Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babával hány hónapos...

Tápszeres babával hány hónapos kortól kóstoltathatok húst? Meddig tartson a kóstoltatás, mikortól kaphatja nagyobb mennyiségben, mennyiben?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos babám már nem igazán lakik jól a sima főzelékkel, talán ha husival kapná...
2009. aug. 26. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nyugodtan adhatsz neki,mi is eszünk husis kajcsit,6,5 hós,anyatejes.
2009. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónapos korától adtam neki. Minden nap tegyél a főzelékébe husit, mert neki már a fehérje szükségletét nem fedezi a tápszer rég óta.Először 2 mokkáskanálnyit tegyél a kajcijába, utána már adhatsz többet is. De ezt nektek nem mondta el védőnő vagy orvos?
2009. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a mi "doktornénink" nagyon nem közlékeny, újszülött korában tájékoztatott minket szóban "mindenről", persze hol volt még akkor a hozzátáplálás... Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 26. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk 6 hónapos, és már egy hónapja adok neki husis főzeléket, nagyon szereti, és kielégíti. Napi kajálása, reggeli tápszer (sajna két hetes kora óta tápszeres), tízórai gyümölcs, ebéd húsis főzelék, uzsi tejpép, vacsi tápszer.
2009. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hónapos kortól kezdtem husit adni, először üvegeset, amiben ugye elég kevés van. Majd 6 hósan már a leveskéből szedtem ki neki a husit (kis csirkemell kockákat dobtam bele a levesbe) kb. 5-6 darabot, répával és krumplival összepépesítettem és vízzel higítottam, később levesnek a levével. 7 hósan már egy kis durumtésztát, sovány husival (csirke, pulyka vagy sovány sertés)pürésítettem, majd krumplipürét is adtam husikával, rizsel. Lassan-lassan szépen mindent. Sima sütőtökpürébe is tettem husit, meg rizst is, hogy laktatóbb legyen. Próbálj ki mindent, ami a korosztályának megfelelő természetesen. Jó babázást!
2009. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos kort amint betöltötte bevezettük a csirkehúst, 6 és fél hósan a pulykahusit.
2009. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!