Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen házimunkát tudtok...

Milyen házimunkát tudtok végezni 1 év körüli csemetétek mellett? Például a vasalást és a főzést, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Nálunk a takarítás megy a legkönnyebben,mert azt már "együtt" csináljuk,de vasalni csak akkor tudok,ha a kislányom már alszik.
2010. jan. 15. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez igy van,bár tudnék mellette vasalni is,de nem merek,csak akkor vasalok ha alszik,de igyekszem a legkevesebb vasalni valót létrehozni.tiszta kézzel a még nedves ruhákat,úgy simogatom el,hogy nagyjából kijöjjenek a gyűrődések,így már úgy szárad meg,hogy nem kell vasalni.így csak kevés vasalni valóm lesz.főzni együtt főzünk,ő addig vagy a szobába játszik,vagy velem van és pakol.teregetés,takarítás megy vele is.szóval gyakorlatilag minden.
2010. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vasalni nem szoktam:)))) de ha kellett mégis valamit, akkor azt gyorsan kivasaltam.

főzés simán, bár azt nem szereti, ha a konyhában vagyunk.

nekem is a legkönnyebb a porszívózás, felmosás, teregetés, portörlés, mert azt szereti és együtt csináljuk.


amikor alszik, én nem csinálok semmit, hanem én is pihenek, netezek, tv-t nézek vagy olvasok.

2010. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor én nem csinálok valamit jól?Mert amikor alszik nekem rengeteg házimunkám marad.....Főzni sem tudok vele,mert rángatja a ruhám,hogy vegyem fel,ha csak 1 percre is elmegyek mellőle,már rohan sírva utánam. Mennyi idős a babátok?
2010. jan. 15. 10:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként bátor,vagány kislány,tehát nem azért sír,mert félős.
2010. jan. 15. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma 16 hónapos. Takaritani már régen vele takaritok, mindenhol jön utánam, és ott talál valami elfoglaltságot, ahol épp porszivózok. Felmosni már nehezebb, mert őkelme mindig ott topog, ahol mosom.

Vasalás kilőve, mert én gőzzel vasalok, és nem szeretem, ha ott mászkál körülöttem, igy azt akkor csinálom, amikor alszik.

Főzés: hát ez néha necces. Attól függ, milyen kedve van, mert van, h fent ül a pulton, mert csak rángatja a ruhámat, és ordit, igy mikor felteszem, kap valami fakanalat, ezt azt, és elvan. De előfordul, h hangja sincs, szépen megfőzök tőle. Igaz, én csak hétvégén főzök, meg néha hétközben is. Ha nagy előkészület szükséges, akkor én előző este odakészitem a kaja egy részét, pl, hust össezvágom, fasirtot bekavarom, zöldséget pucolok, stb, más nem jut az eszembe, és akkor nem egyszerre zudul rám minden.

2010. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

13 hónapos a babám, együtt takarítunk, egyedül a felmosás idejére rakom be a járókába. Főzni is együtt szoktunk. Vasalni pedig csak a felső réteget szoktam (pólók, nacik), és csak a babámét, a mienket nem.

Amikor alszik, csak netezek-olvasok-tévézek, szóval kikapcsolódok, pihenek.

2010. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én kislányom 13hónapos. Nem értem miért nem enged semmi házimunkát(a takarításon kívül)pedig már régóta próbálom mellette végezni a házimunkát. Tehát még az sincs,hogy elkényeztettem.
2010. jan. 15. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Vasalni nem merek, félek, hogy lerántja a vasalót. Felmosni azért nem tudok, mert imádja a vizet és mindig belepacsál a felmosóvödörbe. De a többi házimunka és a főzés is simán kivitelezhető mellette. Leginkább akkor tudok haladni, amikor már megebédelt, de még nem raktam le aludni (ez kb. 1 órányi idő), ilyenkor mindig elvonul a szobájába és eljátszogat magában. A délelőtti órákban inkább igényli a társaságomat. Teregetni imád! :D
2010. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Teregetni ő is imád:)))

De,olyan,hogy elvonuljon és játszon egymagában még nem volt:)

2010. jan. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!