Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam hozzá? Mit...

Hogyan szoktassam hozzá? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
7hónapos kisfiam eddig a földön(habtapin)tett-vett,de mióta a mászást gyakorolja, kénytelen vagyok járókába tenni ha csinálok valamit. Az idő amíg bent van, katasztrófális. Végig hisztizi az egészet, olyan szinten, hogy "mindene egybefolyik" az arcán, és csak akkor hagyja abba ha kiveszem. Hiába beszélek hozzá, hiába mondom el mindíg hogy "anyának dolga van, egy fél óra és megint játszhatunk, addíg szépen játsz a játékaiddal, ügyesen...stb" Főzni, takarítani kell, de így már kész idegbeteg vagyok mire végzek, mert folyamatosan sír, vagyis hisztizik. Volt amikor már én is sírva fakadtam, negyed óra múlva kivettem mert nem bírtam tovább. Akkor egyik pillanatról a másikra abbamaradt a sírás. Ha 5percet elvan, akkor nagyon örülök már, de ha véletlen be kell mennem a szobába, és meglát, kezdi az egészet. Panellakásban élünk, nem férek el vele pl a konyhában vagy a fürdőben. Keveset alszik nappal, így kénytelen vagyok a munkáimat végezni ébrenléti ideje alatt is. Valaki írjon nekem egy jó megoldást!!!!
2009. szept. 18. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Fél óra a járókában nagyon sok nekik. Az enyém 9,5 hónapos, kiegyensúlyozott, vidám kiscsaj, de a járókában nincs el 5-10 percnél tovább.


Én úgy oldom meg, hogy egy vastag pléd, vagy paplan van mellettem a földön a konyhában (távol a tűzhelytől, és veszélyes dolgoktól), és ott csücsül. Kinyitok neki egy szekrényt, vagy kap egy műanyag tálat benne valami színes vackokkal, és szépen elvan a lábamnál legalább 20-30 percig.


A fürdőben ugyanígy. (Ha ott van dolgod, tegyél le az előszobába egy plédet, hogy ráláss, és nyugodtan csinálhatod a dolgod). :)

2009. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira kicsi a konyha és a fürdő, hogy 30x40cm-es hely van csak ahová le tudnám tenni, a pihenőszékben nem marad meg :o( amióta mászik. A másik probléma hogy csak ölben szeretne lenni, hiába van mellettem a földön, vagy Ő bent a járókában én meg kintről 2cm-ről beszélek hozzá, hiszti van amíg ki nem vagy fel nem veszem. Azért is nem értem ezt az egészet, mert nem volt "hozzá szoktatva" hogy cipeljük a hátsóját,ugyanis nekem gerincproblémáim vannak, apuka meg keveset van itthon a meló miatt.
2009. szept. 18. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen járókád van?

A miénknek nagyon sűrű a szövése, nem lát ki jól belőle a lányom, ezért uazt a hisztit levágta mindig, mint a te babád.

Mióta a kiságyba rakom, tudom csinálni a dolgomat nyugodtan, akár 20 percig is.

A járókát meg száműztük a padlásra. Utálta.

2009. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A rácsozása ugyanolyan mint a kiságyé, sőt még fejvédő sincs benne, és többet lát engem ha a járókában van, mintha a kiságyban, mert az ugye a kisszobában van... Hát, remélem találok valami jó "gyógymódot", mert ez így nagyon rossz :o(
2009. szept. 18. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!