Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ANYUKÁK! Mit csináltatok?...

ANYUKÁK! Mit csináltatok? Sokan irjatok!

Figyelt kérdés
Ti beadattátok a babucibak a Rota virus elleni oltást?Valaki azt mondja ,nem érdemes.Én szeretném azért!
2009. szept. 15. 14:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17 hónapos kisfiammal 1 évesen voltunk ROTA-val kórházban. A kb. 15 kisbeteg közül egyedül Neki volt rotája, a többi baba, kisgyerek sima hányásos-hasmenéses megbetegdés miatt voltak kórházban. Szóval a rotával tényleg csak a rotát szűröd, attól még kórházba kerülhettek.
2009. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem adattam be.

Van ovis tesó,így őt is be kellett volna oltatni az orvos szerint.Az már sok lett volna anyagilag!

2009. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk a kislányunknak.

Én kiskoromban 1 hétig voltam gyomorfertőzéssel kórházban, nem szerettem volna ha a manónk hasonlót tapasztalna.

Igaz, hogy csak rota vírus ellen véd, de mi van ha pont azt kapja el? Én sose bocsátanám meg magamnak, hogy tehettünk volna ellene, de anyagiak miatt nem tettünk. Tény: nem olcsó, mi se a fáról szedjük a pénzt, de maga a gyerekvállalás sem olcsó.

Ha azt a rengeteg gyógyszert, idegességet, fáradságot megússzuk, amivel a kórházi tartózkodás, a nem alvás, a manó rosszkedve jár, akkor nekünk már megérte.

2009. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi nem adattuk be. A pénz miatt és azért, mert vannak olyan betegségek, melyek ellen sokkal fontosabb a védőoltás!!
2009. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi sem adattuk be és elsősoban a pénz miatt! Sajnos nem tudunk ennyit kifizetni egyetlen oltásra ami lehet, hogy nem is olyan jó mint ahogy fel van fújva, hiszen mindössze 3törzs ellen véd. Nem monom, hogy nem parázok, de a gyerekorvos is lebeszélt róla. Szerinte teljesen felesleges, miután tiszta rendes körülmények között él a gyerek és egyenlőre annyit nem járunk közösségbe. (most 9hós)Nem tudom, időnként iszonyú bűntudatom van miatta, de

nem nagyon volt más választásunk.

2009. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi nem adattuk be.

Pár hete kaptam a Felicitastól egy levelet, amiben a Rota elleni oltást preferálják. Így meg, úgy milyen jó és hogy hiába drága, mégis nagyon fontos stb...

Lelkiismeret furdalást keltenek azokban az anyukákban, akik nem tudják kifizetni.

A másik dolog meg az, hogy valóban csak néhány törzs ellen véd, és attól még megbetegedhet a gyermek, ha egy másik törzs fertőzi meg.

Ha valóban olyan nagy lenne a jelentősége járványügyileg illetve a gyermek egészségének védelme szempontjából, biztosan lenne rá TB támogatás éppen azért, hogy azok számára is elérhető legyen akik szerényebb anyagi körülmények között élnek.

Megy a nagy ijesztegetés, reklám a TV-ben stb...

Én mikrobiológián dolgozom és a tanulmányaimra valamint a szakmai tapasztalatomra támaszkodva döntöttem úgy, hogy nem adatom be a babámnak. Egyébként a gyermekorvosunk is hasonló véleményen van.

2009. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Én sem adattam be.Nem is igazán gondolkoztam rajta, ugyanis felesleges.Csak egy újabb kampány, hogy hogyan gazdagítsd a gyógszergyártót.Reklámozzák, persze, mert rohadt drága.Szerínted a reklámokat ki fizeti?(bezzeg ami ingyenes azt nem reklámozzák).Hát igen, ebből a megvilágításból már nem is tűnik olyan fontosnak.

Megvédeni sajnos úgyem tudjuk őket mindentől, bár szeretnénk.

2009. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!