Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig következetesek tudtok...

Mindig következetesek tudtok maradni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nagyon fontos a nevelésben, de sokszor olyan nehéz. Pl. 15 hónapos kisfiamnak alap esetben nem engedem, hogy felmásszon a fotelbe, mindig rá is szólok, hogy nem szabad. De néha van, hogy én is ott ülök mellette, és arra gondolok, hogy most miért ne mászhatna fel, hagy örüljön, úgyis figyelek rá. De legközelebb, amikor nem tudok ott lenni, megint nem engedem neki, és szegény nem érti, hogy a múltkori csak egy kivételes eset volt, mostantól megint nem szabad.

Ez csak egy példa volt, de több ilyen helyzet is van, ami nem állandóan van tiltva, hanem csak bizonyos esetekben. De persze ő ezt nem érti. Nálatok nincsenek ilyenek?


2011. jan. 5. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A fotelos esetben úgy tudod érzékeltetni hogy most szabad hogy nem felmásznia kell hanem felveszed Te magad. Akkor érzi hogy most megengedett.


Egyébként igen muszáj, tudnia kell hogy mit szabad és azt lehet mindig. De ha valamit tiltunk azt az apuka se engedje meg és lehetőleg a nagyinál is ugyanezek a szabályok legyenek. Nálunk pl. lehet a hütőbe nyúlni mert néha virslievés után maga viszi vissza a mustárt és teszi a helyére de édességet is kivehet ha szépen evett.


Felesleges lenne tiltani a hütőbe nyúlást ...

2011. jan. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor magad mellé veszed,akkor esetleg 2 mondatban elmondhatod,hogy most csak azért szabad,mert Anya vigyáz rád.Egyedül nem jöhetsz fel,mert leesel,és az fájni fog....


Tényleg nehéz így ezen én is szoktam gondolkodni,hogy vajon értik-e miért?De pár egyszerű mondatból az ő korában már megérti megérti a miérteket.

Persze ezt nem csak a fotelos esetre alkalmazható......

2011. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonló esetben Én mindig megpróbálom elmagyarázni neki röviden, 1 mondatban, hogy ha anya ott van, akkor szabad, mert nem lehet baj, de ha anya nincs ott, akkor nem szabad, mert baj lehet. Kislányom már 2 éves, megérti ezt már. Annyira édesem, hogy valamelyik nap a kanapéra feltette a kis felhúzhatós kutyusát, aztán ott hagyta, a kutyus meg ment a kanapé széle felé, és kislányom odaugrott, és mondta neki, hogy "vava, neeee, ne szabad, ha ana ninc itt". Édi volt. Na, szóval, próbáld meg vele így megértetni, hátha már Ő is megérti. Amúgy, szerintem ennek nincs köze közvetlenül a következetességhez. Az lenne következetlen cselekedet, ha hol megengednéd neki, hol nem, hogy felmásszon a fotelbe, amikor nem vagy ott.
2011. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az a baj, hogy legtöbbször ha én megengedek valamit, a férjem nemet mond. Vagy azért, mert nem hallotta, hogy én már megengedtem a dolgot, vagy egyszerűen csak túl fáradt, és olyankor mindenre nemet mond. Szegény gyerek meg nem érti, miért nem szabad, ha én megengedtem, és csak sír. Ez totál gáz! Meg veszekedést szül.
2011. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!3 gyerekem közül a legkisebb fiú,11 hós múlt.Nagyon akaratos,hisztis a lelkem.Mi ugy oldottuk meg hogy rácsot szereltünk az ajtóra,napirendünket ugy alakitottam hogy van mikor ő játszik bent egyedül,én akkor főzök,stb,meg mikor alszik akkor csinálom.Akkor engedem csak kint mászni,ha én maximálisan oda tudok figyelni.Néha van rácsrázás,óbégatás,de kb fél óráról van szó,ezt naponta 2x.Ha ráérek én beülök hozzá,de a rács fennvan,mert rögtön startol ki,mindenütt kő van és higed lenne neki.A nemre annál jobban csinálja,ha erélyes vagyok elveti magát,és hiszti.lesz még pár körünk míg nagyobb lesz.Kitartást!
2011. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!