Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha veszek vízszűrőt, akkor...

Ha veszek vízszűrőt, akkor nem kell forralnom a vizet?

Figyelt kérdés
Most babavizet használunk, (Jana 1L-140ft) de úgy gondoltam, jobban megérné beruházni egy vízszűrő kancsóba. (Előfordul hogy féláron van...) Ha ezt használom, akkor adhatom forralás nélkül? 5 hós
2009. szept. 20. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Forralni mindenképpen kell! Ugyhogy nem tanácsolom, hogy kihagyd.
2009. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szűrés biztos nem árt, de forralni mindenképp kell! Sőt nekem egyszer azt tanácsolták, hogy 10 percig forraljam/főzzem legalább a vizet, ha utána termoszba teszem vagy lehűtöm es úgy tárolom. Mi tápszert eszünk mar 1,5 hónapos kora óta, ez még akkor hangzott el, most 6,5 hónapos, lehet most már nem kéne 10 percig főzni, de én azért megcsinálom. Ha így "csinálsz" babavizet, szerintem felesleges megvenni a Jana-t vagy Hipp-et, elvileg azokat is forralni kell mar, ha 1 napig felbontva a hűtőben tartottad. És 1 l-t nem iszik meg 1 nap alatt...
2009. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én szűrőt használok,de forralom a vizet.Felforralom a napi adagot,hagyom langyosra hűlni,aztán átszűröm és be a hűtőbe!
2009. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most kaptam ajándékba vízszűrő kancsót (Laica, elég jó márka, kb. 7000 Ft+ szűrő havi 1500 Ft). A használati útmutató szerint szűrés közben ezüst oldódik a vízbe, ezért csecsemőknek sem inni, sem főzésre nem alkalmas. Ezért nem is használjuk... és egyébként még felnőttnek is azt írja, hogy forralni kell a vizet...
2010. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk eSpring vízszűrőnk van.

Tudva, hogy milyen hatékony, nem kell emellett még forralni is.

Amúgy döbbenetes, mi megcsináltunk egy olyan kis kísérletet, hogy a nem tisztított vizet sokszor egymás után felforraltuk, és mindig leszűrtük a kiült réteget, majd egy kis üvegbe gyűjtöttük. Hát döbbenetes volt látni, hogy forralás után milyen koszos volt a víz! Sokan azt hiszik, hogy forralás után szép tiszta, de nekünk is akkor derült ki, hogy messze nem így van.

2010. nov. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!