Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legyek türelmesebb, ti mit...

Legyek türelmesebb, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A kisfiam 6 és fél hónapos, és nem akar enni semmit!Mindent kiköp!A lányom ilyen idős korára már cuppogott a kajáért, persze szopi mellett.Tudom, nem egyformák a gyerekek.Csak fura, hogy a drágaságom ennyire cici függő!Ja, és 2 vagy 2 és fél óránként szopizik.Kérlek, ne nevessetek ki, hogy szeretnék kiváltani legalább egy szopizást.Imádom szoptatni, de már néha fárasztó...Adjatok valami tanácsot, légyszi.Már éjszaka sem hagy békén, legalább 2x felkel.2 hónaposan átaludta az éjszakát minden gond nélkül, egészen a nagy melegekig!
2009. szept. 22. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha én írtam volna pár hónappal ugyanezt!!!

Én is így jártam a fiammal. Küzdöttem vele rendesen. Ő is átaludta 4 hónapos korig az éjszakát, aztán már kevés volt kalóriában az anyatej neki. Így elkezdett éjszaka is szopizni. Megpróbáltam adni neki valami gyümölcsöt, főzeléket 5 hónaposan, hát nem ette meg, hagytam szünetet, újra nem ette meg. 1-2 kanál után abbahagyta az evést, de néha elfogadott kb. 100g-ot. Ekkor volt 7 hónapos, s én is szerettem volna kiváltani legalább egy szopit. Aztán egyik nap semmit nem volt hajlandó enni, s másnap sem. Megint hagytam egy hét szünetet, akkor volt 7,5 hónapos, s lassan most már eszeget (8,5 hónapos)de. 100g gyümölcs, délután egy üveg bébiétel (főzelék) ketté osztva elfogy. Amit főzök meg sem szagolja! Így többnyire talán egy főzelékes evés után nem kap szopizni, tehát kiváltani még így sem tudtunk egy evést sem, de már jobb a helyzet!

Kitartás, nagyon megértelek, ha tudok írj és segítek!

2009. szept. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem próbálj vele különböző ízeket. Nálunk az öszibarackos és a sütőtökös bébiétel volt az elején a sláger. Kb. az első két hónapban nem fogadta el, amit én főztem, kivéve a csirkemájat. Próbáld meg, hogy legalább 3 kanállal egyen valamiből, hogy szokja az ízeket. Ha máshogy nem megy, először bébiitallal kínáld, az mindegyik baba nagyon szereti. Én volt úgy, hogy a bébiétel felhigítottam vízzel, és nagyobb lyukú cumisüvegből adtam neki, ha kanállal nem akarta megenni. Nem lehet, hogy jön a foga? Mert nálunk fogzáskor ellenkezett nagyon a kanalas étel ellen.
2009. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a gyakori cicire kéretőzés a fejlődési ugrás miatt van, nem? az én kisláéényom sem rajongott az elején a szilárd kajáért, és mondjuk most sem az a változatosan táplálkozó, gyümöölcs az mehet, de pl. az almát nem szereti (!), a barackot, banánt, körtét, szilvát viszont imádja. Zöldséget ha külön elkészítem neki, és pürésítem, le se tojja, ha az én tányéromról adok neki, akkor abból falatozgat valamennyit. Meg kenyeret, néha sajtot, joghurtot gyümölccsel összekeverve. De még nem az igazi azért, majd kialakul, nem izgulok, előbb-utóbb mindenki elkezd enni. :) Amúgy ő 9 hónapos.
2009. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!