Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hós babátok mellett,...

Pár hós babátok mellett, hogyan oldjátok meg a házimunkát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5,5 hós, de amikor ébren van, nem igazán tudok semmit csinálni tőle, mert állandóan foglalkozni kell vele, max 10 percet van el a pihenőszékben vagy a hordozóban. Játszónyőnyeg kizárva, ágyon már nem lehet hagyni, kiságy is max. 10 perc. Amikor alszik, akkor kellene mindent elvégeznem, de az az idő nem elég mindenre, mert főzni is csak ekkor tudok. Más hogy oldja meg, hogy ne szaladjon a ház, és tisztaság legyen?
2010. szept. 1. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak arra figyeltem, hogy lásson, amikor ébren volt. A járóka a konyhában volt, a nappaliban pléd egy csomó játékkal, gyerekszobában kiságy, stb. Remekül el volt, mindig elmeséltem neki, hogy éppen mit csinálok. Le kell erről szoktatnod, hogy örökké foglalkozni kelljen vele, mert még csak öt hónapos, mi lesz később?
2010. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is ilyen. Nekem sokat segített a járóka (amit oda viszek, ahová csak akarok), a bébikomp, rugós hinta.
2010. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De bébikompba még nem rakhatom, mert ahhoz még nagyon kicsi. Járóka szóba sem jöhet, mert abban is sír, hiába lát.
2010. szept. 1. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor csak annyi a gond,hogy megszokta,hogy minden percben vele vagy.....

Próbáld játékokkal lekötni kicsit a figyelmét.Vidd magaddal a konyhába,vagy oda ahol dolgozol.Lényeg,hogy lásson,beszélj hozzá.Ha kicsit sírni fog nem lesz semmi baja.Ezzel nem azt mondom hogy hagyd 1/2 órát sírni,de kicsi "hiszti"belefér.

2 gyerekes anyuka.(2,5 éves,és 5,5 hós)

2010. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 7,5 hós és ő is ha fent van nagyon igényli a foglalkozást. Én olyankor csinálom meg a házimunkát, ha ő alszik.

Főzni úgy szoktam, h vasárnap főzök, úgy h még keddre is legyen, szerda-csütörtökre hozatok menüt pénteken ismét főzök,h még szombatra is legyen.

Takarítást részletekben csinálom, egyik nap a fürdőszoba, aztán valamikor portörlés és utána porszívózás amíg fent van a csajszi, aztán ha elaludt már csak fel kell a lakást mosni. Vasalást próbálom olyankor amikor apuka itthon van, vagy pedig ha sikerül ezt is még alvás időben.

Szerencsére a kinti munkákat megcsinálja a párom.

2010. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy elsősorban azért vagyok odahaza gyeden, hogy a gyermekemmel foglalkozzam. A házimunka csak a második.


Ez azt jelenti, hogy akkor végzem el a házimunka java részét, amikor ő alszik, illetve hétvégén, amikor apát befogom babázni. Napközben egy kis mosás, teregetés, közben énekelek a fiamnak, ez leköti. Főzni úgy főzök, hogy sokáig kitartson, a férjem pedig munkahelyi menzán eszik meleget. Takarítás csak htévégén van. Amikor anyósom it van, akkor őt is befogom babázni, és közben megint haladok valamit a házimunkával.


Akinek valaha volt csecsemője, az tudja, hogy ez messze nem olyan, mint amikor még csak napi 8 órás munka mellett próbáltunk háziasszonyok is lenni. Egy csecsemő napi 24 óra, mellette senki ne várja el, hogy még tökéletes házitündér is legyek.

2010. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem ugyanennyi idős a lányom,egyébként jól elvan egyedül is sokszor a játékaival,de ha nyüglődik,akkor viszem a pihenőszékben magammal,ha lát akkor minden oké
2010. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!