Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem belepusztulok....

Úgy érzem belepusztulok. Tegnap óta csak sírok és imádkozok. Hasonló?

Figyelt kérdés

8 hetes a lányom és már csak pár csepp tejem van.Bármelyik pillanatban nyúlni kell a tápszerhez.

Iszom a Hipp szoptatós teát és sűrübben rakom cicire.

De mit jelen h sűrűbben?

Óránként jó????


Már a csapból is az folyik h CSAK SZOPTATNI,SZOPTATNI...

És aki önhibáján kívűl nem tud,majdnem h úgy könyvelik el az embert h rossz anya.

Pedig mindent megteszek.


Az utcán is mindenki első kérdése: Na,és szopik?


Már belezakkanok.


Kérlek,segítsetek!!!!


2009. szept. 10. 14:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
55%

Azért kár lenne belepusztulnod, hogy nem tudsz szoptatni. Vagyunk/voltunk így ezzel néhányan...

Aláírom, tényleg ez a legideálisabb a babának, de ismerek folyton beteg anyatejes babát és ismerek makk egészséges, erős tápszeres babát...

2009. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
55%

Az előző vagyok.

A gyereknek meg végképp nem jó ha emiatt ilyen idegállapotba kerülsz!

2009. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 tyukanyolight ***** válasza:
78%

Az tuti, hogy a Te idegességed a Babára is átragad!

Tényleg nyugi, sok folyadék, sok ciciztetés, összebújás, pihenés. Nekem a Laktoherb és a fentiek segítettek.

Mára már nem győzöm fagyasztani a felesleget.

Ha még sem javul a helyzet, akkor csak annyit, hogy annak idején Anyukámnak "tejláza" lett, kórházba került, én meg otthon maradtam Apuval 1 hónaposan. Ő állított át a tápszerre, és mégis minden rendben volt. :-)

Kitartás, szurkolok

4,5 hós kislány Anyukája

2009. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

Szia1 nekem is voltak hasonli problemaim amikor nem volt elegendo tejem, ez foleg az elejen jellemzo, de erofeszitessel helyre allhat. En surun tettem cicire, aztan megnyugodtam, ettem rendesen, ittam rengteget es masnap, harmadnap visszaallt. De ez amig volt tejem, mindig elojott ez a problema. Tudnod kell, hogy en 8 honapig fejtem magam a tejert. Tehat a baba fejve kapta meg az anyatejet, nekem ennyibe kerult az, hogy a babam anyatejet kaphasson.

Sok sikert es ne add fel!

2009. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítő szándékú kedves és HASZNOS válaszaitokat.


Volt egy kis időm,picit átgondoltam a dolgokat-persze a TI mondataitok csengettek a fülembe:) - és sikerűlt megnyugtatnom magam.

Még nem kellett a tápihoz nyúlni,mindig sikerűl annyit összehozni h gy etetésre legyen:))


Csak remélem h nem fog a baba "kárára" menni a dolog.

Vagyis hogy van tejci csak kevés a tápértéke és így hiába préselem ki az utolsó cseppet is,ha nem hízik.

Akkor viszont pótolnom kell mindenképp.


(múlt héten csak 6 dgk.ot hízott) Heti mérések vannak.

Szóval ez igen kevés.


De most a kislányommal mindent megteszünk,h visszahozzuk a tejcit,kerüljön bármilyen nehéz és fáradtságos munkába:)


Nagyon jó egészséget és sok boldogságot nektek!!!

2009. szept. 11. 10:20
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

6 hetes koráig szoptattam a babám, akkor kezdtem el neki tápszerrel pótolni, mert sokat sírt. Kb. 2 hétig ment a tápszer 50-50%-ban. Egy hó alatt 1 kg-ot hízott. Ekkor elgondolkodtam, hogy lehet, hogy nem is az éhség miatt sírt.

Elhatároztam, hogy márpedig én szoptatni akarok. Abba hagytam minden kisegítő dolgot, teát, bogyókat. Napi 3-3,5 l teát (pickwick gyerektea, abban nincs koffein) ittam, reggeli, ebéd, vacsi, leszartam egy hétig a házimunkát, fejtem minden szopi után (semmi nem jött) amikor a kicsi pihent én is, ha csak felsírt már szoptattam. Ez kb. óránnként volt. Naponta csökkentettem a plusz tápszert, három nap után már nem kapott.

Most 10 hónapos, két hete már egyáltalán nem szopizik, most már nagyon kevés volt a tej, már nem volt erőm hozzá, hátha még lesz, meg már nagy fiú, nappal már nem cicizett. 6 hóig napi 6* szopi volt, más nem, a hozzátáplálással csökkent, egy hónapja még reggel, este, hajnalban.

Nekem így sikerült, de lehet, hogy Te bármit tennél - és már sokat tettél - nem jön össze.

Attól nem vagy rossz anya, bújjatok össze sokat, ölelgesd, simogasd, énekelj neki, mesélj neki. Szeretetre van szüksége, harmóniára, és nyugalomra.

A tejen ne stresszel, azt a babád is érzi.

Nyugodj meg, hallgass a szívedre!

2009. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!