Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve,1 hetes a babám és fogalmam sincs hogy miért sír amikor rázendít. Nem tudom, hogy a hasa fáj, vagy nyűgös, annyira borzasztó, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma azt hittem csak egy kis hiszti van, hogy letettük az ágyba evés után, erre kiderült hogy bukik szegény, rengeteg kaja visszajött neki. Miután megszoptatom az utóbbi pár napba egyből kibukja, ez miért lehet?
2009. szept. 7. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok a picihez!

Először nyugodj meg. Lassan meg fogod tudni különböztetni a sírásait. Hisztizni ő még nem tud, ahhoz nagyon pici.

Ha sír, akkor lehet álmos, éhes, fájhat a hasa, pisis a pelus, melege van, fázik vagy csak szimplán anya kell neki és szeretgetés.

Az, hogy bukik, attól lehet, hogy picit többet evett a kelleténél és ez a felesleg, ami kijön. Eteteés közben állj meg néha büfiztetni és akkor kevésbé fog fájni a hasa. Vagy vehetsz neki pl Infacolt a gyógyszertárban. Segít még a torna hasfájásnál.

Boldog babázást!

2009. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
rossz anyának érzem magam, mert nem tudom mi baja a babámnak, sokat sírok miatta. lehet sokat eszik? van hogy megeszik 80 milit is, még szép hogy bukik. De a kevesebb pedig nem elég neki. nagyon el vagyok keseredve. Nem alszik el magától csak ringatással.
2009. szept. 7. 11:36
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!


Egyetértek az előttem szólóval... még azzal egészíteném kio, hogy ilyenkor ne nyugtalankodj, hogy nem tudod miért sír! Még neked, az anyukájának is idő, hogy megértsd az ő kis sírását. Van hogy teli a pelus, van hogy tényleg éhes... 3-4 hét múlva már simán fogod tudni! Kajcsi közben meg után tényleg jól büfiztesd meg, mert sokszor összetévesztik a hasfájással azt, amikor beszorul a bubi és amiatt sír! Tehát ha sír kajcsi után egyátalán nem bizti, hogy hasfájós! Ha jól megbüfiztetted és még mindig sír , érdemes figyelni, hogy tartja magát. Ha a lábacskáit húzza felfelé ,és görnyed össze, az a hasfájás!

A bukás természetes dolog, arra kell figyelni, hogy azért ne a fele jöjjön vissza. (ezen esetben lehet pl. refluxos, de ez nagyon ritka!)

2009. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem alszik magától... jajj, anyuka, hát neki is új még a "világ" , hadd szokjon hozzá!:) Én is sírtam majdnem az első napokban, meg a párommal állandóan azon agyaltunk, hogy Te, miért sír ez a baba megint??? De most már tapiból írom, hogy Te ne sírj, sokkal de sokkal jobb lesz később!!!!!!! :D Fel a fejjel és jó babázást!!:)
2009. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia,csatlakozom én is az előttem szólókhoz.Én még azzal egészíteném ki, hogy ne idegeskedj mert azt is megérzik.

Megnyugtatásul, az én babám már 4 hónapos és van úgy hogy még mindig dajkálom, mert annyira nyűgös hogy máshogy nem bír elaludni.Ettől ne idegeskedj, lehet sok mindentől ha meleg ha hideg van vagy front jön.Ha semmi nem hat vidd el sétálni.

2009. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem zár rendese a kis gyomra, azért bukik evés után. Az meg természetes, hogy nem akar ringatás nélkül aludni, hiszen eddig TE ringattad 9 hónapon keresztül - és hát valljuk be, jogos az igénye rá:) Próbálj meg nyugodt maradni, tudom, könnyű mondani, de a baba érzi, ha te feszült vagy, ez is okozhatja a sírást! Eleinte bizony én is végigzongoráztam az összes lehetőséget, aztán TÉNYLEG megismertem, ráéreztem, hogy mi a sírás oka. Neked is menni fog! Ha végképp nem megy, add oda az apjának, nálunk ez is sokszor segített! Sok sikert és boldog babás éveket!:)
2009. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is gartulálok a picidhez.

A bukás ilyen piciknél gyakori, nehéz de ez van. Elaludni egyedül?! A lányom 20 hós és még ő is csak úgy alszik el, ha mellette vagyok, vagy babakocsizunk. Amúgy 8 hósan még ölben aludt el. Hiszti ilyen kicsinél még nincs, de még legalább egy hónap, amíg érteni fogod mit szeretne. A babával semmi gond, neked viszont kicsit pihenned, lazítanod kéne, mert amit leírtál, az igencsak hasonlít a szülés utáni depresszióra, amin amúgy én is átestem. Ha nem javulsz beszélj egy dokival, mert amíg te feszült vagy addig a babád is az lesz. Sajnos tapasztalatból mondom. Jó babázást, nem vagy rossz anya, csak nagyon fáradt!!!

2009. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben senki nem tudja egyből, hogy mi a baja. Én van, hogy még most is csak később jövök rá, miért nyüglődik, pedig már 5 hónapos.

Az is lehet, hogy mohón eszik azért bukik vissza, az én fiam is így volt vele. Meg kell várni hogy büfizzen párat, aztán jobb lesz.

Elaludni egyedül valószínűleg csak sokára fog. A fiam most kezdte el pár napja, hogy este elalszik egyedül, de napközben még mindig csak úgy, ha ringatom. Nincs ezzel gond. Egyszer olvastam valahol, hogy addig örülj, amíg ringatva alszik el, mert amikor már majd nem igényli, neked fog hiányozni. És ez tényleg igaz. Szinte sírtam, amikor először elaludt egyedül, pedig tudom hogy jó dolog, főleg neki.

Fel a fejjel, vegyél két mély levegőt és nyugodj meg! Ez a legfontosabb. A babádnak szüksége van rád!

2009. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igyekmszem megnyugodni:)
2009. szept. 7. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!