Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a La Leche...

Mi a véleményetek a La Leche Liga munkájáról?

Figyelt kérdés

Láttam linkeket, hát elolvastam. A nővérem jut eszembe róla aki annyira természetes, hogy még villával sem eszik, mert mosogatáskor leoldódnak róla mérgező anyagok. Nekem az jött le, hogy "nem baj ha nem úgy csináljátok ahogy mi mondjuk ettől nem vagytok rosszak, de valójában mégis az a tökéletes ahogy mi csináljuk!" Mi még csak tervezzük a gyereket, és persze ő lesz a legfontosabb, de azért azt nem tudom elképzelni, hogy mindig és mindenkor csak az legyen ami neki jó. Állandóan szoptassam igény szerint, mert mi van ha egyszer-kétszer nem sikerül, mert valami közbejön? Meg örüljek neki, hogy éjszaka félóránként felkel évekig, mert akkor egészséges. És hogy aludjon velünk, majd elválassza magát ahogy a tejről... Ami az elején eszembe jutott, hogy ők a férjekre nem is gondolnak?? Hát én a babaszülés után is szeretnék a férjemmel lenni, esetleg (neadjisten) szexelni. De mivel csak az a jó ha sok éves koráig szoptatom és vele alszok akkor ez nem jön össze. Vagy rossz anya leszek és saját ágyában alszik és nem szoptatom örökre. Nekem ez jött le belőle...

Nektek mi a vélményetek erről az eégszről?


2009. szept. 7. 23:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem muszáj mindent ügy csinálni ahogy ők írják.


Viszont sok hasznos információt kaphatsz hogy hol ne "bukj el" a szoptatásban.


Atápszergyártó cégek reklám üjságain nem fogsz ilyen infókat találni,ők nem fogják mondani mit kell tenned ha kevés a tej!

Gyere vegyél egy doboz tápszert!(az ő pénztárcájukat gazdagítja)

2009. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát nem is onnan akarok tájékozódni :D Persze aki tud az szoptasson. És aki nem tud? Az rossz anya mert tápszert ad? De nem is a tápszeres fogott meg a legjobban.

Nekem az egész mentalitásuk olyan furcsa... Hogy csak az a jó, nekem ezt sugallják. És hát bajban vagyok mert lassan el kéne dönteni, milyen elveket vallok.

2009. szept. 7. 23:46
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Pedig ha szoptatni akarsz jó lenne megfogadni amit írnak.

Konkrétan mi nem ttszik?

Ne adj cumit,cumisüveget a gyereknek?

Szoptass igény szerint?

Vedd föl a gyereket ha sír?

Aludj együtt a babával?

Nem kötelező btartani ezeket de hasznos lehet.

A WHO is ezeket az alapelveket valja(6 hónapig anyatej,ha lehet 2 éves korig szopi)

Ha nem tetszik a liga,szerezz be jó infókat máshonnan.

2009. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
al szerintem nagyon klassz a liga feladata és maximálisan jó tanácsokat adnak ami nem szentírás.
2009. szept. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Ó, az ember szépen fellálítja az elveket, hogy aztán romba dőlhessenek, amikor megszületik a baba. Illetve utána, menet közben :)

Egyébként pont tegnap gondolkoztam ezen: kitaláljuk, hogy mi lenne jó a gyereknek, de úgyis ő mondja meg, hogy hogy legyen, tehát mindenféleképp ő diktál. Pl. az ember kitalálja, hogy ő nem fog cumisüvegből adni neki enni, de ha nincs teje, nem lesz más választása (én esetem), vagy adni akar neki cumit: de a gyerek nem fogadja el. Vagy nem akar neki adni, de amikor végső elkeseredésében mégis ad egyet, akkor nem bánja meg, mert megnyugszik a baba, vége az órák óta tartó sírásnak, mintha csak erre várt volna. Vagy igény szerinti etetés : az első pár hétben működik, de aztán be kell látni (szerintem) hogy csak muszáj vmi rendszer, h a baba ne csak "csipegessen" össze-vissza egész nap, hanem 5-6x egyen normálisan. Stb... Millió oldalról lehet tájékozódni, és beépíteni azt, ami szimpi. Nekem is van: textilpelenkás, hordozókendős bio életmódot, stb. képviselő anyuka ismerősöm, meg olyan is, aki a pár hónapos babáját úgy eteti c.üvegből (anyatejjel), hogy közben hozzá sem ér, a gyerek "etetőszékben" fekszik. Na, hát ki hogy csinálja, de egy a fontos: szeretet és türelem :)

2009. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
bocsi lemaradt az eleje.szóval mindenkinek annyit ér egy tanács amennyit megfogad belőle.De majd ha lesz babád megfogod látni,hogy más az elmélet és más a gyakorlat.hogy milyen jó ha igényszerint szoptatod,hogy bizony felveszed ha sír mert anya vagy,és ha késöbb kevesebb lesz a tejed és látod,hogy a babád még éhes mindt megadnál még 2 csepp tejért.azt meg hogy külön altadod a babád azt még a születése elött elrendezitek és majd a gyakorlatban ugyis meglátod hogy mőködik e.én maximálisan megvagyo elégedve azzal amit tanácsonlnak.
2009. szept. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

szia

szerintem teljesen mas az allaspontja a temaban egy olyan nonek aki szult es egy olyannak aki nem. a baba elott nekem is megvoltak az elveim es azt hittem a vilag olyan lehet amilyennek en elkepzelem. aztan jott a baba, szerettem volna szoptatni es egyedul voltam,meg csak nem is lattam soha senkit babat nevelni, senki sem tudott segiteni, de a neten olvasva(pl az altalad leertekelt oldalt)igenis sokat segitettek. nem azt jelenti, hogy pont ugy kell csinalni, de ez az egesz"anyasag" dolog nem jon azert zsigerbol, mert nem hiszem, hogy minden kezdo anyuka jol mellre tudja tenni a babajat es csak megerzesbol szuperul "lemedzseli" az elso heteket. szerintem ne iteld el a segito szandeku oldalakat mert te is rajuk szorulhatsz meg...amugy attol, hogy sok mindent olvastam meg nem alszok egyutt a babammal, nem mellen altatom es a ferjemmel is jo a viszonyunk, viszont a babam a kezdeti nehezsegek mellett a mai napig szopizik(8,5 honapos) nem tervezem 2 eves koraig szoptatni, de en ettol igenis jobb anyanak erzem magam.

szoval, hogy mi az velemenyem"errol az egeszrol?" hat az, hogy majd lesz egy kisbabad es ettol majd bebelog a kezed a bilibe es felebredsz:)

2009. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem már van egy tündéri babám, de én a kérdezővel vagyok egy véleményen. Még szoptatom a babámat, de az Ő tanácsukra minél többet tettem mellre, annál kevesebb tejem lett. Nekem a 2.5-3 óra különbség jött be. A babát sosem vettem volna magunk közé, mert mi nem aludtunk volna jól, ráadásul a férjem dolgozik. Amúgy imádja a kiságyát. Természetesen sok mindenben a baba diktál, DE azért túlzásokba ne essünk már, ahogy a LLL tanácsolja nekünk. Egy kicsit átestek a ló túlsó oldalára, és tapasztalatom szerint amit ők diktálnak most az a divat.
2009. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Az LLL nagyon fontos és hasznos munkát végez.Kár úgy hozzáállni az ő általuk képviselt állásponthoz,h az alapból rossz.(A te véleményed egyértelműen ez.)Nem erőltetnek semmit,sehol nem olvashatsz tőlük olyan véleményt,h ki a rossz anya,sehol nem jelentik ki,h csak az a jó amit mondanak.Sőt,pl a szoptatás hosszáról mindig írják,h addig,ameddig az anyukának nem teher.Rengeteg hasznos tanácsot lehet olvasni,rengeteget segítenek azoknak,akik felkeresik őket.Attól,h az általuk képviselt módszerek neked nem tetszenek,még nem kell leszólni őket.És leginkább saját tapasztalat nélkül nem szabad kijelenteni,h ez vagy az a módszer,nevelési elv rossz.

És még valami.Képzeld,léteznek olyan párok,akiknek második,vagy akár harmadik gyereke is született úgy,h a gyerekkel aludtak,csak kicsit nyitottabban álltak a témához,és találtak bőven módot arra,h szexeljenek,természetesen nem a gyerekek mellett,hanem egyéb helyeken és időben..:))És a kapcsolatuk sem ment rá,sőt.:))

2009. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Függetlenül attól, hogy Leche liga, vagy se, az a helyzet, hogy akinek még nincs gyereke (ide sorolom azt is, aki már terhes, de még nem szült meg), az nem tudja elképzelni azt a kötődést, amit egy anya érez a gyereke iránt. Nem akarok patetikus lenni, de valóban ez a legerősebb dolog, ami két embert összeköthet. Én is úgy gondoltam, mint a kérdező, amíg meg nem szültem (és hozzáteszem, nem vagyok egy ősanya típus). Aztán megszültem, és együtt alszom a gyerekemmel (8 hós), igény szerint szoptatom, és nem őrültem bele, az elején nehezen indult a dolog, mert 1 hétig az intenzíven volt a babám), de pont az LLL tanácsai segítettek, és a mai napig szoptatom. És szexelünk is a férjemmel. De nem ítélem eé azt, aki nem alszik együtt vele, és mondjuk tápszerezi ilyen vagy olyan oknál fogva. Mondjuk az enyém soha nem volt el akiságyban, mindig nehezen aludt el, a mai napig is, és én nem gondoltam, hogy sírni hagynám csak azért, hogy elérjem hogy egyedül aludjon, ami azért mégiscsak egy természetellenes valami, lásd a természeti népeknek eszük águában nicns külön altatni a gyereket, és nem orrolnak meg rá, ha esetleg éjjel megébred, mert ők tudják, hogy így normális. Ez évezredes ösztön a babáknál, nincs mit hadakozni ellene. Akinek alszik éjjel a babája, annak szerencséje van, akinek meg nem, az így járt, majd az is elmúlik egyszer.
2009. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!