Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy bün ha tápszerezem a...

Nagy bün ha tápszerezem a babámat és dohányzom? Miután elszivom a cigit megmosom alaposan a kezem és fogat mosok! Mégis lelkiismeret furdalásom van!

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen az. A cigifüstöt beveszi a hajad, a ruhád, a lakás, minden....Próbálj meg leszokni, motivációként ott van a babád.
2009. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem nagy bűn. Sokan csinálják ám de itt nem fogja senki ezt írni. (csak én) Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Én nem egy anyukát tudok akiben még annyi sincs, hogy tápszert vegyen, inkább szoptatás mellett dohányzik. Mert ugye a tápszer pénzbe kerül és inkább cigit vesz belőle. Azért jó lenne ha le tudnál szokni!
2009. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is. Kisbabája érdekében ne nyúljon a cigarettához a szoptatás ideje alatt semmiképp sem, de lehetőleg utána se tegye őt passzív dohányossá.
2009. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én sajnos nemtudtam szoptatni mert nem volt tejem és nagyon bántott is!
2009. aug. 31. 21:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül árt neki, ha a közelében dohányzol (ha mellette, az meg már veszélyes is)!
2009. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A cikkben nemcsak a szoptatásra vonatkozó rész van, hanem már a csecsemőkorra is. (amúgy sajnálom, én sem tudtam szoptatni, megértelek).
2009. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Aki lebeszéli a dohányzásról (legalább a gyermeke érdekében) azt mind le kell pontozni? Gondolom a kedves lepontozó gyermeke is szívja passzívan a füstöt!
2009. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, de aki dohányzik az ne a gyereke mellett tegye. Én kimegyek az udvarra télen is, hóban is, este is.

Semmi kifogás a lakásban nem dohányzik senki.

A sógornőm simán rágyújt a konyhában, gusztustalan.

2009. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyilván jobb lenne, ha le tudnál szokni, de ha sehogyan sem megy, akkor legalább tarts be pár alapszabályt, hogy ne károsodjon a babóca:

- a gyerek közelében/egy légtérben/ stb ne gyújts rá

- ha szabad téren vagytok figyelj rá, hogy a légmozgás ne vigye felé a füstöt

- a csecsemők szaglása érzékenyebb a nyagyobbgyerkekénél, ezért gyakran zavarja őket a dohányfüstös ruha és bőr szaga. Ezért amikor csak lehet, fürödj le és öltözz át bagó után, főleg, ha még kicsi a babád

- kézmosás+fogmosás látom kipipálva. Esetleg szájvizet is kipróbálhatsz


De akármennyire is próbálsz tisztálkodni, tudnod kell, hogy a rendszeres dohányosok szervezetéből hetekbe/hónapokba telik, mire kiürül minden. Addig bizony érezni lehet :(

Azért csak tégy meg mindent, hogy óvd a picidet!

És nyugi: az, hogy egyáltalán foglalkoztat a gyereked jóléte és egészsége, azt mutatja, hogy jó úton haladsz, hogy igazán felelős anya legyél.

De gondold meg, inden szál cigi ellop abból az időből, amit vele élhetsz. Inkább szokj le :)

2009. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is és férjem is dohányzunk de soha nem a lakásban és nem a gyerek mellett! Panelban lakunk és ha esik ha fúj az erkélyen füstölünk. Az erkély ajtót kívülről bezárjuk és dohányzás után is zárva tartjuk még jó ideig. A gyerek szobája pedig pont ellenkező oldalra néz mint az erkély. Ha te is hasonló képpen dohányzol akkor azt gondolom nem lehet probléma. Bár mi most szántuk rá magunkat a leszokásra és remélem sikerülni is fog! Nem jó példa még akkor sem ha nem látja a gyerek. Úgyhogy mi igyekezni fogunk leszokni a cigiről. És amúgy maximálisan megértelek sajnos én sem tudtam szoptatni mert nem volt tejcsim, pedig a várandósság alatt sem aktívan sem passzívan nem dohányoztam. Én azt mondom te is határozd el magad hogy letedd a cigit, de addig is tegyél meg minden óvintézkedést, hogy egy pici füst se kerüljön a babád közelébe. És hát amúgy ha kivisszük a babókat egy forgalmas útra sajnos ott is érik őket káros hatások. A táplálékláncból is elkerülhetetlen a káros anyagok szervezetbe jutása. Persze ez nem mentség egy dohányos számára és nem is megnyugtató. Szerintem te is gondos anyuka vagy, írod is hogy kezet mosol, fogat mosol stb.. Tehát ne legyen lelkifurdid mert ennyi erővel búrába is tehetnék a gyerekeinket.
2009. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!