Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha egy bébiszitter...

Szerintetek ha egy bébiszittert szeretnék "letesztelni" miket kell kérdeznem tőle?

Figyelt kérdés
Anyós ajánlotta, kis idő alatt kiderül,hogy -e a megfelelő ember?

2013. febr. 25. 21:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én kérnék referenciát, és felhívnám az illetőt.
2013. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

de nincs referencia, szakképzettség.

gyakorló anyuka, nagymama. :)

2013. febr. 25. 21:59
 3/22 A kérdező kommentje:

valójában én idegent nem nagyon szeretnék, de mivel anyós ismerőse, ezért gondolom, hogy megbízható.

családon belül sajnos nem tudjuk megoldani az összes napot, így kell egy "külsős" segítség.

2013. febr. 25. 22:00
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

Én pont ugyanebben a cipőben járok.

Hétvégén volt itt 2 hölgy, egymás után jöttek.

Nagyon nehéz így választani valakit, tapasztalatból tudom.


Én már 10 éve (3 év kihagyással) minden nyári szünetre fizetek bébiszittert, és így visszagondolva egyik sem volt a legnagyobb főnyeremény. Lehet, hogy túl monoton volt a feladat, nem tudom.


Én azt fogom csinálni, hogy az egyiket kiválasztom a 2 közül, bár még nézelődök tovább, és egy idő után úgy is kiderül, hogy megfelel e vagy sem. Látszani fog a gyereken, hogy szívesen várja e, benézel a konyhába, fürdőbe, hogy nagy rendetlenséget csinált e napközben.

Első benyomás: leveszi e a cipőjét (ez alap), hogyan viselkedik a gyerekkel első találkozáskor, stb.


Amit én megkérdezek: mennyit kér, van e kocsija gyereküléssel, tud e főzni és hajlandó e rá, elviszi e a gyereket ide oda ha kérem, mikor kell szólnom, hogy szükség van rá, akár előző este is jó?, ilyesmi.

2013. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Te hol nézelődsz?


én ha minden kötél szakad, akkor fogok teljesen idegent.

mennyi most az óradíj, ami elfogadható?

2013. febr. 25. 22:52
 6/22 anonim ***** válasza:
15%

1000 ft/óra már találsz megbízható, jó babysittert. Tapasztalatból írom a következőket:

-amikor megérkezik, alap-e neki, hogy megmossa a kezét

-kérd meg, hogy vegye át a gyerek etetését (igen, már első alkalommal), amíg te pl. kiteregetsz. Tök jó teszt, hogy hogy is kezd neki, beszél-e közben a gyerekhez... stb

- beszéljen a saját gyerekeiről, unokáiról (ez nagyon sok mindent elárul)

- megkérdezném, hogy miért jelentkezett erre a feladatra

- tuti, hogy megnézném, hogy milyen ruhában jött (tiszta-e, ne legyen iszonyat gyűrött...)

- megnézném a kezén a bőrt, hogy nem-e ekcémás, gombás...

- a fizikai erőnlét is fontos lehet, ha a gyerek után kell futni, ne legyen 150kg (nem diszkriminációból!!!)

- én meghallgatnám, hogy tud-e énekelni, ne hamisan tanuljon meg gyerekdalokat a picurom (ez nekem fontos szempont)



Bízz a megérzéseidben, ez a legfontosabb! Tudni fogod...

2013. febr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ha eszedbe jut még valami, akár priviben is szívesen veszem! :)
2013. febr. 26. 00:27
 8/22 A kérdező kommentje:

és hol érdemes nézelődni?

mert 1000 Ft nekik szerintem nem sok, nekem igen, viszont tudom, hogy ennyi a tarifa.


érdeklődtem már itt a fórumon bébiszitter ügyben, írtam is, hogy egy rokon vigyázna a picire, aki pénzt kér, de így olcsóbb lenne, mint 1000 Ft, át kéne hozzá vinni a babát, nincs messze tőlünk.


kérdés: mennyire lehet azt "követelni", hogy hosszútávra elígérkezzenek? vagy majd alakul?

az a helyzet, hogyha pl. valaki csak év végéig tud maradni, és nincs senki maga helyett, akkor én nem tudok télen mást keresni. így jó lenne egy állandó ember.


és az is "para", hogy mi van akkor, ha a bébiszitter betegszik le??

2013. febr. 26. 00:30
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

4-es vagyok.

A két említett hölgy már nagymama, 350-400 Ft/óra amit kérnek.

Az egyikkel azt beszéltem meg, ha egész nap marad (kb 8 órát), akkor 2500 Ft/nap.

Azért az 1000 Ft az nagyon sok, én soha nem fizettem annyit, 500 Ft/óra volt a maximum.

2013. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
az nagyon olcsó. lehet tudni, hogy hol találtad őket, vagy vállalnak még babát?
2013. febr. 26. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!