Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a házimunkát...

Hogy oldjátok meg a házimunkát? 8 hónapos a babám, nem nagy az alvás igénye.

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudok "haladni" itthon a dolgaimmal, mert amikor fél órát alszik, az szinte semmire sem elég. Ha fenn van nem marad a kiságyban, tehát egésznapos figyelmet igényel. Sokszor úgy nézünk ki mint akiknél bomba robbant. Babakocsiban 10 percet van el, babahordozóban szintén. Ti hogy oldjátok meg?
2009. okt. 7. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam a gyerkőc 9 hónapos, napközben 30 perceket alszik. Ez alatt sem haladok semmire a házimunkával. Amikor alszik, akkor próbálok előre jutni. Hátrány az, hogy a nagyobbik fiam szét szokott pakolni, de megtanítottuk, hogy játszás után pakoljon is össze.

A házimunkát minimalizálom. Korábban heti 2x takarítottam, most heti 1x van. Mosást korán reggel teszem be, én kelek legelőször. Főzést csak gyors ételekkel oldom meg, vagy ha itthon van a férjem, este főzök. Bébiételeket több napra megcsinálom. Egyébként a férjem sokat segít nekem itthon, nélküle el lennék veszve.

Nemrég szoktattam bele a kiságyba a fiam, mert korábban csak babakocsiban aludt el, ha sétáltunk. De ilyenkor nem haladtam az itthoni munkával. Most éppen alszik, én meg pihenhetek.

2009. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nálunk is még az a gond, hogy a 2 nagyobb testvér után is pakolásznom kell, pedig ők már nem olyan kicsik. Apa segít amikor itthon van, leginkább leviszi sétálni a picit, ilyenkor viszont tanulni kell a középső fiammal aki még alsó tagozatos. Reggel 5-6 között kelek, reggeli, tízórai csomagolás stb... és indulás. Viszem a picit is, és jól alszik a friss levegőn. De amikor feljövünk onnantól nagyon nehéz. Este 11 körül fekszem, inkább ilyenkor tudnék haladni, de persze halkan nem sok mindent tudok csinálni. Tudom senkinek nem könnyű, csak eltelik ez az időszak valahogy.

2009. okt. 7. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem tudok sokat haladni a munkával, pedig nálunk csak egy gyerek van, de azért már egyre könnyebb a 8 hónapos fiammal. Amikor hazajön az apja, a kezébe nyomom és gyorsan megcsinálok, amit tudok. Napközben meg örülök, ha alszik, olyankor nem merek semmit csinálni, nehogy felébredjen. De vannak jobb napok, amikor leteszem, és elvan sokáig, de az ritka, főleg a fogzás idején...
2009. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!