Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy legyek türelmesebb a...

Hogy legyek türelmesebb a babámmal?

Figyelt kérdés
Borzasztóan szégyellem, de ez van, nagyon türelmetlen tudok lenni. Egyedül nevelem a 7 hónapos kisfiam, nem igazán van olyan, hogy valaki akár csak egy fél órára is levenné rólam a terhet. Nagyon szeretem a kisfiam, de néha estére már annyira kimerült és ideges vagyok, hogy őrület. Tegnap este is nyűgös volt este, meg a fölöttünk lakók még kilenckor is olyan hangosan dübörögtek, hogy nem bírt aludni, pedig már nyolckor aludni szokott és már olyan ideges voltam, hogy rá is kiabáltam a kisfiamra, hogy mi a fene baja van már, amitől persze csak mégjobban sírt, én meg inkább leraktam az ágyába is kimentem a konyhába két percre, mert már megijedtem saját magamtól, de aztán kezdődött minden előröl, a gyerek csak sírt, én meg egyre idegesebb lettem, a végén már felmentem a szomszédhoz a gyerekkel a karomon és addig vertem az ajtót, amíg ki nem nyitotta és ordenáré hangon közöltem vele, hogy attól még hogy az elcseszett gyerekeit nem tudja ágyba tenni időben, más még szeretné a sajátját lefektetni, és annyit megtehetne, hogy kussban vannak éjjel és ülnek a p*csájukon. Komolyan, nem ismerek magamra, én nem voltam ilyen. Mit tegyek, ez így nem mehet tovább...
2008. jún. 8. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, átérzem és megértem a helyzetedet, velem is volt már ilyen. Én is imádom a lányom, mindent megtennék érte, de nálam is szakadt már el a cérna és voltak olyan gondolataim, amit azóta is nagyon szégyenlek. Nem bűn, ha nem bírod és kiakadsz egy idő után. Egyedül nevelni egy gyereket embert próbáló feladat. 24 órában őt figyeled, érte aggódsz, nincs kivel beszélgetned, a problémák nyomasztanak, lelkiismeret-furdalásod van, ha esetleg magadra is gondolsz, vagy szánsz időt...Már az is segítene, ha kialudnád magad. Gondolj arra, hogy erős vagy és ahogyan nő, nyíladozik az értelme, lesz lehetőségetek nagyobb mozgástérre. A "sors" nem véletlenül engedte, hogy egyedül neveld a fiadat, képes vagy rá és meg tudod nyugtatni magad, mert muszáj, mert a fiadnak csak TE vagy. Éreznie kell veled, melletted a biztonságot, akkor lesz nyugodt ő is.Nekem van párom, de sokat dolgozik, elég kemény vitáink voltak és felmerült, hogy egyedül nevelem a lányom tovább. Nem tudom, bírnám-e, most úgy érzem, nagyon nagy erőre lenne szükségem...ezért tudom megérteni az ingerültségedet és nagyon tisztellek, hogy ezt végigcsinálod. Ha bármiben tudok segíteni, szívesen teszem. Szeresd a gyereked!!!Csak ez számít
2008. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy egyedül neveled a fiadat!!Nekem 6 hónapos a fiam és a párommal együtt vagyunk, ő még sem tud a picire vigyázni, mert mint bevallotta nagyon fél attól, hogy történik vele valami és azt nem bocsájtaná meg megának.Nagyon türelmes vagyok felé, de már én is ilyen ingerült vagyok, ahogyan te. Én tegnap csináltam balhét a fölső szomszéddal, de ő éppen a egyik pasijával dugott , úgy mintha szexfilmet forgatnának.Ráadásul tanár a nő.Elküldtem én is a p.-csába.nEM TUDOM MI LENNE A JÓ!!!S egít anyósom, de ő is dolgozik a páromra nem számíthatok , sajnos és kezdek bedilizni.Lehet, hogy elkéne mennünk pszihológushoz, vagy nem is tudom. Vagy egy nepot egyedül a kicsi nélkül tölteni, talán feltölthetne energiával.Próbálom én is türtőztetni magam, de nem sikerül, bár számolok tízig .Jó lenne ha valaki tényleg adna tanácsot, mert szerintem sok anyuka így van ezzel sajnos!!!Szégyenlik bevallani.Bocs, hogy nem segítettem, de egy kicsit megkönnyebbültem,hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

2008. jún. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk ezzel így.Nekem van férjem,mégis éjjel nappal én vagyok a babával,mert reggel 6-18ig dolgozik,és állt.19körül ´´er haza.Akkor is eszik,és ül le a szám.gép elé.Jó igaz ö megfogja a lányát,de napi 1/2 órát kb.Ez hétvégen kb.1 órát tesz ki.Èn is sokat vagyok ingerült,ez a fa´radtságtól van.Anyósomra nem bízom,anyukámék pedig 1000km-re laknak.Mellette a mi szomszédaink is tudnak rikoltozni.

Fel a fejjel,nem vagy egyedül a problémával.Próbálj sokat a levegön leni a fiaddal,hogy nyugodtabbak legyetek mindketten.

17 hetes kislány anyukája.

2008. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok, mint az előttem szólók. Bár van párom, de ő még tanul és napközben a baba első 3 hónapjában egyedül voltam szinte. Én is sokszor voltam fáradt és ingerült, hasfájós volt és délutántól estéig végig sírt.Volt hogy egyszer hagytam sírni 10 percet is, hogy összeszedjem magam, pedig tudom hogy nem helyes, a végére meg már szinte őrjöngött, de egyedül voltam, nem volt mellettem senki. Sokszor etetés-büfiztetés után azonnal betettem a kocsiba és jobb híján róttam vele a köröket a városban, mert a kocsiban azonnal elhalgatott. Azóta is sokat nyűglődik, mostmár nagyobb és hisztizik is, van hogy semmivel sem lehet lecsendesíteni. De aztán világos lett előttem, ha sír is csak az a fontos,hogy mellette legyek nem szabad egyedül hagyni, mert megtörik a bizalma bennem, az anyjában. Had sírjon,ha semmi sem használ, de mellette vagyok, és így nincs annyira lelkiismeret furdalásom.A sírás nem hagy benne olyan mély sebet mintha egyedül hagynám. Most a szüleimmel lakok, és segítenek, de ennek fejében meg folyton kéretlen tanácsokat osztogatnak és lépten-nyomon beleszólnak hogy nevelem a gyerekemet az öltöztetéstől kezdve az etetésig. Ez sem jó. Mostmár inkább lennék vele egyedül, de nem tehetem mert folyton vizsgára tanulok és itthon kertes ház van, kénytelen voltam ezt választani. Tisztelet a kitartásodért, és ne legyen lelkiismeret furdalásod, látod sokan vagyunk így ezzel. A gyereknevelés a nők legnagyobb próbatétele, feltétlen önzetlenségen alapul.
2008. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöma válaszokat, hogyí nem ítéltek el, és hogy ilyen kedvesek vagytok!!! Sokat segítettetek!
2008. jún. 8. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!