Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg a házimunk...

Hogyan oldjátok meg a házimunkát ha vissza mentetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagy a kislányom bölcsiben. Reggel elviszem őt és kezdődik a házi munka. Beágyazás, gyerekszoba rendrakása, mosogatás, ruha beszedés (vaslás) mosás teregetés, felporszívózás, felmosás (terasz is), minden nap muszáj port is törölnöm. Gyerekszoba rendrakás, ebéd főzés és már bőven el is telt a délelőtt. Közben persze egy gyors reggeli. Most is csak azért ülök, mert most sikerült reggeliznem, de már lejárt a mosógép. Plusz még boltba is kell mennem és hajat mosni is csak délelőtt tudok. Valahogy nem értem hogy fog mindez menni munka mellett?! Régen nem volt ennyi dolgom és sok mindent akár délután vagy este is megtehettem. Nektek hogyan sikerül.
2011. máj. 4. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy amit minden nap meg kell csinálni, pl a mosogatás, azt megcsinálnám, no meg a rendrakás is hamar megvan. Boltba korán szoktam menni, s az le van tudva. Ebédet is akkor főzöl, ha otthon vagy, másnapra is meg lehet főzni. Szerintem nem kell minden nap felmosni, felesleges. Pláne, ha alig vagytok otthon. Amúgy meg ne aggódj, mert belerázódsz majd. Én, ha kell este még elindítok egy mosást és kiteregetek.
2011. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Nincs apja aki segít? vagy ő egy lusta disznó?
2011. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egész nap nincs otthon senki, akkor nincs is annyi tennivaló. Minden nap nem szoktam főzni, maximum ha vacsorára meleget eszünk, de az ritkán van, ebéd van a bölcsiben, én meg vagy akkor eszem, ha hazaérek, vagy napközben valami szendvicset, ilyesmit. Mosni sem kell naponta szerintem. Boltba menni mondjuk sajnos én is szoktam naponta szinte, de csak apróságokért, a nagyobb bevásárlást lerendezem havonta egy alkalommal, napközben csak kenyérért, felvágottért szoktam boltba menni, vagy tejért, meg ilyen dolgokért. Ezt hazafelé simán megoldom, vagy amikor a bölcsiből megyünk haza.

A takarítással meg tényleg úgy vagyok, hogy ha nem is vagyunk itthon, akkor nem is lesz akkora rumli meg kosz. Na meg nekem van egy olyan hozzáállásom, hogy a lakás van értünk, nem mi vagyunk a lakásért. Szóval nem hagyom, hogy ez töltse ki az időmet. Az ilyen porszívózás, mosogatás meg megvár délutánig, elszaladni nem fog :)

2011. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most itthon vagyok a harmadik gyerekkel, de amikor kettő volt, dolgoztam. Reggelente annyi volt, hogy örültünk, ha mindenki fél nyolcra beért a suliba,oviba, erre koncentráltunk, ment is:) Én ebédszünetben itthon voltam a férjemmel, volt kb. háromnegyed óránk, akkor ettünk, néha bepakoltam egy mosást, szellőztettem, egy-egy helyiséget felsepertem, felmostam, mikor melyikre fért rá jobban. Az ebédet rendeltem, csak vacsorát kellett főzni. Kevesebbet kellett takarítani, mert a két nagyobb gyerek nem csinált akkora rendetlenséget, mint most a két éves:)
2011. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Én is baromira féltem ettől, mert itthon is mindig úszott minden, nem ám, ha dolgozok...

Aztán dogozni kezdtem, ráadásul úgy, hogy 12 órát távol vagyok...Apa persze semmit nem csinál itthon, mindig a kertben van, gyerek lepasszolva nagyszülőknek...

Max a mosogatógépet indíjta el, néha csinált egyszerű kaját, vagy amit előre elkészítettem befejezte.

Én reggel 6-kor kelek, elkészülök, keltem a lányokat, öltözés, bölcsi, onnan buszra. Kicsit előbb beérek, de később meg nincs buszom, így elmegyek vásárolni, amit főzni akarok-és magamnak kaját délre. Este 7-re érek haza, gyerekeket bevágom a kádba, puszi, alvás, utána kimegyek főzni, amit lehet egyszerűt, vagy előkészítem és másnap férjem beteszi a sütőbe (de pl pizzát nem tudok csinálni, aminek 3X kel kelni.. csak amit hirtelen készre tudok csinálni) utána a konyhában elpakolok, rendet teszek, beteszem a mosogatógépet és megyek fürödni, majd aludni-ekkor 11 óra van. A mosogógépet bekészítem, férjem megjön délután bekapcsolja, jobb esetben ki is tereget (ha nem én fürdés közben) viszont leszedni soha nem szedi le, azt is én csinálom fürdés közben, vagy szabadnapomon.

Olyan, hogy törölgetés, vagy porszívózás, felmosás csak szabadnapon lehet. Hétvégén is dolgozom, így van hétköznap időm, mikor lányok bölcsiben vannak, akkor átfutok a lakáson ától cettig, és két hétre megint le van a gond. Fürdőt fürdésem előtt szoktam takarítani. Vasalni esténként szoktam, mert a munkaingem minden nap kell mosnom-vasalnom, így az nem marad el. Vagy ha nincs kedvem, gyűlik, és mikor már 20 kg van, akkor nekiesek, és 3 órát vasalok egyben- pl tegnap, hogy esett és nem tudtunk kimenni az udvarra.

Néha -és sajna nem is csak néha- táppénzen vagyok a lányokkal, mert erre is kell számolni, ha bölcsibe kerül, vagy oviba, akkor kicsit jobban utolérem magam, és kezdődhet minden előről...

Nyilván nem kell maximalistának lenni, nem fog minden menni. Lehet pl kaját rendelni, vagy mindenki egyen a melóhelyén- nálunk férjemnél nagyon szar a kaja, rendelni meg drága minden nap -nekünk legalábbis, így inkább főzök. Férjed ha olyan, be kell fogni, és néha igenis segítsen. Ő is tud mosogatni, teregetni vagy épp törölgetni pórszívózni.

Tőlem senki ne várja el, hogy munka meleltt ugyanúgy ellásam a két gyereket és a háztastást is!!

2011. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ.

Egyik az hogy én nem szeretem felhalmozni a dolgokat.

Kicsi a lakás így nem is nagyon lehet. Felmosni fel kell minden reggel mert délután azért csak használjuk még a konyhát és ki be mászkálunk. A kicsi meg csúszik mászik. Ugyan ez a porszívózás. Főzni pedig kell mert az uram is éhesen jön haza, de ha itthon van akkor is dolgozik + nem is szokott főzni. Van hogy két napra főzök és ha marad belőle (ha nem eszi azt agyira is a férjem), akkor másnap az kimarad. Viszont pótolom más tevékenységgel. Mindig van valami. Mosást sem szeretem felhalmozni, mert hová teregetek ha egyszerre kell 3-4-5 adagot mosni. Ott a férjem munkásruhái, a gyerek cuccai, törölközők, ágyneműk és hát nekem is van mosni való cuccom... ezért minden nap kell. A mosogatást néha átvállalja férjem a itthon van. Este nem lehet mert akkor nincsen elég meleg vizünk. :/

Meg hát amikor haza hozom a kislányom, örül hogy velem lehet. Ha esetleg megnéz egy mesét, akkor betudom pótolni ami nem fért bele az időmbe. Le a kalappal a dolgozó anyák előtt! Nem vagyok egy rendmániás én sem, de hogy

úszni fog a lakás, ha visszamegyek melózni, az biztos.

2011. máj. 4. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vettem fel segítséget. Másképp nem megy 4 gyerek mellett.
2011. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez sem rossz, de nálam hülyén nézne ki egy gyerekes anyukaként.

Meg kell birkóznom vele.

Csak jobban be kell osztanom és a nagy gyerekemet(férjemet) is be kell fognom az itthoni dolgokba. Nehéz lesz.

2011. máj. 4. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is tisztaságmániás voltam...aztán visszamentem dolgozni. Mosni minden nap kell, főzni is, de a többi (pl vasalás) sajnos csak hétvégén. Nehéz, nem úgy néz ki a lakás, mint szeretném és nem is azt főzöm, hanem ami gyorsan megvan.
2011. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Nahát lehet hogy én vagyok az ellenpélda.Mert szerintem ahogy most csinálom az akkor is bele fog férni.Most hogy itthon vagyok még,reggel ébredés után rögtön ágyazok magunknak is és lányomnak is.7 körül kelünk 9 körül reggelizünk addigra már fel is szoktam söpörni meg ha kell általában másnaponta beteszek egy mosást is.Főzni kezdek reggeli után és fél 10-10-fél 11re kész van az ebéd.Főzni sem mindennap főzök inkább kétféléből keveset vagy egyfélét többet így 2 vagy 3 naponta kell.11 körül már kimegyünk fél 1 körül ebéd ebéd után ha kell felmosok ha a lányom felkelt mosogatok(nincs mosogatógépem)utána játszótér este vacsi után mosogatok mégeygszer,főzés közben szoktam elrámolni délelőtt,vasalni csak a nagyon fontosat szoktam.ha visszamegyek dolgozni ősszel ugyanezt meg tudom akkor is tenni,mert 10-es busszal kell mennünk kb fél 6-ra leszünk itthon,ha délelőtt elmarad valami megteszem este.férjem most is szokott segíteni pl kiszedi a mosogatót vagy kitereget vagy könnyebb vacsit főz.Én rendmániás vagyok de ami elmarad hát elmarad.Persze biztos hogy akkor fáradtabb leszek de ami nem megy majd 7végére hagyom,most is 7 végén szoktam nagyobb takarítást beiktatni.Ja és van egy varázsfazekam ajánlom nagyon.Igaz villanytűzhelyem van amin nagyon gyorsan meg lehet főzni,de ebben ami ott egy óra itt csak fél.Igaz nem olcsó,de nagyon megéri,tegnap sárgaborsó főzeléket csináltam sült csirkével.kész volt előkészítéssel együtt egy óra alatt.Mindent beleteszek beállítom a prógramot aztán közben lehet mást csinálni.Mindt írtam nincs mosogatógépem van helyette ez,és nem is cserélném semmire.
2011. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!