Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem belepusztulok....

Úgy érzem belepusztulok. Tegnap óta csak sírok és imádkozok. Hasonló?

Figyelt kérdés

8 hetes a lányom és már csak pár csepp tejem van.Bármelyik pillanatban nyúlni kell a tápszerhez.

Iszom a Hipp szoptatós teát és sűrübben rakom cicire.

De mit jelen h sűrűbben?

Óránként jó????


Már a csapból is az folyik h CSAK SZOPTATNI,SZOPTATNI...

És aki önhibáján kívűl nem tud,majdnem h úgy könyvelik el az embert h rossz anya.

Pedig mindent megteszek.


Az utcán is mindenki első kérdése: Na,és szopik?


Már belezakkanok.


Kérlek,segítsetek!!!!


2009. szept. 10. 14:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
51%

"nem kell azt mondogatni, hogy nincs tejem...

De van!Olyan nincs, hogy nincs. A nőknek mindössze 2%-a az, aki nem tud szoptatni, mert nincs teje!Te nem tartozol közéjük!Fel a fejjel!"


Na ezektől szoktam én is rohamot kapni! Anyám is ezt hajtogatta nekem, hogy olyan nincs, hogy nincs! Aztán mégis volt! De még mennyi! Nem tudom, ki csinálta ezt a 2%-os statisztikát, de mióta én fórumokat olvasgatok, csupa problémás 2%-ba botlok...

2009. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
Én is átestem ezen. Megvettem drága pénzért a more milket, mindenféle csodateát, homeos bogyókat, rengeteget ittam, de semmi. A mai napig magamat hibáztatom azért mert nem tudtam tovább szoptatni, de hülyeség mert tudom hogy a lehetetlent is megpróbáltam. Az én tejem akkor apadt rohamosan, mikor a kisfiam a neurológiára bekerült egy hétre, és annyira stresszeltem ezen, hogy ez lett a vége. Ne idegeskedj, mert attól is csökken a mennyisége.Amit tehetsz, az az hogy megnyugszol, mert ha stresszes vagy akkor ezt a baba is érzékeli még plusszba. Az a legfontosabb hogy jól gyarapodjon, egészségesen fejlődjön, és erre a tápszer is kiváló. Másokkal ne törödj, csak egymásra figyeljetek.
2009. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Millió köszönet NEKTEK!!!


Nagyon hálás vagyok,h ennyien írtatok és segítettetek.

Azt hiszem jókora erőt tudok most a válaszaitokból meríteni.


MOst megpróbálok megnyugodni,összeszedem magam és hagyom h történjenek a dolgok:))



Nagyon jó egészséget és sok boldogságot mindnyájatoknak!

2009. szept. 10. 15:02
 14/26 anonim ***** válasza:
69%
Látod, nagyon sokan vagyunk hasonló helyzetben. Fel a fejjel, kitartás! Az idegeskedés csak árt! Próbálj megnyugodni, ha kell elfogadni, hogy így alakult. Nem attól vagy jó vagy rossz anya, hogy meddig tudtad szoptatni a babád. És ezt Te is tudod. :)
2009. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
60%
Én csak belinkelek Neked egy régebbi kérdést, annó én is válaszoltam erre, óóh már elfejetettem meliyket. Na mindegy, itt találsz együttérzést és támogatást is bőven. Nem minden az anyatej. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..
2009. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%

En meg annyival kiegeszitenem, hogy a kisfiam szuletese masnapjan az intenzivre kerult, 3 orankent lathattam, nem birtam enni, folyton bogtem. hordtak haza a babakat, en meg csak latogathattam. 2. naptol tapszereztek, sosem lett tejem, de akkor is azt mondom, hogy ezerszer inkabb legyen tapszeres, mint beteg stb....

sokkal nagyobb problemak is vannak, hidd el. mara mar egeszseges 9 honapos nagyfiu lett!:)

2009. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
36%

Ha mindenképp tönkre akarod tenni a lelked akkor nyugodtan aggódj csak... Szerintem az anyák sokszor feleslegesen mérgezik maguk, meg a gyerekük evvel az idegbajjal. Inkább gondolkodj. Te tehetsz róla, hogy kevés a tejed? Igen? Szerintem nem. Egyik gyereknek sem lesz hátárnya, ha tápszert eszik. Az embereknek nincs hozzá köze hogy te mit hogyan csinálsz! Aztán visszajöhet a tejed.

De ha jobban esik akkor zakkanj meg...

2009. szept. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is már a kórházban tápszert adtak a babámnak!Azt reméltem ha hazamegyünk és nyugodtabb leszek megindul a tejem....hát nem!El kezdtük fejni mellszívóval.Szedtem homeopátiás bogyót,ittam a szoptatós teát, maszíroztam a mellem és jó fél óra mellszívózás után 15 ml volt az eredmény,2 hét múlva talán 10 ml.akkorra már a védőnő szólt rám hogy felesleges,ebből már nem lesz több.

Aztán szerencsénk lett, mert van egy anyuka a védő által akinek meg sok volt a teje,így még a mai napig tőle kapjuk, ami napi 2-3 etetésre elég.(Most 4,5 hónapos a babám).Esetleg kérdezz rá a védőnődre hátha tud segíteni.

2009. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Úgy látom, szinte csak olyan választ kaptál, akiknek végül nem sikerült növelni a tejet. Én viszont ellen példa vagyok. Belinkelek neked egy kérdést.Nekem sikerült "tejet csinálnom". Csak a babát "használtam" hozzá, semmi "patikai cucc". Az egyetlen, de hatalmas segítségem az LLL volt. Hátha Te is olyan vagy, mint én, és Neked is sikerül. Gondolok Rád!!!


A 10:44-es az én válaszom.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Itt pedig a liga honlapja, hívd őket, hátha! Nem lehetetlen!:

[link]


Ha mégsem sikerülne, akkor láthatod az Anyukák válaszaiból, az sem tragédia, tökéletesen egészséges, boldog babád lesz mindenképp! Neki az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott légy, és ha jól van lakva(mindegy hogy anyatejjel vagy tápszerrel) az leszel! :)

2009. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%
A babam ket hetes koraban mar nem tudott szopni, mert nem volt tejem. Amennyi kijott az meg nem volt taplalo, allandoan ehes volt. En nem erzem hogy barmi bunt kovettem volna el a baba ellen azzal hogy tapszeres. Sot, hat honapos es 11 kilo. Szep nagy (nem kover) okos kiegyensulyozott baba
2009. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!