kellett volna pótolni tápszerrel, akkor sem fogadta el az üveget.Én is próbáltam pohárból, kanalaztam is neki, csak kanálból fogadta el.Aztán egyik napról a másikra elfogadta a tápszert.Akkor már tényleg kevés volt a tejem.Ő maga mondott le a szopiról 8 hónaposan.Ha lesz még egy gyerekem, vele már korán meg fogom ismertetni a cumisüveget.
2011. júl. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod, ne aggódj! :)

Én is kizárólag anyatejet adtam a babámnak 6 hónapos koráig. Utána kezdtük a kóstoltatást, kb. 8 hónapos volt, mikor már kezdődött a nyár és addigra már elég sok szilárdat evett és úgy láttam lassan ideje lenne másból és mást is innia az anyatejen kívül. Akkor odaadtam neki a Felicitas csomagól a cumisüveget vízzel. Mondanom sem kell, azt sem tudta mit csináljon vele. A vizet sem akarta elfogadni, 1-2 kanálnál többet nem fogadott el. De szépen lassan csak hozzászokott. Ha belegondolsz, akkor a víz is más "ízű" mint az anyatej, ahhoz is hozzá kell szoknia, attól, hogy teát, gyümilevet adsz, nem biztos, hogy hamarabb fog inni! Mikor sétálni mentünk, odaadtam neki a cumisüveget vízzel. Inni nem tudott belőle, de azért rágcsálta és így akarva-akaratlanul csak csepegett a szájába. Mivel a cumisüveget nem tudta használni, otthon pohárból próbáltam itatni, meg a fentebbi hozzászóló által is említett Jana baby-s flakonból. Kb. 2 hét volt mire 1 dl vizet egy húzásra megivott. Aztán ami bejött ivós kulacsnak az a Nuby itatócsőrös cumisüveg. Ezt nem kellett neki szívnia, rendesen folyt belőle a víz, de menetközben is a kezébe tudtam adni, nem ömlött a nyakába (mint pl. pohárból). Ja, amíg ezt a cumisüveget nem szereztem be, akkor hosszabb úton a másik cumisüveg műanyag kupakjába öntöttem neki vizet és abból ivott.

Szóval csak kitartás és türelem. Amíg nem szokja meg a vizet, addig próbáld úgy alakítani a programot, hogy kb. 4-5 óránként szoptatni tudd és nem lesz baj! :) Ha egészséges a baba, akkor nem szárad ki olyan könnyen néhány óra alatt (szerintem)!

2011. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!