Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ANYUKÁK! Mit csináltatok?...

ANYUKÁK! Mit csináltatok? Sokan irjatok!

Figyelt kérdés
Ti beadattátok a babucibak a Rota virus elleni oltást?Valaki azt mondja ,nem érdemes.Én szeretném azért!
2009. szept. 15. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Èn nem adattam be,de szegénykém 11 hónaposan elkapta tetözve egy hólyagos torokgyulladással.Kórházban is voltunk kiszáradás miatt.

Szerencse azóta eltelt 7 hónap.Már elfelejtettük....

Szerintem érdemes beadatni.

2009. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Mi nem adattuk be, aminek az oka az volt, hogy minden tavasszal-ősszel van hányásos-hasmenéses vírus / most már nyáron is/ és a rota elleni nem véd ellenük. így gyakorlatilag ugyanúgy kórházba kerülhetünk pedig nem is rota vírus, a sokból csak egyet zársz ki ezzel.
2009. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

kapott, mert jarunk gyógytornára, ott is találkozik babakkal, ringatóra is, ott is, és a szomszedban is vannak babák. ha nincs nagyobb testver, es nem talalkozik sok babaval, akkor nem szoktak ajanlani.


igaz, hogy 30ezer foriint, es csak pár bacitörzs ellen véd, de átvirrasztott, átfosott, áthányt lázas, kiszáradt éjszakáktól menthet meg.


Bár valami mást tuti el fog kapni, sajnos minden ellen nem védhetők le :(

2009. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia! Őszinte leszek. Mi azért nem adatjuk be, mert feleslegesnek tartjuk ( ha annyira fontos volna, már beépítették volna a kötelezők közé ), és nem mellesleg nincs rá 34 ezer ft-unk...
2009. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi se adattuk be,mert bár most fel van fujva ez a rotavirus,de egyébként elég ritka.Ez is csak a gyógyergyáraknak kedvez,mert ugyebár elég drága.A gyerekorvosunk sem ajánlja,mert 40 éve orvos de talán 5 rotavirusos esettel találkozott(sokan összekeverik a sima hányásos hasmenéssel).
2009. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi beadattuk és azt hiszem nagyon jól tettük!

Sokan lesznek itt akik azt írják felesleges...

De mérlegelj és ne másra halgass!

Hallottam olyat is h 30 akárhány törzsből a Rota oltás csak 3 ellen véd.

De legalább azellen a 3 ellen "meg tudod védeni" a babádat.

Már megérte!

Én sokkal nyugottabb vagyok,h tudom,ezt is megtettem annak érdekében h még kevesebb betegsége legyen.

Nekem a babám egészsége a legfontosabb.

És tök jó,h már itt tart az orvostudomány!!!

2009. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk. Előtte a dokinő elmondta, hogy nagyon ritka ugyan, nem nagyon találkozott evvel fertőzött babával, de ha ne adj' Isten elkapja, akkor a szülőnek lekiismeret furdalása lesz. Szerinte is kicsit túldramatizálják. Azt mondta, döntsük el. Mi így döntöttünk, pedig nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Nem bántam meg.
2009. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! Mi beadattuk. Születése után lehúztunk pár plusz napot a kórházban mert besárgult és kiszáradt, és úgy döntöttünk, hogy ha lehet, akkor ezt kihagynánk....

Bár hozzáteszem, minket nem vágott földhöz az a 36 ezer Ft. Ha nem így állnánk anyagilag, lehet hogy kihagytuk volna.

2009. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk, ennek ellenére tavasszal elkapta a hányás-hasmenés-láz, valószínűleg a rota vírus egyik fajtája volt a gyerekorvosunk szerint. De legalább nem került kórházba a kislányunk, könnyebben átvészelte, mintha nem kapott volna védőoltást ellene. Mi nem bántuk meg, hogy beadattuk.
2009. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi is kihagytuk. Egyrészt a pénz miatt, másrészt én is "feleslegesnek" tartom.
2009. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!