Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok úgy érezni, hogy...

Szoktátok úgy érezni, hogy imádjátok a babátokat, de már nagyon el vagytok fáradva?

Figyelt kérdés
Mindig vele vagyok nagyon keveset alszik, azt is rosszul és már nagyon el vagyok fáradva. Ti mivel szoktátok helyrebillenteni magatokat?
2009. szept. 10. 14:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

szia!

látom, el vagy keserdve...

ha megtanul járni a baba, hidd el, jobb lesz.

az enyém is nehéz eset :), és olyan 13 hónapos kora óta jobb.

én teljesen másképp csinálom a házimunkát, mint a legtöbben: amikor alszik, akkor nem csinálok semmit!!!!!ilyenkor csak pihenek, netezek, tv-t nézek, kávézok, maximum főzök. de mindent akkor csinálok, amikor ébren van: felmosás, főzés, mosás, mosogatás.

így amikor alszik, akkor csak pihenés és csönd van!!!!

nekem az este is pihenés, mert 10kor elalszik, és utána nyugalom van reggel 10ig.

mesélj, nálatok hogy van?

2010. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos lesz nemsoká. Én os azt hittem, hogy könnyebb lesz, de nem. Most kezd hisztizni, már kevesebbet alszik. Ha megyünk valahová és öltözni kell, akkor úgy kell a lakásban hajkurászni a babát minden ruhadarab felvétele után. Én most még kimerültebbnek érzem magamat. Régebben, amíg picike volt csak fáradt voltam, most idegileg kimerült. Nehéz a 24 órázás. A férjem hétvégén, ha itthon van akkor is ugyanúgy telik a napom, mint amikor nincsen itthon. Talán az a különbség, hgy akkor még Ő is lábalatt van. A fiamat nem tudja ellátni, nem is akarja, a fiam se hagyja neki. Csak játszik vele néha. Lovagolni szoktam eljárni, ez kb másfél óra hetente egyszer, de ezért is morog a férjem. És persze akorra időzítem ezt is, amikor alszik a baba. Ez már egy örökkétartó rabszolgaság számomra.
2010. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Persze, mindenki érez ilyet. Ki kell kapcsolódni néha, csak az tud adni, aki néha fel is töltődik. Fogd be Apát, nincs mese...Te is ember vagy.
2010. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Szia, bizony, szoktam én is így érezni. 14 hónapos őleányzósága! :) Engem az billent helyre, hogy minden este apáé a gyerek 6-tól 7-ig. Addig én heverészek egy jó kád forró illatos vízben, olvasok, zenét hallgatok (a kádban), aztán egy forró csoki vagy egy tejeskávé, és máris erősnek érzem magam az éjszakához. Sajnos még sokat ébred.. :((


A másik ami kikapcsol, hetente kétszer a barátnőmmel elmegyünk Kangoozni. Egy évembe tellt, mire rávettem magam, a lustaságtól. De már bánom hogy nem előbb. :)

2010. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is néha vannak nehéz napok és éjszakák. De jó olvasni, hogy más is van ezzel így. A férjem sokat segít, de csak 4óra után tud. Én mindig a hétvégéket várom, mert akkor jönnek a nagyik és van egy kis pihi. Én nagyon reménykedek, hogy mindig egyre jobb lesz, és jobb is.


5hós kislány anyukája

2010. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

AZ en babam 17 hos hamarosan ,kulfoldon elunk tavol a szuloktol,a parom reggeltol estig dolgozik ,ugy hogy ram marad minden bevasarlas,fozes etetes altatas,furdetes,minden...ja es mai napig felkel ejszaka egyszer,en is kivagyok teljesen merulve fizikailag is es idegileg is,de az tarja bennem a lelket ha en nem latom el a babamat,akkor nem latja el senki helyettem,ha nemfozok nemlessz mit enni,stb.ugy hogy kitartas,de ugy erzem nem sokaig birom mar en sem...



a babamat es a dolg

2010. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nálunk 5 & fél hónapos a baba, és egy hónappal ezelőttig én is így éreztem. Napközben egyáltalán nem aludt a lányom, és késő délutánra olyan nyűgös lett, hogy már mindenért sírt. A végén már néha én is. Nekünk az altatás segített: háromszor napközben, evés előtt kb 1-1,5 órával, mikor elkezd nyűglődni, a szemét dörzsölgetni, leteszem az ágyunkra, minden játékot félrepakolok, leengedem a redőnyt, és melléfekszem. Van úgy, hogy 5 percen belül elalszik, van úgy, hogy 15 percig sírdogál (ilyenkor felveszem, ha megnyugodott, leteszem), de 3 altatási próbálkozásból 2 általában sikerrel jár; ilyenkor alszom vele én is. Ha kipihente magát és tele a hasa (alvás után jön általában az evés), sokkal jobb a kedve, sokkal inkább eljátszik magában is és ilyenkor tudok mosogatni, vasalni, stb.


Kb 2-3 hete fordult át, azóta sokkal jobban szeret hason lenni, és így tovább eljátszik.


Annyi változtatást vezettünk még be, hogy mióta a baba megszületett, minden szombaton "A" nagyszülőkhöz megyünk, minden vasárnap "B"-hez, és így még a hétvége is tiszta rohanás. Most igyekszünk havonta legalább egy hétvégét itthon maradni, sétálni, együtt játszogatni.

2010. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szó szerint ezt érzem én is, pár napja fel is tettem itt egy hasonló kérdést :) Nálam ez hullámzó, van hogy nagyon magam alatt vagyok, pl ha a foga miatt nyűglődik és csak sír és sír, van hogy én is bőgök vele a kimerültségtől...

Nekem már a szülés is egy sokk volt, elég nehéz volt, és valahogy úgy érzem, hogy azóta nem tudom magam összeszedni (éjszakát még én sem aludtam át), ráadásul nagyon sírós a babám, igen akaratos személyiség lesz :)

Nekem először az segített, amikor a gyerekorvos nálunk járt és épp nagyon bőgött szegénykém, én rohantam hozzá, erre ő: nyugodtan hagyjam egy kicsit, semmi baja nem lesz, csak kicsit nyűglődik, és valóban, amire megírta a recepteket, abbahagyta a sírást és elkezdett játszani. Akkor valahogy lenyugodtam, hogy nem tudok napi 24 órában tökéletes anya lenni, mert ez lehetetlen, csak kikészülök, nekem az segített, hogy ezt a tényt elfogadtam :)

2010. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

7 hónapos örökmozgó, sosem alvó (kivéve éjjel, bár mostanában már azt sem alussza végig), alig evő, úgy kell belekönyörögnöm a kaját. Szóval totál nyüzsi.

Már volt egy idegösszeomlásom, mert teljesen egyedül vagyok. Nagyszülő messze lakik, apu nem segít semmit.

Aztán most már elvállalja hétvégente egy-két órára. Tegnap kijelentette este, hogy nagyon elfáradt, és már nem hajlandó a hétvégén semmit csinálni (fél nap volt nála a gyerek)

Beszóltam neki jéééé, mi történt? Én bezzeg nem fáradhattam el, mert akkor csak panaszkodok, holott nekem mellette főzni,mosni,takarítani,bevásárolni,vasalni,állatokat rendben tartani kellett!

2010. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Helló lányok! Igen, én is fáradt vagyok Már mindent leírtatok, de még csak annyit tennék hozzá, hogy a pihenésre muszáj valahogy időt szakítani, és beáldozni dolgokat ennek érdekében. Ezért már nem törekszem a pedantériára a lakásban, csak amennyire a kislányom egészsége megkívánja (a lakás legyen értem, ne én a a lakásért); néha napján nem házilag készítem az ételeket, beiktatok bolti bébiételeket is; amikor alszik, én is pihenek, mert a házimunkát vele is le tudom végezni mióta négykézlábazik (előtte a legtöbbet hétvégére hagytam, amikor apa besegített); szóval ügyeskedni kell az idővel és kicsit lazábban felfogni. Remélem mindenkinek hamar elmúlik az a fáradtságos időszak, és legalább az éjszaka a miénk lesz!! :))
2010. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!