Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a La Leche...

Mi a véleményetek a La Leche Liga munkájáról?

Figyelt kérdés

Láttam linkeket, hát elolvastam. A nővérem jut eszembe róla aki annyira természetes, hogy még villával sem eszik, mert mosogatáskor leoldódnak róla mérgező anyagok. Nekem az jött le, hogy "nem baj ha nem úgy csináljátok ahogy mi mondjuk ettől nem vagytok rosszak, de valójában mégis az a tökéletes ahogy mi csináljuk!" Mi még csak tervezzük a gyereket, és persze ő lesz a legfontosabb, de azért azt nem tudom elképzelni, hogy mindig és mindenkor csak az legyen ami neki jó. Állandóan szoptassam igény szerint, mert mi van ha egyszer-kétszer nem sikerül, mert valami közbejön? Meg örüljek neki, hogy éjszaka félóránként felkel évekig, mert akkor egészséges. És hogy aludjon velünk, majd elválassza magát ahogy a tejről... Ami az elején eszembe jutott, hogy ők a férjekre nem is gondolnak?? Hát én a babaszülés után is szeretnék a férjemmel lenni, esetleg (neadjisten) szexelni. De mivel csak az a jó ha sok éves koráig szoptatom és vele alszok akkor ez nem jön össze. Vagy rossz anya leszek és saját ágyában alszik és nem szoptatom örökre. Nekem ez jött le belőle...

Nektek mi a vélményetek erről az eégszről?


2009. szept. 7. 23:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Szó szerint a nulláról sikerült visszahoznom a tejemet és egyben kiküszöbölni a kisfiam cumizavarát, mikor 5 hónapos volt az LLL segítségével. Egész életemben hálás leszek azért a 25 perc teelefonbeszélgetésért!!! A kisfiam most 8,5 hónapos, és még mindig szopik! (nem is keveset és tápszer sem kell!)
2009. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolsó válaszoló de jó ilyet olvasni!!!
2009. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én semmilyen szervezetet nem itélek el. :) Valóban nem mondják ki, hogy az tökéletes ahogy ők csinálják, de mindig egyes olvasmányukkal ezt sugallják. Szerencsére nekem nagy családom van, most is van kisbaba az egyik tertvéremnek. Tudom, hogy ha gyerekem lesz akkor minden megváltozik, de attól még gondoltaok, tervek és elvek nélkül nem lehet semmibe belevágni. Aztán majd hozzá alakul. És persze hogy a gyerekhez fogok legjobban kötődni, és ezen nem változtat az sem ha nem velem alszik :) Tudom, hogy a természtei népek így csinálják, de mi már nem vagyunk természetni népek. Normális esetben nem hiszem, hogy a gyereknek baja lehet belőle, ha a szobájában alszik... Nekem 14 éves koromig nem volt saját szobám és borzatóan megszenvedtem. Sírni se fogom hagyni és szoptatást is tervezem de azért nem szeretnék majd mindent úgy csinálni ahogy a gyereknek tetszik. Szerintem ha egyszer-kétszer majd nem tudom igény szerint szoptatni vagy kialakul egy időrend, vagy nem velünk alszik, attól még nem fog örökre csalódni bennünk sőt baja sem lesz tőle...

Bevallom tényleg egy kicsit nem tetszik ez a túlzott természtesség, én egy vérosban élet sakjnos és nem a természteni népeknél pedig örülnék neki... De amúgy semmi bajom velük, inkább az zavar ha valaki meg van győződve róla, hogy mindenkinek úgy kell csinálnia hogy nekik és majd félek, hogy rossz anyának neveznek emiatt... :(

De a kérdés az volt hogy Nektek mi a véleményetek, nem az hogy kinek nem tetszik ez a dolog. Egyszerűen kiváncsi voltam a többiekre.

2009. szept. 8. 14:07
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó a kérdező írása, nekem van babám, és teljesen egyetértek a kérdező által képviselt alapelvekkel. Szerintem az ilyen 'mindent a gyerekért' hozzáállásnak köszönhető a sok közösségbe beilleszkedni, alkalmazkodni képtelen, társas kapcsolatra alkalmatlan gyerek, felnőtt. Véleményem és egyéni tapasztalataim szerint a legkiegyensúlyozottabb, legstrapabíróbb és legrugalmasabb gyerekek nagy családban, sok testvér mellett nőnek fel (persze van kivétel). Ott pedig lehetetlen hogy mindent alávessenek a baba akaratának. Szerintem ez így jó mindenkinek.
2013. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Dettó. Akármilyen szemétnek tűnük, a baba született bele egy nagy világba, ami nem körülötte forog, így ő alkalmazkodik.
2015. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!