Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vízszűrőt használ valaki?...

Vízszűrőt használ valaki? Vagy milyen vizet adsz a babádnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

a ti babátok a sima csapvizet issza?vagy babavíz?ásványvíz?(mentes)


én nem iszom a csapvizet, fiamnak sem szívesen adom, ásványvizet isszuk, régen a tápszerhez meg babavíz volt.

Jön a tesó is, gondoltam beruházunk egy vízszűrőre a konyhába.


Van erről tapasztalatotok?


Ilyen berendezéssel nyugodtan ihatjuk a csapvizet?(gondolom amúgy is iható, belehalni nem fogunk)de valahogy én nem szeretem...mindig azt képzelem, hogy a Duna vizét iszom :S meg itt nagyon kemény a víz és ha látom a vizkövet ez is a tudatalattimban gátol, hogy fujj.... :)


2011. júl. 15. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem bonyolítottam túl egyik gyerekemnél sem, mindhárman forralt vizet ittak...
2011. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vivien bébivizet adunk neki, 99Ft/1,5l a Tescoban. Hát macerás hazahordani, de én nem szerettem forralgatni, mindig elfogyott, amikor nem kellett volna és mindig úszkált benne valami (vízkő talán), szóval én sem ittam volna meg szívesen. Sokáig a Janát vettük, aztán megtaláltuk ezt.
2011. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi sem iszunk a csapból,ezért a picinek vagy Hipp-es bébiitalt adok vagy babavizet,bár azt nem nagyon issza.
2011. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

upsz...az enyém már 2 éves....rég nem babavizezünk:)

csak egyszerűen van 3-4 féle amit én személy szerint szívesen iszok mentes víz, a többinek mindnek hülye íze van....

és most már lassan 95-100ft 1,5 L belőlük, így gondoltam vennék vízszűrőt de nem tudom az adható e babának, abban meg smemi "vitamin" és jó dolog akkor nem lesz nem?ha megszűrjük

2011. júl. 15. 21:17
 5/8 A kérdező kommentje:
a forralt vízzel én is próbálkoztam egy ideig, de macera és úszkál is rajta valami cucc utána...
2011. júl. 15. 21:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi nemrég, 2 hónapja megelégeltük a sok palackcipelést, halmozást, stb, kiszámolgattuk és beruháztunk egy Amway-s víztisztítóra. Mindhárman azt isszuk, 9,5 hós a babánk. Már a víz ízén érezni lehet a változást. Imádjuk.
2011. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 magpetzsu válasza:

Szia(sztok).


Mi is vízszűrőt használunk. A fiam most 5 hónapos és már több, mint 1 hónapja Ő is a szűrt vizet issza. Semmi baja tőle. Szerintem nagyon jó találmány!

2011. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Először a vizekről:

A csapvíz ivóvíz. Egészséges felnőtt embernek rendszeres fogyasztása pontosan meghatározott alacsony egészségi kockázattal jár csak. Ezt határértékek biztosítják, és ha kell, a határértékeknek való megfelelőséget tisztítással biztosítják. A gyerekeknek, beteg embereknek a határértéken belüli ivóvíz is okozhat problémákat.


Az ásványvíz üdítő ital. Alkalmankénti fogyasztása nem járhat egészségi kockázattal. Kizárólag felszíni szennyeződéstől mentes védett vízbázisokból származhat. A talaj rétegeiből származó anyagok tekintetében viszont nagyobb mértékű szennyezettség a megengedett, mint az ivóvízben, ezért ivóvízként való rendszeres fogyasztásuk egészségi kockázata nagyobb, mint az ivóvízé. Sokan elbagatellizálják azzal, hogy ezek "csak" ásványi anyagok, pedig a radioaktív ásványok, nehézfémek, arzén, stb. is "ásványi anyag". A veszélytelennek tartott ásványi anyagok is csak egy bizonyos mennyiség alatt veszélytelenek.

A babavizek két nagy csoportra oszthatók. Az igazi babavíz például a Humana, aminek sótartalma alacsony, nem terheli a baba fejletlen veséjét. Az ivóvízben és ásványvizekben lévő ásványi anyagok ugyanis elektrolitként hasznosulnak a sejtközi térben, vérplazmában, a felesleget - mert a magas elektrolitszint is káros - az egészséges felnőttek veséje üríti minden gond nélkül. A baba veséje erre nem, vagy csak korlátozottan képes. A másik csoportja a babavizeknek az olyan palackozott ivó, vagy ásványvizek, amik a babák toxikológiai határértékéhez képest nem mérgezőek, viszont só tartalmuk nem különbözik az eredeti vízhez képest. Jellemzően a nitrit-nitrát tartalom alacsony ezekben a vizekben, viszont a nem mérgező anyagok is terhelik a baba kiválasztó szerveit. Ezek a babavizek már néhány babának egészségi veszélyt jelentenek, de természetesen még mindig jobbak, mint a sima ásványvizek, de egyes területeken a forralt ivóvíz jobb lehet nekik.

A víztisztítók képesek mindkétféle babavíz előállítására ivóvízből, sőt egyes típusok kútvízből is. A víztisztító technológiától függ, hogy csak toxikológiailag javít a víz minőségén, vagy a sótartalmat is csökkenti. Egy átfogó összefoglaló elemzés a víztisztítókról technológiákra bontva minősített rendszerekről:

[link]


Az NSF minősítés és a mikrobiológiai védelem alapfeltétel olyan víztisztítónál, aminek vizét babák is fogyasztják, de egyébként is erősen ajánlott. Az NSF a WHO élelmiszer biztonsági és vízminőségi szabványokat kidolgozó és minősítő-ellenőrző társszerve. Nem szabad megelégedni azzal, ha a víztisztító 1-1 alkatrésze megfelel a minősítésnek, az első szűrőtől az utolsó csatlakozóig az összes vízzel érintkező alkatrésznek meg kell felelnie az NSF standardnak. Természetesen ez a megfelelőség még nem jelenti azt, hogy nincs minőségi, vagy hatékonysági különbség a különböző gyártók között, de ugyan olyan alapnak kell tekinteni, mint az autók esetén a műszaki alkalmasságot.

2011. okt. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!