Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés a tápszer? Bővebben lent.

Kevés a tápszer? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Olyan anyukák válaszát, tanácsát várom, akiknek 2-3 hetes babájuk van, és tápszeresek. A kislányom 3 három hetes, négy napja tápszert kap, mert nem igazán ment a szopi neki, elaludt rajta, nem lehetett felkelteni, lassn a tejem is elapadt, így tápszers lett. Napi hatszor eszik a doktornő tanácsára, idáig 100 milit megevett, most viszont azt tanácsolták,hogy csak 80-90 milit egyen, mert hosszú távon nem lesz jó neki, ha ennyit eszik. Hétfőn volt utoljára széklete, azóta semmi, csak a szelek távoznak, az ánizs tea hatására. Egész nap sír szegényke, étekzeések előtt, közben, és utána is, teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kellene tennem, talán kevést neki a mennyiség amit megeszik?? MÉgiscsak a 100 mili kéne neki? Nagyon sajnálom szegénykémet, nem tud nyugodtan aludni sem, de azt kell tennem amit a doktornő tanácsolt. Kiszámolták a kg szorozva 150-el, és az 500g, tehát ennél többet nem ehet. Ezt be kell tartanom, de szeintem ez kevés. Ha valaki tud írjon ezzel kapcsoltaban, főleg olyan, akinek szintén ilyen idős babája van, tápszeres, kíváncsi vagyok, hogy mennyit eszik a babátok!
2009. szept. 16. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már felneveltem a gyerekeimet,igaz nem tápszeren.De a tapasztalatom szerint egy ekkora baba annyit eszik,amennyitől jóllakik.Azért mondja a doktor,hogy kevesebbet adj neki,mert a tápszer felfújja ( vagyis hízik) a babát.Azt javasolnám,hogy próbáld meg,hogy egy-egy evés között legalább 3 órahossza teljen el,és a napi mennyiséget így oszszad el 6 evés helyett 5-re..Ha jóllakik,akkor nem fog sírni.
2009. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
annyit adjal neki enni amennyit ker,ne amennyit a doktorno mondd!!!!!a gyerek tudja mennyitol lakik jol,nem egy idegen!meglatod nem fog sirni!ja es azen fiam annyi idosen 130 ml is megevett...persze nem mindig ez valtozo volt szio
2009. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez egy nehéz kérdés. Orvos kontra "valós élet"... Lehet , hogy mégiscsak az lenne jobb a babónak ha az ő mennyiségét kapná. Ha 100 , akkor 100.Vagy legyen egy plusz étkezés is beiktatva. (Hányszor kap enni?) Az én kisfiam is elég korán tápis lett, és ő is ipari mennyiségben kezdte el enni, de ahogy nő, szépen áll be a dolog, most 4 hós és 3-4 óránként eszik (amikor még kisebb volt2-3 óra volt a két etetés között)

Még egy dolog eszembe jutott! Az nem lehet hogy hasfájós? Lehet hogy pont a tápitól....A kaki még nem gond, ilyenkor még alakul.

2009. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a doktornő elől is elveszi valaki a kaját, ha úgy gondolja, hogy nem kéne többet ennie. Hidd el, a babád tudja, hogy mennyit szeretne enni, nem lesz ettől a későbbiekben semmi baja, elhízás vagy evési zavar. Szerintem előbb alakul ki evési zavar attól, hogy nem lakhat jól. Természetesen ettől sír, amint tele lesz a pocija, meg fog nyugodni. Az én babám is szinte a kezdetektől tápszeres volt, mindig annyit ehetett, amennyit kért, néha többet, mint a dobozon "előírt", néha kevesebbet, de kiegyensúlyozott, nyugodt kiskölök lett belőle.
2009. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
amíg tudtam szoptatni addig nem háromóránként evett, hanem amikor ő éhes volt. Utána közöltkék, hogy ez így nem jó, mert nem hízott eleget. Etessem 6szor 3 óránként. Azóta így eszik, de már kizárólag csak tápszert. A kis pocija fel van fújódva, teljesen ki van kerekedve, látni hogy tele van szegénynek.
2009. szept. 16. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem is annyit adj, amennyit kér

csináld meg a 100at, és ha megeszi, akkor add oda neki.

az 10-20 ml nem oszt, nem szoroz

a kaki egy másik kérdés, valószínű a tápszer miatt nem tud, lehet váltani kellene...nem tudom

2009. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy sírjon!!! Ez kínzás, hogy nem adsz neki eléget enni. Sztem a hasa is fáj szegénykének és te még ráfejelsz azzal hogy nem adsz neki eleget enni. Az én babám koraszülött volt, simán megevett 100-at hol többet hol kevesebbet de átlagban 100-ra jött ki.
2009. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs szörnyűbb a baba sírásánál. Hát nem is a doktornő hallgatja így könnyen mondja, hogy ne adj neki, csak 100 milit! És ha mégis szoptatnád, akkor levennéd a melledről 100 milinél? Na mindegy, adj neki annyit, amennyivel jóllakik, s ha mégis 7x kérne, akkor 7x.
2009. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg amikor ki van akadva, megpróbálhatnád mellre tenni, nem az evés kedvéért, hanem mert megnyugtatja, és talán még a tejcid is kicsit visszajönne.
2009. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a szopással dettó ugyanez volt a helyzet, végül a lányom is tápszeres lett, de végül négy hós koráig szopott is, mondjuk az kb. 20-30 mi volt csak alkalmanként. Minden kajálásnál a szopáson felül többet evett mint ami a dobozon adagnak fel van tüntetve. Arra figyeltem, hogy a három órát betartsuk ha már tápszerről van szó. Nálunk viszont a kakilással nem volt gond. Két ok miatt sírhat szerintem a babád. az egyik, hogy tényleg éhes még, ez egyszerűen kiderül ha adsz még neki és szívesen megeszi. Viszont az is lehet, hogy a kaki hiánya miatt sír szegény. Főleg ha kaja közben is sír. Azért ez nem normális dolog szerintem. Érdemes lenne másik tápszert kérni a dokitól hátha az a baj, az fogja meg a hasát. Egyébként hiába evett sokat a lányom, 1 éves most és a magasságához képest sovány, a dokink állandóan hízlalni akarja, azt mondja, hogy nagyon nem jó így a súlya. szóval nem törvényszerű, hogy duci lesz a tápszertől
2009. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!