Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most nagyon rossz anya vagyok?...

Most nagyon rossz anya vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem bírtam tovább és hagytam, hogy a hét hetes babám álomba sírja magát. Már baromira fáradt voltam, megpróbáltam sokszor altatni, sikertelenül, pontosabban 1x elaludt, 20 percre... pont mire aludtam volna ő felkelt. Ez így ment tegnap is, tegnapelőtt este sem bírtam letenni, ma éjjel is órákig altatgattam, alig aludtam, azt is 4 részletben. De egyébként is szinte semmit nem alszik nappal...

Szélgörcsei vannak, már nem merek semmit ennni, már nem tudok mit kezdeni vele. Ma már inkább nem eszek csak kenyeret meg rizst.

Közben furdal a lelkiismeretem, tudom hogy nem így kellene csinálni... senkire nem tudom rábízni, nemrég költöztünk ide, rokonok 3-400 km-re, a párom sokáig dolgozik, ha hazajön akkor is csörög a telefonja.


Most két órája alszik a kicsim. Egyébként rajta is láttam, hogy baromi fáradt már, de engem meg a sírás kerülget, félek, hogy kiábrándul belőlem.

Mi lesz, ha megint csak így tudom mad letenni?

Imádom egyébként, énekelek neki, játszok vele, ő nevetgél, ha látom hogy fáradt megpróbálom altatni, hordozom magamon. És most megszakad a szívem, hogy ilyen vagyok vele...:(


Mit tegyek??? Hagytátok már ti is álombasírni magát a babátokat, milyen volt utána?


2009. szept. 9. 16:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és azért is folyamodtam ehhez, mert már úgy éreztem muszáj pihennem egy kicsit, mert ingerülten kezdtem el bánni vele...:(
2009. szept. 9. 16:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekünk is volt már ilyen. Hidd el, hogy semmi baja nem lesz, ugyanúgy fog téged szeretni, mint előtte. Neki is jobb lesz, kipihenten fog ébredni.

Ha kezdesz vele ingerült lenni, tényleg hagyd ott, és menj ki a másik szobába. Nekünk is volt már ilyen, a kislányom a szobájában sikoltozott (szó szerint vedd, teli torokból), én meg a miénkben zokogtam és a hajamat téptem, és ordítoztam, hogy nem bírom tovább.

Így visszagondolva elég horror szitu volt, még soha nem voltam ennyire kiborulva, mint akkor. De kitomboltam magam és újult erővel tudtam a baba felé fordulni.

Most lesz 12 hetes, mosolygós és kis ügyes. Nem lesz semmi baj. Pihenj inkább!

2009. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem vagy rossz anya és tapasztalatból írom, hogy én is esendő vagyok, van hogy üvölt a baba , én meg tehetetlenül állok fölötte ,mert már járkáltunk, már ölbe vettem, már beszélgettünk...minden volt, és mégis. Ilyenkor már a düh meg a kétségbeesés kezd elhatalmasodni. De attól vagyunk jó anyák, hogy tudjuk mi a határ. Mostanában ez az üvöltés kezd ritkulni nálunk, de volt hogy vörös volt a gyerek és csak sírt, csak sírt... nem tudom, ez lehet hogy valami életszakasz náluk, vagy túlságosan új nekik minden és megijednek a világtól? Nem tudom... De ilyenkor se add fel, próbáld simogatni, beszélgetni hozzá, felvenni... esetleg betenni a babakocsiba , tologatni és közben énekelni neki... nekem ezek beváltak.

2009. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem vagy rossz anya, sőt! Nálunk kb. olyan 6-8 hetes korában volt többször is, hogy egyszerűen nem tudtuk, miért ordít fürdés és vacsi után. (hasa nem fájt). Beraktam a kiságyba, hagytuk, hogy kb. 10 percet sírjon (teli torokból), néha be-bementünk, megsimogattuk, de nem vettük ki. Én kint sírtam a nappaliban, ő meg az ágyában ordított.


Aztán tíz perc után kivettük, és hüppögve ugyan, de azonnal elaludt. Ez kb. csak két hétig volt szerencsére.


Mostmár 9,5 hónapos, mostanában éjjel kezdek én is ingerült lenni, mikor éjjel megébred (többször), és semi nem hat. Se kaja, se tea, se sétálgatás, se puszilgatás, se éneklés, se simogatás.. (ilyenkor nagyon ideges tudok lenni), de megoldom. :) Berakom a babakocsiba, abban elaltatom, és visszarakom az ágyába. Igaz, éjjelente 2-3-szor csinálni baromi fárasztó. De majdcsak kinövik egyszer :) Kitartás!

2009. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya!!! ha az lennél, nem lenne ilyen lelkifurid,meg nem írnál ide! :)

Én is ugyanígy voltam a fiammal, már sírtam tehetetlenségemben..és ki kellett menjek a szobából nekem is, mert úgy éreztem megbolondulok...

Én magam elé tettem egy órát ilyenkor, mert az anyai fülnek 5 perc üvöltés fél órának tűnik...szóval hajlamos az ember túlzásokba esni, pláne ha az idegei cafatokban lógnak.

Szóval igenis menj ki és hagyd kicsit magára, nem fog belehalni.Ez kegyetlenül hangzik persze...

Én ezután tanultam meg jobban odafigyelni az apró jelekre, ha már egyet is ásított, vagy láttam a nyügösködést rajta akkor egyből rögtön az ágyikó következett, nem szabad megvárni míg már olyan fáradt lesz h túlpörög.

Semmi baja nem lett a fiamnak, nyugost kiegyensúlyozott, mosolygós, barátságos gyerek.

23 hós

2009. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk is ugyanez a szitu, a magány, hogy nincsenek ott a rokonok, nincs segitségem, és a párom is alig ér rá. Néha én is ugyanigy kivagyok és én is hagytam már sirni a babát, amit akkor nagyon helyénvalónak találtam, de utólag már nagyon bánom. Még mindig előttem van ahogy végignéztem hogy szenved szegényke mikor már a hang is alig jött ki a száján. És előttem van az is hogy neki csak én vagyok és akkor is csak az ölelésemet akarta. Olyan nagy dolog lett volna tőlem hogy felvegyem és megszeretgessem? Most azt mondom többet ilyet nem csinálok, de gondolom biztos lesz még rá alkalom ha nagyobb lesz és látom hogy tényleg hisztiből csinálja.
2009. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most felébredt, szopizott és mosolygott is rám:), énekelgetek neki és épp büfiztetem. Kellett ez a pici pihenés, bár sajnos megint a pukik ébresztették... nem tudom mitől lett megint ilyen szeles, pedig már javuló tendenciát mutatott.
2009. szept. 9. 16:58
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem is most 7 hetes a kisfiam és szintén rosszul alszik. Most kaptam tippet a barátnőmtől: kenguruba altatták el a saját kisfiukat! Kipróbáltam, bejött. Eddig is, ha mentünk valahova, kenguval vittem és egy-két perc alatt elaludt. Most du megvártam még 20 percen keresztül aludt és utána tettem le a kiságyba. Ez volt 2 felé és most kezd ébredni! Remélem neked is beválik!

Nem vagy rossz anya, ezen én a múlt héten estem át, nekem is majd megszakadt a szívem és már zokogtam, hogy nem tudok segíteni a fiamnak. De aztán megnyugtattam magam és azóta igyekszem rendszert vinni a mindennapokba, kegyetlennek tűnik, de kezdi megszokni a napirendet.

Kitartást!

2009. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Infacolt próbáltad már?

Nálunk az vált be az elején.


Most már 7 hónapos, de most meg a hozzátápi miatt vannak ilyen éjszakáink, amiket leírtál.


Szóval nem tudlak semmi jóval biztatni a jövőre nézve sem...

De nem vagy rossz anya!

Nagyon sok gonddal kell megküzdenünk, és én is nagyon sokszor majd' meghülyülök, hogy nem tudok mit csinálni a picikémmel.


Aztán meg majd jön a fogzás...

Egyik idegtépés a másik után... :-(


Vértezd fel magad lelkileg, és ha már nem bírod, inkább hagyd sírni, mint hogy idegbeteg legyél, szerintem az jobban megviseli őket, mint pár perc sírás.

2009. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szülés utáni depresszió :S nem vagy rossz anya!!!
2009. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!