Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez? Menjek vele...

Mi lehet ez? Menjek vele orvoshoz, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kislányom. Elkezdtük a hozzátáplálást. Egy hétig almát, majd 5 napig krumplit kapott. Most banánt próbáltam ki vele. Tegnap és tegnap előtt kapott. Tegnap előtt csak egyszer, nekem körülbelül fél falatnyit kapott. Este fürdésnél láttam, hogy hasán és oldalán pici apró pöttyök jelentek meg, amik fürdéskor jobban látszanak a meleg víz hatására. Combján és karján nagyobb piros folt, olyan, mint nekem volt pár hete, vagy egy hónapig ott volt nekem, de kisebb. Olyan volt az enyém, mintha kiszáradás lett volna, most az övé is olyan. Felkarján van, mára elég nagy lett, combján kisebb, és a nyakán is van, de ott csak most kezdett el ksiszáradáshoz hasonlítani, tegnap csak piros volt, és látszott, hogy a piros pöttyökből áll össze. Bekentem olyan popsikenőccsel, ami akár ekcémára is jó. Tegnap este kentem be először, az egész testét. Tegnap előtt babaolajat tettem a vizébe, ahogy észrevettem a karján a kiszáradást. (Olvastam, hogy az jót tesz) aztán még bekentem az egész testét babaolajjal tegnap előtt fürdés után. Ma reggel megint bekentem az egész testét popsi kenöccsel. A pöttyök nem enyhültek, így alapállapotba némelyik csak kiáll, ha végighúzom a kezem érzem, némelyik kis pötty olyan, mint kezdetben volt a kis arcán, arra azt mondták, hogy zsíros a tej. Szóval némelyik olyan, mintha kis pattanások, miteszerek lennének, szinte fehér a közepük, de csak párnak. Elég sűrűn vannak a kis pöttyök. A hátán is van egy kevés, és a nyakán is hátul, meg egy kevés az arcán.

Rohanjak vele az orvoshoz? Mi lehet ez? Köszönöm.

Máma nem adok neki szerintem banánt.


2010. dec. 31. 10:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

őt zavarja? viszket? nyugtalan?


én egyelőre csak leállnék a hozzátáplálással, vagy csak almát adnék. ha hétfőig nem javul, akkor mennék orvoshoz.


babaolajat, más illatosított krémet nem használnék, csak gyógyszertárit.

2010. dec. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül javasolják mostanában már a tápszeres babáknak is, hogy csak hat hónapos kor után kezdjék meg náluk a hozzátáplálást, mert az emésztőrendszerük korábban nem érett meg rá, egyszerűen nem termelik azokat az enzimeket, amivel meg tudják emészteni a szilárd ételt.


Én tartanék pár nap szünetet, és tápszer mellett tejpépet adnék, nem almát. Ha anyatejes, akkor meg pláne nem kell siettetni a hozzátáplálást. Ráér, megvár.

2010. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, őt nem zavarja. Ez gyógyszertári kenőcs, amit én használok. Az alma sajnos nem jött be nála, de a krumpli igen, attól se volt semmi baja, lehet, hogy akkor majd azt adok neki.
2010. dec. 31. 10:55
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért kezdtem el a hozzátápit anyatejes babámmal, mert nem elég neki a tejcsi már. Ne kérdezzétek honnan tudom, ti is észrevennétek, hogy a babátok éhes. Látom rajta.
2010. dec. 31. 10:57
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor adj neki tápszert vagy tejpépet.
2010. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ekcéma

nem fog elmúlni, ha popsikenőccsel kenegeted a babádat, sőt ha Sudocream-et használsz az még szárít is.

Orvosnak mutasd meg, ő ezer ilyet látott már, tudni fogja, hogy mi ez és mi kell rá. Addig pedig csak tápszer!

2010. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm az infót a sudocream-ről, igen, ezt használom (honnan tudtad?), nem tudtam, hogy ez szárít. Honnan tudod, hogy szárít? Külföldön élek, azért nem írtam a popsi kenőcs nevét, mert azt hittem, hogy Mo-n nincs. Akkor mivel kenjem? Babaolaj?

Tápszert semmiképpen nem adok neki, mert akkor meg anyatejet nem fog inni. (tudom, egyesek azt mondják ez csak hiedelem, de köszönöm, nincs kedvem kockáztatni)

Vagy nem adok neki semmit csak tejet, és remélem hogy nem lesz nagyon nyügi, vagy krumplit.

Köszönöm a válaszokat, még várok egyéb tippeket.

2010. dec. 31. 11:17
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként hogy érted azt, hogy nem fog elmúlni? A babakori, gyerekkori ekcémát ki lehet nőni, barátnőm babája is ekcémás volt, de nem így nézett ki, csak érdes volt a bőre, és elmúlt neki. Egyébként láttam már ekcémát, ami ilyen piros volt, de az sem ilyen volt. Egy kislányon és egy felnőtt emberen láttam, egyforma volt mind a kettő, de nem ilyen volt.
2010. dec. 31. 11:20
 9/18 A kérdező kommentje:

Most néztem utána magyar oldalakon, egy részt kiragattam belőle:


hypoallergén lanolin, a puhító, csillapító tulajdonságok érdekében

a cink-oxid összehúzó hatású, csökkenti a szövetnedv veszteséget.

a benzil-benzoát és a benzil-cinnamát megtalálhatók a sebgyógyító hatásáról ismert perui balzsam hatóanyagai közt is

a benzilalkohol enyhe lokális érzéstelenítő anyag, mely csökkenti a helyi fájdalmat és irritációt. Fertőtlenítő/antibakteriális hatása is van, feladata pedig a baktériumfertőzés megelőzése.


Az, hogy azt írja, hogy puhító hatású, és megakadályozza a szövetnedv veszteséget, számomra ebből az derül ki, hogy inkább megakadályozza a kiszáradást, nem?

Egyébként nem tűnik logikusnak, hogy ilyen hatóanyagok mellett ne figyeltek volna oda, hogy ne szárítson.

2010. dec. 31. 11:36
 10/18 anonim ***** válasza:

10:54-es és 11:06-os vagyok.


Szerintem többet kockáztatsz a hozzátáplálással, mint a tápszerrel, de a te babád. Ezt ismered? [link]


Az én fiam ekcámájára szeroidos krémet írt fel a gyermekovos, és tejmentes étrendet írt elő a számomra. Bevált mindkettő.


Még valami: a fiam unokatestvére egyben tejtestvér is. Elég sok tejem van, jut neki is (az anyjának nagyon hamar elapadt az idegeskedéstől), de ki kell egészíteni tápszerrel is. A tápszer miatt nem utasítja el az anyatejet, igaz, mindkettőt üvegből kapja. Ha attól félsz, hogy a cumisüveg miatt a gyermeked leszokik a cicizésről - és ez jogos félelem -, akkor adhatod neki a tápszert pohárból, vagy a tejpépet kanállal.

2010. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!