Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a házimunkát...

Hogy oldjátok meg a házimunkát? Főleg a főzést?

Figyelt kérdés
14hónapos.most tanul menni,ésegész nap sétáltatni kell
2009. szept. 9. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Odaületetem magam mellé az etetőszékbe, és magyarázok neki. Nagyon élvezi. Persze nagy főzést nem rendezek, egyszerű kajákat csinálok ami gyorsan megvan.
2009. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nehezen...

Bár nekem egy szavam sem lehet, mama sokat vigyáz a kicsire. Eddig akkor főztem, mikor aludt délután, de mivel most már 15 hós, és azt eszi,, amit mi, ezért ebéd kell, így át kellett szerveznem a dolgokat.

Mi reggel 7-8 körül kelünk, felöltözünk, átmegyünk boltba, reggelizünk és utána mamánál van kb 1 órát a kicsi. Akkor gyorsan főzök, ha belefér mosogatok, beteszek egy mosást és kiteregetek. Fél 11-kor séta, onnan 12-12,30-kor megjövünk, ebédelünk, mosakodunk fogat mosunk, bilizünk, hálózsák és alvás. Ha jó napja van alszik 2-2,5 órát, ha nem-mint ma akkor csak fél órát. Ilyenkor folytatom, amit kell, ha kell mosogatok, ha kell felmosok, törölgetek, vasalok, vagy épp pihenek, ha fáradt vagyok 15 hetes pocaklakómmal. Délután kis játék bent, vagy ha van energiám kimegyünk, sétálunk, vagy elviszi mama megint 1 órára. Várjuk apát, vacsora, játék tovább, majd 8-kor fürdés és alvás.

A másodikat úgy fogom szoktatni, hogy jobban bevonom a házimunkába. De nem szeretek a kicsi mellett törölgetni, még én is tüsszögök, nem ám ő, vagy fürdőt sem állnék neki takarítani mellette, mindenbe belepancsol... de porszívózni, felmosni, söpörni szoktunk együtt:.)

A konyhában sajna nem tudom elengedni, mert külön van a konyha és az étkező, fallal elválasztva, ő meg randalírozik a tálalóban a porcelántányérokkal, lepakol az asztalról, megeszi a kutyakaját....stb. NEm tudok mindent elpakolni előle. Ezért ha mamázik, vagy alszik igyekszem a konyhát ellátni, a többi már megy mellette is , ha nagyon muszály.

2009. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ebédet rendelek magunknak, mert a babóm 4hós, ő még szopizik, de amit elkezdem hozzátáplálást én szeretnék neki főzni, hogy tudjam mit eszik.
2009. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én este főzök mindig amikor a férjem hazajön 6 körül. Így ő kettesben játszik a lányával és én is nyugodtan készítem a kaját. Mindig annyi adagot főzök, hogy az elég nekünk (felnőtteknek) vacsira + másnap ebéd az egész családnak. A kislányom 16 hós, másképp én sem tudnék főzni, mert követeli a figyelmet ám... :-)))


16 hós kislány anyukája

2009. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia.Egyszerű a dolog,ne járjálj vele.tudom,hogy furán hangzik,de tud ő mászni és amig nem tanul meg egyedül menni addig had másszon csak.ezt a védőnő tanácsolta nekem,és igaza lett,abbahagytam a folyamatos járkáltatást,megjegyzem elég hamar elindult magáról is.
2009. szept. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor alszik akkor oldom meg a főzést. Nekem nincs segítségem de azért enni még kell. Ez a kor elmúlik egy hónap mulva majd maga is fog tudni menni és akkor is meg kellesz csinálni mindent. Pedig akkor hidd el jobban kellesz rá figyelni.
2009. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,kitalálok én is v.mit,csak nincs segítségem.DE én is le fogom szoktatni a sétáltatásról.
2009. szept. 9. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt.

A lányom most 12 hónapos, már 10 hónaposan kezdte, hogy sétáltatott. Mivel rájöttem, hogy így nem lesz jó, amikor dolgom volt, mondtam neki, hogy "anya most nem ér rá". Egyszer-kétszer volt hiszti, de amúgy látta, hogy mást csinálok, és feladta. Most már egyedül közlekedi. Csak pár hónapot kell kitartani, aztán megtanul menni. Amúgy lehet venni járás segítőt (NEM bébi komp), állítólag jó dolog.

2009. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Pl, már fözök mert korán ébrettem.És majdnem mindennap igy megy és mire a lányom felébred készen van minden.De ha apukája itthon van hetente 1-2x kb, akkor lefoglaja és játszanak akkor csinálok meg mindent(porszivózás,portörlés,felmosás).
2009. szept. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is korán kelek,de azért mert 6kor kel a drágám.:)
2009. szept. 10. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!