Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól csinál a baba tudatos...

Mikortól csinál a baba tudatosan dolgokat?

Figyelt kérdés
a kislányom 5 hetes,és mintha szórakozna velem,vagy nem tudom mi van vele egy hete.tápszeresek vagyunk,a második héttől,eddig semmi baj nem volt.egyre többet evett,aztán állandósult a 120ml.kezdődött az éjszakával,többször felébred,általába kétszer,úgy hogy este 9-10 körül alszik el.eddig egyszer kelt fel.mostanába úgy 2-3 napja nappal is ezt csinálja,1-1.5 óránként fennt van,kéri a kaját,és nem eszik rendesen.azon felül ha nem is éhes,semmi nem jó neki amit csinálok.ha kézbe van az a baj,ha leteszem az a baj,ha a bébihordóba rakom/ott van el a legtöbbet/az a baj.állandóan csak nyekereg vagy sír,és egyre rosszabbul is alszik.sokszor felsír például.védőnő nem mondta akármi baj is lenne.most aludt kb 30 percet és már megint fent van.és nem nagyon értem mi lehet a baj.pocakra szedünk infacolt,az nem fáj neki,meg nem görcsöl
2010. márc. 25. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeség, de én akkor tapasztaltam ilyet a babámon mikor valami változás ment végbe nála. 1-2 napig furcsán viselkedett, semmit nem értettem én sem. Aztán elmúlt és azt vettem észre mintha fejlődött volna. Úgy értem pl hogy elkezdett mosolyogni, vagy gagyogni. Nálam ilyenek előtt mindig furcsán viselkedett.
2010. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az hülyeség lehet hogy nől és emiatt esetleg fájhatnak a végtagjai vagy én már nem tudom.hangokat már hallat egy ideje,meg jó egy hete már mosolyog is.
2010. márc. 25. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Az en kislanyom is 5 vagyis 5.5 hetes.

Nalunk is hasonlo a helyzet.

Egesz delelott elvan.Nezelodik, beszeleget, vigyorog, enekel (szokott ugy sikongatni oromeben mintha enekelne) vagy alszik szepen. 2-3 orankent kel enni ahogy ejszaka is....de eljon a delutan es mintha elvagtak volna.Semmi sem jo.Nem alszik csak 20-30 percet max.

Mindig a cumisuveg a szajaban van.Kicsit mindig nyammog de nem eszik igazan, de ha kiveszem sikitva uvolt.Eljon az esti fucsi akkor megnyugszik.Fazos a kis lelekem mint anyukaja es melegebb vizet kivan es melegebb etelt is (foleg este).Attol elbagyad kicsit es szepen elalszik.

Ejjelre nem kell Neki a meleg, mert csak izzad es nem alszik jol (egyutt alszunk igy mindig erzem, hogy melege van e vagy fazi e esetleg.).

Eleg nagyot nott szuletes ota (korabban jott 2 hettel) es nagyon ugyes is.Nyul a targyakart stb, de en nem vettem eszre, hogy egy egy uj dolog megtanulasa elott lenne nyugi.

Sajnos ez allandosult nala.

Anyukam szerint megszokta, hogy ilyenkor vele van foglalkozva es kikoveteli maganak a figyelmet.

De nem ertem, mert jatszok en Vele, de ahoz nem kell a sikitas es siras.

Lehet ez egy sajatossaga ennek a kornak.

A baratnom szuleszno es gyerek orvos mellett aszisztensno es megnyugtatott, hogy nemsokara vege ennek a siros korszakna....orultem ennek a mondatanak....a kovetkezonek kevesbe "mert jon a kovetkezo :) " es az nem volt megnyugtato szamomra.


Bocs, hogy regenyt irtam.

:)

szep estet

2010. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt nem hiszem hogy fájnának a végtagjai. De az valószinübb hogy délutánra már elfáradnak és azért nyügösebbek, és mikor jön az esti fürdetés akkor felélénkül, mert valószinü szereti a fürdetést, meg már tudatosult benne, hogy utána evés és alvás jön.

Egyébként tényleg igaz, ezután jön egy nyugisabb időszak. A 3. és 4. hónap, jajj de jó is volt még akkor. :-)

2010. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nem görcsöl a hasa? Nálunk akkor ébred fel mindig 30 perc után, amikor a szelek bántják, de van olyan, hogy csak simán fáj a hasa. Meg kell tornáztatni ilyenkor, evés után meg rendesen megbüfiztetni, és csak úgy lerakni aludni.

Sőt, nálunk mostanában az a divat, hogy annyira álmos, hogy nem tud elaludni és hisztis, nyűgös, nem jó neki sehogy. Járkálok vele egy kicsit úgy, hogy hassal lefelé van, lóg a lába, úgy szeret egyedül, úgy mindig megnyugszik, aztán hirtelen elálmosodik és alszik. De miért kell neki az az egy óra hiszti előtte?

2010. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy 8 hetes a baba
2010. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!