Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig várjak, mikor vigyem...

Meddig várjak, mikor vigyem megint orvoshoz?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos bébim beteg.pénteken délután elment a hangja,elvittem az ügyeletre,kapott sumetrolim szirupot azt adom neki reggel-este.nem lázas egész jól elvan a nagy bajom viszont,hogy nem eszik!!!!!pénteken még rendesen evett,tegnap meg csak egy kis gyümölcsöt volt hajlandó enni.próbálom szopiztatni,kómásan,nem kómásan,a főzit is próbáltam hígítva cumisüvegből adni,tápszert melegen épp langyosan,anyatejet lefejve semmi nem kell Neki!!!egyedül a körtelevet issza,de azt is csak 3dl fogyott 24h alatt!ráadásul soha nem volt még szájpenésze,az is lett!kivagyok teljesen,mit csináljak még,hogy egyen????
2009. szept. 6. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit hagyd békén! Beteg természetes,hogy nem eszik nem lesz baja. Mivel szájpenésze van fáj neki nem tud enni. lehet a torka is fáj. Add neki a gyógyszert. Mivel nincs hangja jó lenne ha kapna calcimuscot orvos nélkül is adhatsz neki ha van otthon naponta 2x2,5 ml-t. Készíts neki kamilla teát és ízesítés nélkül langyosan itatgasd vele, fecskendővel néhány kortyot félóránként. A kamilla fertőtlenít és segíti a torkát,. száját. amit még kéne naponta 1 hónapig 10 csepp cebion, vagyis c- vitamin.


Ha felgyógyult adhatsz neki naponta 1g ( 1 adagoló kanál) pro-kid-t a tápszerébe 1 hónapig. Helyre rakja a most az antibiotikum és a fertőzés által tönkre tett bélflórát.


S még valami amíg antibiotikumot szedtek tilos a tej! Vagyis ne készíts neki tejpépeket semmilyent.

Természetesen anyatejet igen. S ha tud szopizzon inkább minden szopi előtt és után fertőtlenítsd le a melled, hogy ne fertőződjön felül a szájpenésze. A sok váltogatott cumitól kaphatott, mert valamelyik véletlen fertőződött... de ne izgulj ha ezeket betartod nem lesz gond. Hétfőn pedig vidd el a gyerekorvoshoz:)

Ha nagyon lázas akkor levendulából cseppents 5 cseppet a fürdő vizébe így csinálj hűtőfürdőt.

amiket írtam tapasztalatból írom: gyerekorvos mellett vagyok asszisztens és tőle tanultam:)

Jobbulást!

2009. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

kalcimusk-ot a cumisüvegébe kapott egy ampullát,a doki így mondta!

2009. szept. 6. 09:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Tápszert amúgy nem eszik,csak volt itthon egy minta azt készítettem el Neki,hátha azt meginná!
2009. szept. 6. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre 5 ml calcimusk-ot ne mivel nem is biztos,hogy az egész adagot megissza. Fecskendővel nyomd a szájába:)

Nagy ca terhelésnek teszed ki 5 ml-vel! A veséi még úgy nem bírják.

2009. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a cumisüvegje 2,6dl-es abba rakom a calcimuskot!azt a mennyiséget egész nap issza!
2009. szept. 6. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ne tedd, mert az egséznap állás folyamán kelétot kélpez különböző anyagokkal és nem szívódik fel. Könnyebb és gyorsabb a fecskendő. nincs ize olyan mint a víz, felszavhatod a kamillával is:)
2009. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ráadásul ha szájpenésze van a cumit is gyakrabban kell cserélned, hogy ne fertőződjön. Ne igyon egész nap ugyan abból a cumiból. Mert ahányszor iszik annyiszor fertőzi vissza magát:)

Tudom könnyíteni akarsz magadon. De hidd el megéri ha inkább gyakrabban adsz neki keveset, mint,hogy egész nap állni hagyod az inni valóját, kajáját. Tudom milyen én kettőt nevelek:)

2009. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Voltatok orvosnál? Mit mondott?

hogy vagytok?

2009. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

holnap megyünk dokihoz,mert akkor telik le a 5 nap amit az ügyeleten javasoltak a szumetrolin szedésére!

Nem volt indokolt szerintem,hogy visszavigyem hétfőn,mert elkezdet szépen enni:),nem lázasodott be az orra sem folyik!

a szájpenész szépen múlik,már a nyelvéről teljesen eltűnt már csak a szája két oldalán van egy kicsi!a hangja is egyre jobb!holnap azért viszem vissza hogy nincs-e valami lerakodás a tüdején stb....kamillateát az üdítőjébe rakok úgy megissza!

köszönöm érdeklődésedet,nagyon aranyos vagy!

2009. szept. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!