Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engedékeny szülők vagytok,...

Engedékeny szülők vagytok, vagy következetesek?

Figyelt kérdés
Tartsátok magatokat a szülés elötti elveitekhez,vagy azóta minden megváltozott?Ki lesz nálatok a szigorubb az anyuci vagy apa?kit lehet először kenyérre kenni?
2009. aug. 28. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én következetes, Apa engedékeny. Ezt szülés előtt is tudtuk, azóta is így működik. 17 hónapos a kisfiam, nem vasszigorral nevelem, de nincs olyan elvem, ami szülés után megváltozott volna. Ami azt jelenti, hogy nem voltak a valóságtól, a természetességtől elrugaszkodott elméleteim a gyerekneveléssel kapcsolatban. És ennek nagyon örülök, mert ez számomra azt jelenti, hogy jól csinálom, amit csinálok.
2009. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Következetesek vagyunk.Igen tartjuk az elveinket,amennyire csak lehet.Egyformán gondolkodunk nevelés terén és nem másítjuk meg a másik döntését,pláne nem a gyerek jelenlétében.Ha mésem értenénk 1-et akkor kettesben megbeszéljük.Nevelésen még sosem(és tényleg)volt vita!Remélem így is marad.10 hónapos a kislányunk.
2009. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Ugy látszik csak azok irtak akik következetesen nevelik gyerkőcüket.Pedig itt rengeteg szülőtöl olvastam,hogy bizony feladták nevelési elveiket.még én sem engedtem.Még mindig etetőszékben eszik,ha meg nem eszik akkor majd késöbb,még mindig ágyban altatom,ha sír felveszemha kell 20* bemegyek,de nem kezdem el kézben altatni.Ami most nem szabad az késöbb se lesz az,és egyenőre halgat rá.jó nevelést kívánok nektek.
2009. aug. 29. 07:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is maradtunk a következetességnél.Meg is bolondulnánk 3 gyerekkel ha nem tennénk.Megpróbáljuk őket okosan szeretni.

És mindent megbeszélünk ami a gyerekekkel kapcsolatos,nincs nálunk olyan,hogy egyikünk megenged valamit amit a másik nem.A gyerekeknek szerintünk az nem jó,ha a szülők másképpen gondolkoznak a nevelésükről kétfelé húznak.

2009. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én következetes vagyok és az átlagnál picit szigorúbb szerintem. Az elveimet nem tartottam meg, mert közben kiderült róluk, hogy baromság :)

Apából könnyebb bolondot csinálni, de ő is elég szigorú. Persze mindeközben a gyerek majd megfullad a szeretetben :D

2009. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Engedékeny, de vannak azért olyan pontok, amelyeknél nincs pardon. Ilyen például a saját ágyban alvás, éjjeli ébredéskor a "csend" betartatása, a tv nézés (nálunk egyáltalán nincs)..., de ha nappal hisztizik, sajnos nem mindig tudok következetesen viselkedni vele, néha ellágyulok. :-(
2009. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
én nagyon szigorunak gondolom magam de aranyos is a fiam szófógadó.
2009. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én próbálok következetes maradni, de nem mindig lehet. Vannak ugyanis olyan gyerekek, akik rendesen feladják a leckét a szülőnek. Nyilván nagyobb gyerekekre gondolok, nem pici babákra.

Egyébként ha családi modellben nézzük, nálunk apa inkább az engedékenyebb, és én a szigorúbb.

2009. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!