Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam hozzá 8 hós...

Hogyan szoktassam hozzá 8 hós babámat a darabos ételekhez? érdeklödik iránta nagyon, de általában öklendeznni kezd töle, és visszahányja.

Figyelt kérdés

pedig párszor már sikerült lenyelnie, söt még nagyobbacska adagot is megenni belöle, de a következö alkalommal, meg visszaöklendezi...

nálatok is igy ment ez?

meg sok helyen olvasom, hogy fött zöldséget adjak a babának, dehát ha leharap egy nagyobb darabott pl a föttrépábol, nem fullad meg töle? vagy pl a multkor a banánbol harapott le egy jo nagy darabot. azt gyorsan kivettem a szájábol lehet hogy hagynom kelett volna? de félek hogy megfullad töle....


2010. júl. 16. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az öklendezés a baba védekezési reflexe, mikor nagyobb darab kerül a nyelv hátsó részére, és teljesen normális. Én sosem pürésítettem, kezdettől fogva darabosat eszik, ezt nevezik BLW-nek. Ha érdekel még valami a témában írj nyugodtan privit, vagy nézz be a Mamamira.
2010. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is olvastam a BLW-ről, de 1. arról már lekéstünk

2. nem lettem volna bátor, olyan negatív élményeim voltak darabos kajákkal (a kifliből, piskótából nagy darabot próbált nyelni, fulladozott, én azóta rettegek).

De szép apránként haladunk: a banánt már karikában kapja, kenyérfalatkákat is kap, de csak kisebbeket. Viszont továbbra sem mernék banánt adni a kezébe, semmi olyat,, amit "ledughat", mert iszonyatosan mohó... Igazából semmi olyat nem merek a szájába adni, ami nagyobb annál, mint amit le tudna nyelni rágás nélkül. Keményebbek (alma, keksz, meg szóba sem jöhetnek). Igazából neten tájékozódtam:

a rágás független a fogak számától és idegrendszeri érés következménye, 15-18 hónapos korra már minden babának mennie kellene. De azt nem tudom összeadni, hogy akkor 7-8 hónapos babák hogyan birkóznak meg pl. a kiflivel? Akkor még csak "elnyammogják"? Az én 13 hónaposomnak nincs türelme nyammogni :((

Bocs, hogy nem adtam normális választ, csak a tapasztalataimat írtam le. De arra én is kíváncsi lennék, hogy mi történik, ha nagyobb darab étel kerül a szájába?

2010. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

tegnap 22:24

A gyereked fogakkal született??? Mert csak olyan baba tudja megenni a darabosat, akinek van legalább alul és felül 2-2 foga, hogy rágni is tudjon. Amíg nincs foga tilos a darabos étel adása!!! Hülyeséget azért ne írjál, hogy darabos kaját kapott a gyereked elejétől fogva...

Szerinted van aki ezt beveszi???

2010. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Ez nem baromság,az én fiam is darabosat eszik,kb 4 hónapos kora óta. Kiflit,kekszet,kenyérhéjat rágott azóta,hogy fogni tud. Soha nem is volt baj az evéssel. Most 1 éves,hihetetlen jóevő makk egészséges kislegény :)

Szerintem adj neki rágható kajákat,és majd magától rákap :)

2010. júl. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!