Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenthet e bármi bajt, ha...

Jelenthet e bármi bajt, ha "túl korán" csinál dolgokat?

Figyelt kérdés

2 hósan áfordult hasáról a hátára, 4 hósan visszafelé. Pár nappal később már kinyomta magát mászó pozícióba négykézláb, oda-vissza pörög, és néhány napja felül. Semmit se eröltettem, nem segítettem neki. Kb 1 hós kora óta hason aludt és azon kívül is úgy szeretett.

Eddig nem gondoltam hogy bármi gondot okozhat, de ez a felülés azért engem is nagyon meglepett... Nem kell attól félnem hogy gerincferdülése lesz...?

5 hós


2009. szept. 12. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják,hogy az amit magától tesz sosem gond,mert a babák érzik mikor mit kell tenniük:)

Én 21 éve csípőficammal születtem,9hónapos koromig szíjban voltam.Addig ugye mozoghattam de mégsme úgy mint más babák:Amikor levették rólam végleg,anyu azt mondta,hogy fekvésből egyből felálltam,de,hogy hogy az nemtudom:DAz ülés kimaradtXD,szóval láthatod,én is hamar kezdtem,mégsics semmi bajom:)


25hetes km:)

2009. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kisöcsém is ilyen volt,3 hetesen feje sosem volt az ágyon,3 honaposan oda-vissza pörgött,7 honaposan meg felállt az ágy mellett,másfél éves korában szolalgatott meg,mindent magától

azóta is egészséges

2009. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát a feje neki is csak akkor érte az ágyat ha aludt... már a kórházban forgatta a fejecskéjét hasonfekve :)
2009. szept. 12. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is pont ilyen volt.

5 hónaposan már kúszott(mint a kommandósok), és ült.

6 hónaposan magától felült, és kapaszkodva felállt, és mászott. Innentől kezdve mászva és kapaszkodva közlekedett 10 hónapos koráig.

Mindig csak egy kezét engedte fogni ha sétáltunk, és 11 hónapos korában elindult egyedül!

Azóta is meg nem áll, már 15 hónaposan szaladt.

Most 20 hónapos, egészséges gyerek, csak rettentő mozgékony.

Ne aggódj, nem lesz baja a babádnak ha ilyeneket csinál!

2 gyerek anyukája

2009. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Az én fiam is nagyon siet valahová,és én is ettől féltem amitől te.De aztán beszéltem orvossal,és azt monda,hogy amit magától csinál abból nem lehet baja.Ő 2,5 hónapos kora óta forog mindenfelé,3 hónaposan állt négykézlábra,aztán kezdett kúszni,most 5 hónaposan mászik,felül,és a kiságyban feláll.Nem szabad semmit erőltetni,csak amit magától csinál akkor nem lesz baja.Vannak gyorsabb és lassabb babák.Ők sietnek felnőni...pedig olyan jó babázni.:-)

2009. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugodtam hogy nem csak az én babám ilyen fürge :) Különösen a 2 gyerekes anyuka nyugtatott meg (3. válaszoló), mert ő már látja a nagyobbacska gyerekeken, hogy nem származott káruk ebből a gyors fejlődésből :)
2009. szept. 12. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, nagyon ügyes, erős kisbaba!

Az én fiam is ugyanezt csinálta: 2 hónaposan hasra és vissza fordult, 5 hónaposan négykézláb mászott és ült magától, 6 hónaposan felállt, 9 hónapos korától kapaszkodás nélkül, stabilan önállóan járt. Most is egy rendkívül erős és mozgékony kisfiú, egész nap megállás nélkül rohangászik, már önállóan jön-megy a lépcsőn, kezében pohárral, egyéb tárggyal. 16 hónapos.

2009. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!