Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltatás, hozzátáplálás,...

Kóstoltatás, hozzátáplálás, bébiétel? Ez akkor most hogy is van? Többi lent!

Figyelt kérdés

Babám már evett almát, répát, most kapja az őszibarackot. Kaptunk ajándékba bébiételeket, most az a kérdésem, hogy amiben vegyes gyümölcs van, azt is szabad neki adnom? Tartalmaz olyan gyümölcsöket amit még nem evett, viszont itt amiket olvastam, pl áfonya csak egy éves kor után adható, a bébiételes üvegre 4 hó van írva, ez almával kevert. Szóval ezt nem nagyon értem,lehet adni neki vagy nem? Előbb külön-külön kell megkostoltatni a gyümiket? Van amelyik tartalmaz ananászt, narancsot,sárgabarackot, almát őszibarackot valamint rizsdarát, ezt is külön-külön kell adnom először???

Második kérdés: Mennyi időnek kell eltelnie, hogy dél előtt pl gyümit kapjon dél után valami zöldségpépet? /Vagy fordítva/


2011. szept. 19. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

én mondjuk 6hós koráig ciciztettem.

utána d.e gyümi, ebédre főzelék,d.e gyümi+gabona.

először olyan vegyes gyümiket adtam,amiket már kóstolt külön-külön is,mert azzal nem lőttem mellé,aztán kezdtem el olyanokat adni,amiben volt ismert, meg ismeretlen gyümi,hogy szokja az ízeket.

2011. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*mármint d.u a gabonás gyümi
2011. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazi gyümölcsöt, adtam csak amit én készítek el.

6 hónapos koráig szotattam utána főztem mindennap a főzelékeket.Soha nem adtam bébiételt.

Attól függ hány hónapos a babád.

Délelőtti gyümi után lassan lehet kóstoltani a főziket délben, úgy babásan elkészítve.

2011. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
6 hós babáról van szó.
2011. szept. 19. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: én először a 10órait váltottam ki,aztán az uzsit, ebédet, vacsit, és végül a reggelit. az alvós cici még megvan
2011. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az áfonyás, epres, málnás...stb bébiételeket, amik már 4-6 hónapos kortól adhatók, úgy készítik el, hogy kivonják az allergén összetevőt (pl eperből a magot), így adható nyugodtan az előírt kortól.
2011. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiamnak a főzelékek eleinte jobban bejöttek, mint a gyümölcsök, így mi ebéd kiváltással kezdtük. Amikor már megevett egy fél adagot kb, akkor kezdtem kóstoltatni uzsonna időben a gyümölcsöket, majd mikor már pár gyümölcsből szintén elfogyott fél adagnyi uzsonnára, akkor kezdtem kísérletezni az új gyümölcs ízekkel tízórai időben.

Mi öt hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és 8 hónapos korára váltottunk ki 3 étkezést.

2011. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

állítólag a bébiételekben úgy vannak a gyümölcsök, hogy eheti. pl. málnás bébiétel is van 4 hótól, mert nincs benne a mag. azért én óvatos voltam ezekkel, málnásat pl. 8-9 hótól adtam. trópusi gyümölcsöket csak 1 év után.


vegyes gyümölcsök: igen, külön kell kóstoltani, tehát jobb, ha nem adod egyszerre.

szerintem ez a legfontosabb, hogy egyszerre csak 1 új ételt kapjon.


a hozzátáplálást folytathatod úgy, hogy gyümölcs-zöldség keveréket adsz, majd zöldséget, én új étkezést havonta-2 havonta hoztam be, ahogy jónak láttam.

2011. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!