Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós a babám. Mikortól ehet...

6 hós a babám. Mikortól ehet tésztát? Foga nincs, de már eszik mindent? (kenyeret, tejet nem).

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

6 hónaposan mindent eszik? :S:S:S:S

Glutén tartalmú ételeket legalább 10 hónapos koráig nem kaphat. A tészta pedig glutént tartalmaz, rosszabb esetben tojást is, és pl. tojásfehérjét 1 éves koráig nem kaphat.

Egyébként 6 hónaposan még csak gyümölcsleveket kellene kóstolgatnia, hogy nem menjen tönkre az egészsége. Ne csodálkozz, ha néhány év múlva mindenre allergiás lesz, és bélpanaszai lesznek.

2009. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Durom tésztát adhatsz neki szép fokzatosan,abban nincs tojás.Kekszet evett már?
2009. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi,Durum tésztát.Csak a lányom lökdöste a kezem.

Az elsőnek:a legújabb kutatások szerint 4-6 hó körül be lehet vezetni a glutén tartalmú dolgokat.Természetesen ha nincs ételallergiás a családban.

2009. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Glutént lehet adni fél éves kortól.
2009. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Legkorábban 4 hónapos korától lehet glutént adni babának, ez így van. Én a sima tésztával még várnék 1 hónapot, de durum tésztát azt adhatsz neki.
2009. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

gyümölcsöt eszik, zöldséget,csirkemellet,májat,rizst.Ilyenekre gondoltam a "minden

" alatt!Tápszeres a születésétől mert nem volt tejem.Én szívesebben adok neki "rendes" ételeket, mint tápszert.

2009. szept. 8. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze add neki nyugodtan, nem számítanak a kutatások. A bél az egyik legfontosabb immunszerv, és a tápszeres babáknak még nagyobb szükségük lenne arra, hogy erre odafigyeljenek a szüleik. Dehát úgy látszik, egyesek ezt nem akarják meghallani. De mindegy, nem az én gyerekem lesz beteg.
2009. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom tápszeres volt, fél éves korától kapott glutén tartalmú babakekszet, és durum tésztát. Imádta paradicsommal és cikkinivel turmixolva. Amúhy 6 hónapos kortól már van tésztás bébiétel is.

Ja és még nem volt beteg (kop,kop)

16 hónapos lesz a kiscsaj.

2009. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves idióta aki épp lepontozta válaszainkat!! Éppen mi nem tetszik éretlen agyadnak????
2009. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!