Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek türelmesebb?...

Hogyan legyek türelmesebb? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 10 hónapos gyönyörű, aranyos gyermekem, nekem mégis van egy problémám! Nagyon türelmetlen vagyok. Mindig is az voltam, de gondoltam, ha Ő itt lesz, akkor tanulok türelmet. Sajnos nem sokkal lettem türelmesebb. Megpróbálok mindent, de nagyon hamar kiborul a bili, például nem nagyon tudok vele játszani, nem tudom megetetni, csak 30-40 perc alatt. Ha rászólok, hogy nem szabad (akár 100-szor is), akkor sem hagyja abba. Másnak is van ilyen problémája? Vagy csak nem tudom megnevelni őt? Vagy ilyenkor már szót kell egyáltalán fogadnia? Olvasom itt, hogy a többségnek milyen szófogadó gyereke van, megérti, hogy mi az, ami veszélyes, amihez nem lehet hozzányúlni. Hogyan tudnám neki én is megtanítani?

Az apjával nagyon jól elvannak, de hát ő nagyon türelmes, nyugodt ember. A kislányunk meg az én vérmérsékletemet örökölte.

Segítsetek, vagy javasoljatok valamit, ami nektek bevált.

Előre is köszönöm, hogy elolvastátok és válaszoltok!


2010. jún. 1. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
:D Most nem azért, de saját példámból kiindulva, odafigyelek a mazsolára, próbálok nagy szeretettel és türelemmel lenni felé, de amikor 150-edszerre mászik el tőlem valamit "megnézni" és áll fel olyan helyekre, amit nem szabadna, akkor gőz áramlik ki az én fülemből is....:)) Nem vagyunk szuperanyák, ezt felejtsd el. Nekünk is van jobb-rosszabb napunk, fájhat a fejünk, lehetünk hisztisebbek. A kisgyerekek kb. 3 évesen (vagy még később) értik meg tudatosan hogy mit szabad és mit nem. Addig naponta tréning, hogy nehogy valami bajuk legyen.... Ne keseredj neki, Te is jó anya vagy, csak gondolj bele abba, hogy nekik a világ egy nagy csoda...mindent látniuk kell, megtapasztalni, végigjárni, megkóstolni.... mi ebben "navigáljuk" őket. Egy-egy nap után én nem fizikailag fáradok le inkább, hanem idegrendszerileg :)) És ezzel sok más millió anyuka is így van... Segíthet esetleg a sedatif pc homeós bogyó, b6 vitamin- ezek a türelmi állapotot erősítik.
2010. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy cipőben járunk. Én szedem a Béres magnézium 6-ot,és a homeopátiás Sedatif Pc-t,ez segít,hogy annyira ne legyek feszült. egyikre sem lehet rászokni,én kihagytam 3 hónapot és nem hiányzott csak a férjem külföldre utazott és én maradta 2 fiúval,és ez segít.
2010. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég olvastam, hogy alapállapotunk a béke, és ebből kizökkenni vagy szándékosan, vagy valami megszokásféle útján tudunk. Mindenesetre a békétlenség minden formája aktív tevékenység - a nyugalom, a béke pedig természetes alapállapotunk. Tipikus "ki gondolkodik ilyesmin?" téma, mégis hasznos észrevenni ilyesmit. Sajnos a mi kultúránknak nemigen része néhány ilyen alapvető felismerés. Észrevehető :)
2010. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez mindannyiunkkal megesik és bizony vannak nekünk is rossz napjaink. Az én lányom is nagyon, nagyon gyöszösen evett. Én azt hittem soha nem fogom tudni rendesen etetni, de szépen lassan ráérzett hogy is kell kanállal enni. Most is vannak rosszabb napjai, ilyenkor énekelek neki, vagy adok játékot neki, az leköti és nyitja a száját. Én sokszor, ha türelmetlen vagyok, akkor néha azt mondom magamnak, most ez a feladatom, ezt kell elvégeznem. Nekünk a játszással is "gondok" voltak-vannak, nem nagyon érdekli, mióta fel tud állni. Hagyom érvényesülni, feláll és az ágyon, széken játszik, én pedig ott vagyok mellette, ha dőlne, ne essen nagyot. Az elején én is a sedatif pc-t szedtem. Amúgy én is iszonyú türelmetlen vagyok és az a fajta, aki pikk-pakk elvégez mindent hamar-gyorsan, főzés, teregetés...stb. Nos a babával ezt nem lehet ugyebár, itt ő diktál leginkább. Fel kell venned az ő ritmusát, próbálj időt szakítani magadra, amikor alszik, akkor kapcsolja ki, pihenj, nézz tévét, olvass, és akkor ha felébred nyugodtabban vágsz neki a nap további részének.

Majd írj hogy alakul....

2010. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magne B6???
2010. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha én írtam volna félig meddig ezt a kérdést!

Nekem azzal van gondom h nem fogad szót és türelmetlen vagyok :(! Etetés játszás meg nagyon:)!És az apa türelmes nálunk is. A kiscsajom az én vérmérsékletem örökölte.Így jártunk:)!

2010. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is akartam már ilyen kérdést fel tenni,de nem mertem mert féltem,hogy rossz anyának tartanak.Nekem is az a bajom néha,hogy nem vagyok elég türelmes,pedig annyira imádom.Soha nem gondolta volna,hogy ennyire lehet imádni valakit.Kislányom is az én idegbeteg türelmetlen akaratos természetemet örökölte.Nagyon össze vagyunk nőve,csak ha százezerszer rászólok hogy nem szabad,és mégis azt csinálja akkor borul az agyam.De sajnos mindennel így vagyok.
2010. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a fiam 10 hós volt, megfogadtam, hogy milyen helyzet az, ami tilos, és mi az, ami még belefér. Próbálom nem egész nap azt visitozni, hogy NEM SZABAD!!! tíz hósan simán eltereltem a konektortól, lépcsőtől, tv püfföléstől, stb. Mutattam mást, érdekes játékot, igy abbamaradt a rosszalkodás. Ha vmit csapkodott, nem azt mondtam, hogy nem szabad, hanem ezt: csak simi! Nem bántjuk! Vagy: ne piszkákd a konektort kérlek! Ha nem érdekelte a figyelmeztetés, nem mondogattam tovább, eltereltem onnan, vittem érdekesebb helyre. Tehát ne húzzátok egymás idegeit a NEMSZABAD játékkal. Mond el neki igen röviden, hogy miért nem csináljuk ezt meg azt, hogy tudja, hol a határ, aztán terelés! Így a te ideged sem készül ki és ő sem fog toporzékolva bőgni. Határozott, érthető, rövid "parancsok". Így egyszerűbb őket terelgetni sztem. A fiam már 19 hós múlt. Semmi gond vele, szófogadó babus.
2010. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!