Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg a házimunk...

Hogyan oldjátok meg a házimunkát ha vissza mentetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagy a kislányom bölcsiben. Reggel elviszem őt és kezdődik a házi munka. Beágyazás, gyerekszoba rendrakása, mosogatás, ruha beszedés (vaslás) mosás teregetés, felporszívózás, felmosás (terasz is), minden nap muszáj port is törölnöm. Gyerekszoba rendrakás, ebéd főzés és már bőven el is telt a délelőtt. Közben persze egy gyors reggeli. Most is csak azért ülök, mert most sikerült reggeliznem, de már lejárt a mosógép. Plusz még boltba is kell mennem és hajat mosni is csak délelőtt tudok. Valahogy nem értem hogy fog mindez menni munka mellett?! Régen nem volt ennyi dolgom és sok mindent akár délután vagy este is megtehettem. Nektek hogyan sikerül.
2011. máj. 4. 10:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés:)


Én még itthon vagyok a 17 hóssal és a 3 éves ovissal, de télen megyek vissza dolgozni.

Rejtély, hogy fogom megoldani, mert az ovi fél 7kor nyit, a buszom meg 6:20kor indul. Az ovi 4ig van nyitva, én 5re érek haza. A férjem 3 műszakban dolgozik, nem mindig tud majd segíteni.

A főzést megoldom úgy, hogy mostantól már hordom az ebédet, és így még olcsóbban is jövünk ki anyagilag, mintha én főznék. A változatosságról nem is beszélve.

Takarítás nincs minden nap nálunk, hetente 2szer felporszívozok, mégsem esz meg a kosz. Nyilván koszos cipővel nem jövünk be a lakásba, pl.

Mosni este szoktam, teregetni akkor, amikor a gyerekek már lefeküdtek aludni. Jó, persze most, hogy még itthon vagyok, néha reggel kimosok, és kiteregetek, este sötétben meg leszedem a ruhákat.

Vasalni nem szoktam, mert ügyesen teregetek és hajtogatok, így nem gyűröttek a ruhák.

2011. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!