Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem belepusztulok....

Úgy érzem belepusztulok. Tegnap óta csak sírok és imádkozok. Hasonló?

Figyelt kérdés

8 hetes a lányom és már csak pár csepp tejem van.Bármelyik pillanatban nyúlni kell a tápszerhez.

Iszom a Hipp szoptatós teát és sűrübben rakom cicire.

De mit jelen h sűrűbben?

Óránként jó????


Már a csapból is az folyik h CSAK SZOPTATNI,SZOPTATNI...

És aki önhibáján kívűl nem tud,majdnem h úgy könyvelik el az embert h rossz anya.

Pedig mindent megteszek.


Az utcán is mindenki első kérdése: Na,és szopik?


Már belezakkanok.


Kérlek,segítsetek!!!!


2009. szept. 10. 14:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

figyelj. Nem gáz sztem h nem tudsz szoptatni "rendesen"...sokan nőttünk fel tápszeren vagy valami kiegészítő táplálékon. És egészségesek vagyunk. Had kérdezzék h "szopik-e a bébi" simán mondd azt h "nem."

Kicsit ilyen depressziót érzek az írásodon, lehet h megviselte a szervezetedet a szülés...és ezért jobban felhúzod magad...

2009. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném annyival,h: ESZEM ÁGÁBAN SINCS MEGBÁNTANI AZOKAT AZ ANYUKÁKAT AKIKNEK TÁPSZERES A BABÁJA!

Nehogy félreértés legyen a kérdésemből!

2009. szept. 10. 14:19
 3/26 anonim válasza:
100%
Ne aggódj, semmi baj. Nyugodj meg. Én is 2 hetes korig tudtam szoptatni a picim, muszály volt tápszerrel pótolnom. Én is ittam mindent amit lehetett, hogy több legyen a tejem, nem használt. Nekem azt mondta anyukám és szerintem így utólag igaza is volt, hogy sok aggódástól (hogy nincs tejem), apadt el és volt kevés. Most 8 hónapos a babám, soha nem volt beteg, gyönyörűen fejlődik, egészséges, mindenevő, áll, üll, pedig gyakorlatilag tápszeren nőtt fel. Szoptasd ameddig csak bírod az utolsó cseppig, ésutána pótolj nyugodtan, ettől nem vagy rossz anyuka!!!!!!!
2009. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki akkor Én tudom, mit érzel! Ne idegeskedj, Te mindent megteszel azért, hogy tejed legyen. És ha nem megy akkor annak valószínű alkati kérdés az oka. Én hasonlóképpen voltam, nálam nem jött be semmi, a gyakori mellretétel sem. Aztán kb ilyen idős korában feladtam és azóta csinálom a tápszert. És akkor mi van? Okos, ügyes baba és ugyanolyan jól fejlődik mint más anyatejes babája. Mással pedig ne foglalkozz!!! Igen, úton-útfélen ezt kérdezik, de ha Te is visszakérdeznél lehet, hogy az lenne a válasz, hogy Ő sem sokáig szoptatott, vagy ha sokáig is akkor sem szenvedett meg egyetlen cseppért sem, mert csak zubogott. Fel a fejjel, jó anya vagy hidd el!
2009. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Áááá,a szülésem csodálatos és könnyű volt.Bármikor jöhet a következő:))


De valóban kicsit bekattantam,de a fent említett dolog az oka.

2009. szept. 10. 14:21
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én már túl vagyok ezen az "őrületen". Engem is mindenki a halálba kergetett ezzel a "Na, van tejed, szopik?" kérdéssel. Egyrészt mi köze hozzá bárkinek is, másrészt meg ez egy elég intim dolog.


Nekem sem volt elég tejem, már a kórházban tápszerhez kellett nyúlnunk. Itthon úgy gondoltam, majd nyugodt körülmények között lesz tejem, és minden ok lesz. Hát nem lett. Tízezreket költöttem tejszaporító teákra, kapszulákra, homeos bogyókra, alkoholmentes sörökre, anyám hozta a laktatóbbnál laktatóbb kajákat, és semmi.


3 hónap kínlódás után feladtam. Szépen átálltunk a teljes tápszerre. Előtte úgy volt, hogy kb. 30%-nyi tej, és 70%-nyi táp volt születése óta!


Most már 9 hónapos, mindent eszik szépen, issza a kis tápiját, és az égvilágon semmi baja sincs, egészséges, vigyori, tündéri kiscsaj.


Szerintem ezen ne görcsölj. Ha újra kezdhetném (ezzel a tapasztalattal ami a hátam mögött van e téren), már biztosan nem aggódnék és nem sírnék annyit, mint akkor :)


Nyugi.. és akkor még az is lehet, hogy szép lassan megjön a tejed. Na de ha mégse, akkor nem. Fel fog nőni a picike akkor is, és semmi, de semmi baja nem lesz attól, hogy tápszert kapott! :)

2009. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én is ugyan így voltam.Sajnos még eddig sem szoptattam,pedig mindent csináltam amit mondtak.Ittam a teát is,de semmi.A tejem gyorsan el is apadt.Nagyon idegesített hogy mindenki azzal van elfoglalva,hogy-hogy nem szoptatom a babámat?Már tiszta ideges voltam amikor meg kérdezte valaki.Én is ugyanezt éreztem mint te,és azok a nagyon szuper tanácsok is.Hát néha olyan hülyeségeket mondtak,hogy mindenki nagyon okos volt.Én még egy hónapig sem tudtam szoptatni,és már van két gyerekem,de mind a kettővel így jártam sajnos.Most lassan öt hónapos a kicsim,és nagyon szépen nő.Kiegyensúlyozott,jó baba,pedig nem szopizott szegénykém.Ne okold magad,és ne is hallgass senkire.Vannak sajnos akik mindig okosabbak.Ha nincs elég tejed adj neki tápot.És nagyon jó egészséget kívánok nektek!
2009. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Homeos bogyó,urtica urens,ricinus kommunis 5ch,nekem segitett!!Egyik nap egyiket,másik nap másikat!!Nem leszel rossz anya attól hogy nincs elég tejed,te mindent meteszel,ha nem megy hát nem megy,attól még nagyon is jó any vagy.Két hónapot szoptattál,ha már nem fogsz akkor sem történik semmi,de amugy még végképp nem biztos hogy elmegy a tejed,a lényeg hogy NE STRESSZELJ!!!!!!!!!!!Próbálj meg többet pihenni,sz@rj most a házimunkára,igyál sokat,feküdj be az ágyba ruha nélkül a babáddal,ugy hogy összeérjen a testetek,az is segiteni szokott.Lehet hogy tévedek,de szerintem nem biztos hogy jó az óránkénti szoptatás,probáld ritkábban,de az a lényeg,hogy az összeset kiszivja,vagy szivd le te utána.Sok sikert
2009. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
szia.minél jobban stresszelsz annál kevesebb lehet a tejed.rendezd le a fejedbende még most,hogy ez a szitú alakult ki,sajnos kevesebb a tejem,ha fontos tápszert kap a babám,mert nem halhat éhen.és ennyi,ne stresszeld magad rajta.pihej sokat,most ne dolgozz,hagyd a házimunkát és az ebédet is,igyál rengeteget,akár malátás dolgokat is az tejnövelő,aztán amikor őt lefekteted akkor aludj te is,ha fel kell szoptasd meg,és feküdj vissza aludni,és igy tovább.a homeós bogyók nekem segítettek,de legfontosabb a nyugalom.ha ezek ellenére is csökken a tejed,akkor tápszert fog kapni.nincs ezzel semmi baj.és ha van időd hívd fel a LLL ligát,ingyenes a számuk,nagyon sokat tudnak segíteni.
2009. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem az lenne a legjobb, ha megnyugodnál, és pihennél egy kicsit. Az első 6 hét arra való, hogy feküdj, pihenj sokat. Semmit nem ér a szoptatós tea, meg a mindenféle bogyók, ha nem pihensz!Tapasztalatból mondom!Nem kell ennyire rákattanni erre a témára, és nem kell azt mondogatni, hogy nincs tejem...

De van!Olyan nincs, hogy nincs. A nőknek mindössze 2%-a az, aki nem tud szoptatni, mert nincs teje!Te nem tartozol közéjük!Fel a fejjel!

2009. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!