Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le babámat a...

Hogy szoktassam le babámat a hisztirol?

Figyelt kérdés
14 hos babám egyre tobbet hisztizik, már nem bírok vele, férjem is ki van borulva. Nem tudunk vele sehová menni.
2011. aug. 15. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
nem árt néha egy atyai pofon, vagy a hideg vizes zuhany is jó. mindenesetre nem szabad tűrni, hogy hisztizzen (akár csak azért mert nem kap meg vmit),mert később is felhasználhatja a céljai elérésére.
2011. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, de egy 14 hósnak nem hiszem hogy pofon kéne, vagy hidegzuhany. Én csak egyszerűen otthagyom az egy éveseimet, ha hisztiznek, vagy olyat csinálnak amit nem szabad, és addig nem foglalkozom velük, míg abba nem hagyják. MÁr rájöttek, hogy ezzel nem érnek el semmit.

Kis türelem kell hozzá, de szerintem hatásosabb és hosszabb távú megoldás, mint a pofon.

Vagy lányommal még azt kellett játszani, hogy beraktam a spájzba, nem kapcsoltam villanyt, de nyitva hagytam kicsit az ajtót. Addig nem jöhetett ki, míg le nem higgadt.

Vízzel sose fröcsköltem le, max megmostam az arcát hideg vízzel.

2011. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell ahhoz megpofozni,hogy szót fogadjon.

Kezd el a büntisarok megoldást.Ha rosszalkodik vagy hisztizik jelölj ki egy helyet ami mindig a büntetés helye és kezd 5 perccel aztán ezt lehet növelni.Egyszerűen addig nem jöhet el onnan,amíg el nem telik 5 perc és ha közben elszökne elölről kezdődik az 5 perc és ha kell ezt egész nap folytasd és legyél kitartó és ha üvölt közben ki kell bírni és hamar rájön,hogy inkább kibírja a bünti 5 percet,később már csak azt kell mondani,hogy mész büntibe.1 14 hónapos gyerek már nagyon okos és mindent megért.Sok sikert

2011. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
nem arra gondoltam, hogy agyon kell verni azt a gyereket, csak ráütni a popsijára.
2011. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Jelzés értékű popsira verésnél lányom csak körberöhög. Jobban bejön ha leültetem, és amíg nem szólok nem kelhet fel.Először ez is buli volt neki, de mikor eljött visszaültettem, és aztán rájött hogy nem viccelek.
2011. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
teljesen nyugodt hangon magyarázni kell neki, és közben elterelni a figyelmét a hiszti tárgyáról
2011. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Majd kinövi.

Ne boruljatok ki, később lesz ez rosszabb is.

Ami nálam bevált: egyszerűen nem veszem észre. Ha olyan a helyízet, ott hagyom és átlépek rajta, hisztizzél egyedül fiam, én ehhez nem asszisztálok, aztán ha befejezted szóljál.

2011. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elájulok, miféle válaszok... Pofon, hideg zuhany, meg verés egy 14 hónaposnak????

Sajnos sokmindent nem tehetsz. Azért hisztizik, mert még nem tud beszélni, és rettentően frusztrálja, hogy nem képes közölni a mondandóját. A csúcspont olyan 2 éves kora körül lesz, utána remélhetőleg javul a helyzet. Ha még 4-5 évesen is csinálja, ott már lehet gyanakodni, hogy valami nevelési hiba is van a dologban, de előbb sajnos életkori sajátosság. Ranschburg Jenő írta, hogy ezen csak az botránkozik meg, akinek nincs gyereke, az ő véleményük meg igazán nem számít...

Sok sikert és türelmet kívánok a gyerekneveléshez!


u.i.: Ilyenkor mi hangosan kiröhögjük, erre ős is nevetni kezd.

2011. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom válaszaitokat, szerintem sem megoldás ha valaki meguti a gyerekét. Most azt probálom, hogy nem veszek rola tudomást
2011. aug. 16. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!