Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan vágattátok...

Hány hónaposan vágattátok először a kisbabáitok haját?

Figyelt kérdés
Kislányom most 4 hónapos. Nagy, dús hajjal született, viszont elkezdett neki nagyon erősen hullani. Arra gondoltam, hogy géppel egészen rövidre vágatnám a haját, hogy erősödjön, és együtt nőjjön az új hajával. Viszont nem tudom, hogy lehet-e. Illetve a kutacs miatt lehet-e géppel? Tapasztalatok???
2009. szept. 4. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónaposan toltuk le a haját géppel a kispasinknak. Semmi gond nem volt.

Csak ügyesen! :)

2009. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 hónaposan nyírtam először géppel a fiam haját.

Azóta 2x nyírtam és már tök erős neki, pedig alig volt pár szál hajacskája.

Nyugodtan letolhatod neki.

A haja azért hullik, mert az első hajak általában kihullanak.

2009. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy az első haj kihullik, csak olyan kis foltos szegénykém. :) Viszont hallottam egy olyat, hogy állítólag nem szabad túl korán, mert nem nő vissza a gyerek haja. Ez hülyeség, vagy van ilyen?
2009. szept. 4. 11:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan vágd le! Mi rendeltünk netről Just a trim hajvágót, ez nem olyan hangos és egyszerű is. Most 10 hónapos rendszeresen vágtuk neki, de valahol mindig hullik, még így sem mindig egyforma. :)

Az hogy a sok hajvágástól erősödik a haja, ez is tévhit. Nyugodtan utána olvashatsz. Sokkal jobban függ attól, hogy kitől milyen géneket örökölt!

2009. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 3 hónapos volt a kisfiam, amikor levágtam neki géppel. Nyár volt, nagyon meleg, és szörnyen beizzadt a feje. A vágás után a koszmó is eltűnt. Utána egy jóideig nem vágtam a haját. Csak most márciusban, amikor 1 éves lett. De ekkor csak rövidítettem rajta. Most nyáron viszont ismét havonta letoltam neki 3 miliméteresre.

2009. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is 4 hónaposan vágtuk először. Akkor sajnos végigordította, de muszáj volt levágni neki. Másodszor, két hónap múlva már előre féltünk, erre meg egy szó nélkül, türelmesen tűrte. Azóta is rendszeresen vágjuk.

Szerintem is géppel vágd, mert ollóval még akkor is életveszélyes, ha nyugis a baba. Géppel meg szép egyenletes lesz és biztos nem sérted meg sehol.

2009. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor nyugodt szívvel kérek időpontot a fordász nénitől és elviszem az első női pillanatait kiélvezni.


Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2009. szept. 4. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!