Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy türelmesebb...

Mit tehetnék, hogy türelmesebb legyek?

Figyelt kérdés
Kislányom beteg és napról-napra nyűgösebb, szinte egész nap sír és folyamatosan ölbe kell tartanom. Én tényleg nagyon igyekszem türelmes lenni, de a sírásától teljesen kikészülök és néha már hangosan káromkodok az idegtől és szegényt megijesztem vele, de már muszáj olyankor legalább egyet üvöltenem. Nagyon rossz anyának érzem magam, pedig régen azt hittem soha nem fogom ezt érezni. Velem még játszani sem hajlandó csak ülni az ölembe és bújni belém viszont ha jön valaki hozzánk akkor azzal eljátszik és engem szinte el is felejt. Szégyellem magam, hogy én már nem vagyok elég jó neki még egy játékhoz sem.
2010. márc. 20. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is voltam iylen heylzetbe,teljesen megértelek,de hál isten tllestünk rajt. De hidd el:

NEKI TE VAGY A LEGJOBB,A LEGFONTOSABB ÉS A BIZTONSÁG.(Mindig az lesza legszebb dal amit te énekelsz,mindig az lesz a legfinomabb ölelés amit te adsz,és mindig te leszel a vár az ő életébe.

Próbálj meg a szépekre gondolni. Tudom nehéz,mert nekem is voltak anno kirohánasaim (most is néha),de megéri a türelem,mert mikor rád mosolyog,annál szebb ajándékot szerintem seki sem fog adni eked.

2010. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, néha én is rossz anyának érzem magam, türelmetlen vagyok, ahogy írtad én sem gondoltam volna, hogy ilyen leszek, ha nyűgösebb a kislányom, mielőtt felmenne nálam a pumpa gyorsan elszámolok 10ig:)
2010. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szia.gondolj arra,ami vagy.Vagyis arra hogy te vagy az anyukája,a te feladatod,hogy vigaszt és támassz nyújts neki.Gondolj arra,hogy te hogy szenvedsz ha mondjuk fáj a gyomrod vagy a fejed görcsöl,és próbáld átérezni ő mit érezhet most.sokkal kisebb fájdalomküszöbbel,ráadásul nem is tud beszélni,de fájdalmai vannak,nem érzi jól magát.ha aszt érzi rajtad hogy ideges vagy,az még ingerültebbé teheti.Ringasd,énekelj neki,mesélj neki,simogasd,dicsérd.bármit ami megnyugtathatja.És gondolj arra is ilyenkor,hogy mennyire szereted őt.
2010. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Egyébként esetleg nem tudtok valamilyen homeopátiás szert ami kicsit nyugtató hatású?
2010. márc. 20. 11:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok lányok!Csatlakozom a "klubhoz"!Én néha totál kiborulok,pedig még csak 6 hetes a fiam!!!!A gond az,hogy egyedül vagyok,jobban mondva apukámmal,és segít amit tud ESTÉNKÉNT!Addigra már túl vagyok legalább 2 sírógörcsön és ordításon!Persze borzalmasan hülyének és szánalmasnak érzem magam,de annyira dühít,hogy hétvégén mindig jönnek babázni (persze csak akkor,ha apukám itthon van,mert ő kiszolgál mindenkit),de hétköznap a kutya rám nem nyitná az ajtót!Egyedül kell mindent megoldanom,amiből az követezik,hogy sokszor csak este reggelizek,és nemrég még az is előfordult,hogy 4 napig (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) nem jutottam el fürödni!!!!!!És akkor apukám meg "nyomja a gombot",hogy "legyél türelmesebb!" meg "ne csapkodj!".Na persze...

Szóval nem vagy egyedül!Próbáld meg úgy "kiereszteni" a gőzt,hogy a kicsi amennyire lehet,ne vegye észre,mert tényleg rájuk is átragad a feszkó,ez egy ördögi kör.Kitartást kívánok magunknak lányok!Nekem néha segít az,ha belegondolok abba,hogy ELMÚLIK minden nehézség egyszer.Persze jön helyette másik,de ez a dolog szempontjából lényegtelen!

Vagy néha jusson eszetekbe,hogy másnak beteg a gyereke,vagy nem is szülhet.Nekünk pedig "csak" ennyi a problémánk!Ha nektek is van tippetek,szeretettel várom,akár priviben is!

2010. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
MagneB6-ot nyugodtan szedhetsz.Nekem az vált be,mert igaz az én kislányom nem beteg,de alapból egy kis pióca,és néha én is tiszta dili vagyok a sok nyünyörgéstől,nyavalygástól.
2010. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még Sedatif Pc, meg szedj Omega 3 halolajat+ a Magnézium...

Én is ezeket szedem:), mert idegbeteg vagyok:D

üdv:A&G

2010. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia.


Nalam a szule utani depresszio miatt talatuk ezt ki.

Ha a parod otthon van egy forro furdo/tusolas.

Relaxacios zene es illo olaj.

Nekem az olajok sokat segitenek.

A megneb6 jo otlet en is vennek de itt nem lehet kapni (kulfoldon elunk).

En is sokszor erzem azt, hogy nem biromn tovabb.

5 hetes a pici lanyom es meg apukajaval sem marad meg.

Sir ha nem lat.Mindig kezben akar lenni.

Bar en Ra sosem haragudtam meg....en inkabb a felnotteket nem tudom elviselni.

A vedonomet legszivesebben kidobnam az ajton.....

De vissza fogom magam.

En mindig egyedul vagyok a lanyommal, mert heti 1 szabadnapja van csak a akkor meg alszik altalaban.

Se rokonok se baratok nincsenek.

Szoval megertem, hogy nehez, hogy nem tudsz mit tenni a baddal.

2010. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy ezt a gondod, mármint hogy feszült vagy, ide leirtad, ez egy jó kezdeti lépés:) szerintem eldöntötted már magadban, hogy kell a több türelem...nyugi! Lassan megszokod, hogy a felAdatok 90%-a rád vár, ezt meg kell emésztened. A pici egyre nagyobb lesz, mindig lesz aggódnivaló, de a hónapok ahogy telnek, hidd el, hogy könnyebb és könnyebb!! Nem marad örökre ilyen vakarcs, egyre önállóbb lesz, ugy könnyebszik a te dolgod is!
2010. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom egy éves volt február végén, kb 6-7hónapos kora óta csinálja azt amit te leírtál. Néha kaparom a falat, annyira kész vagyok az egész napos nyüszitől,visítástól,sírástól,hisztitől. Talán egyszer emeltem fel a hangom, de mindíg próbáltam normál hangszínben elintézni a dolgot. Volt amikor kikiabáltam az ablakon ha már felforrt az agyvizem,néztek hü.én az emberek,de hát valahogy le kellett vezetnem, a lányomon nem akartam. Aztán szedtem sedatif-ot,és sokat segített. Amit írtak előttem,az is nagyon jó ha meg tudod oldani,értem ezalatt a forró illóolajos fürdőt,kellemes zenét. Kitartás!!!
2010. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!