Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyedül elalvásra szoktatás...

Az egyedül elalvásra szoktatás mindenképpen szívszakító sírással jár?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt sírós, most csináljak belőle bőgőmasinát? Megszakad a szívem!
2009. aug. 26. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül.

az én babám szinte igényelte, amikor már nem tudott velünk elaludni, csak kínlódott. ekkor kezdetm el, hogy mindig ugyanabban az időben átviszem a szobájába, a saját ágyába.

hány hónapos a tiéd, és milyen altatásról szoktatod át?

2009. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen. :( Én nem is bírtam végigcsinálni. Mondjuk mi már úgy alszunk, hogy az ölemben térdel és rámhajtja a fejét, fotelban ülünk. Ringatózunk. Kb. 1-2 perc és alszik. Tehát nem megterhelő. Én nem is fogom síratni. Majd ha tud beszélni, akkor elmagyarázzuk, hogy feküdjön be az ágyába, mesélünk neki és elalszik. Szerintem. 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
7 hónapos, és a cicin elalvásról próbálom. Most d.u. pl. elaludt etetés közben, bevittem gyors az ágyba, üvöltés, cicire vele, ivott 2 kortyot, vissza az ágyba üvöltés. Egyébként nap közben nem is nagyon alszik, 2, maximum 3 alkalommal 30 percet, és kész! De most bármit is csináltam vele, csak hüppögöt, és úgy sírt, ahogy még nem is hallottam, mint a roma siratóasszonyok! Borzasztó! De ha már egyszer elkezdtük, gondolom érdemes tovább haladni, mert akkor még csak rosszabb lesz. Nagyon összezavarjuk vele?
2009. aug. 26. 16:40
 4/14 A kérdező kommentje:

Végülis aztán 15-20 perc kiabálás, és "vége a világnak" sírás után elaludt. Ez most akkor jó?

Valahol azt is olvastam, h nem jó, ha sírni hagyjuk, mert egy idő után már nem fog sírni, de nem azért, mert nem akar, hanem azt tanulja meg, hogy ránk nem lehet számítani! Ez igaz lehet? Vagy majd az alvástól úgy egészében megy el az amúgysem nagy kedve, mert tudja, hogy ez könnyekkel jár?

2009. aug. 26. 16:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvastad az Aludj jól gyermekem c. könyvet? Abban elég jól leírják, hogy hogyan lehet egyedül elalvásra szoktatni a babákat. Még most sem késő. Némi sírással jár az igaz, de nem 15-20 percesekkel, ha követed a könyvben leírtakat és van türelmed akkor biztosan menni fog.

Én is hamarosan neki akarok kezdeni, 3 hónapos a kisfiam, a karomban alszik el. Általában büfik, pukik ébresztik fel és nem tud visszaaludni, ilyenkor megint elringatom és leteszem.

Érdemes elolvasni a könyvet!

2009. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eldöntötted, hogy megtanítod egyedül elaludni, akkor most NE hátrálj meg. Vidd véghez. Nekem egyáltalán nem sírt mikor tanítottam, csak egy ici-picit de úgy mint máskor. Én is Az aludj jól gyermekem c. köny alapján csináltam és 4 nap alatt sikerült is. Ha ma sírt is 20-25 percet, holnap már csak lehet 10 fog, majd 5-öt és nem is fog sírni. De ha sír menj be nyugtasd meg, de NE vedd ki a kiságyból semmiképp és gyere ki és ezt ismételd. Ha kell én átküldöm neked a könyvet, csak írd le az e-mail címed mert privibe nem lehet fájlt csatolni.
2009. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy, már megvan a könyv. A bajom abból is adódik, amit az előzőekhez akartam fűzni, hogy annyira nem volt eddig sírós, hogy tulajdonképpen nagyon nem is lehet nyugtatni. Vagy nem is egyértelműen sír, akkor meg ha kiveszem, és rakom vissza, még csak a lepedő aurájához ér, már üvölt, utána meg aztán már nem nagyon lehet vígasztalni, szinte csak a cicin! Kemény menet lesz!
2009. aug. 26. 17:52
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Én nem erőltetném mindenáron az egyedül alvást. Mi van ha icin alszik el? Semmi majd kinövi. Ebben a korban még attól is félnek, hogy elalszanak, mert ha nem lát téged azt hiszi nem is vagy ott, fél elaludni. Az én fiam 9 hós és soha nem erőltettem, hogy márpedig egyedül aludjon el.Mindig is ringattuk, dajkáltuk vagy apa vagy én felváltva. Nem mondom, hogy könnyű volt, vagy, hogy nem lenne kényelmesebb ga csak letenném és pikk pakk már aludna is. Én nem hagyom egy percig se ordítani, persze van olyan, hogy annyira elfárad, hogy azért sír mert álmos. Viszont teljesen magától kb 2hete elkezdett egyedül elaludni! Amikor látom, hogy na most azután tényleg álmos, beteszem az ágyába, megkapja az utolsó tápszeradagját, megsimogatom, adok jóéjt puszit, megkapja a cumiját és már alszik is! Előtte mindig ringattam, altattam, egyszerűen magától kialakult. Én hagynám, hogy csináljon mindent a saját ritmusában, de ez is csak egy vélemény.
2009. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Várni akartam pár napot, míg válaszolok, hogy addigra a tapasztalataimat is leírjam, hátha valakit érdekel. Szóval ez első néhány nap feltűnően jól ment, akár napközben, akár este volt. Ugyan nap közben sírdogált picit, addig még ment a nagy mosolygás, míg beraktam az ágyba, tettem-vettem, aztán, ahogy átléptem a küszöböt, sírdogált. De megszakításokkal. Néha jobban rázendített, majd elhallgatott, játszott egy picit, aztán megint kezdte. Végül elaludt. Tegnap esténk már nehezebb volt, a mai nap is volt sírás, de most már azt figyelem, hogy milyen kis rafkós. Eddig tényleg nem volt sírós baba, tehát fura nekem őt így hallani, de látszik, hogy ő is próbálgatja magát, a határait. Szabály szerűen látszik, hogy színészkedik! Ment itt a bruhaha, a sikítás, a hüppögés, de erős voltam! Irtó nehéz, de kitartok! Mindig az lobog a szemem előtt, hogy most még csak ezt csinálja, de ha nagyobb lesz, már más taktikája is lesz, és akkor sokkal nehezebb lesz. Az egyik válaszoló írta, hogy minek kínozni a gyereket, majd kinövi a cicin elalvást. És ha nem? Ha tudnám előre, mikor, hogy lesz ez, bevállalnám, de így úgy gondolom, neki is, nekünk is jobb így! És természetesen nem arról van szó, hogy a szoptatásról akarnám leszoktatni! Szó sincs erről. De ő sem az ujját nem szopja, sem cumit nem fogad el, és én vagyok az élő cumija. Ez így nincs rendben.

Remélem tovább haladunk a jó úton, és sem ő, sem mi nem nem fogjuk megbánni. Bár, ahogy reggel ébred, és puszit osztogat, nem úgy tűnik, hogy annyira bánná!!

Köszönöm még egyszer!

2009. aug. 30. 20:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem adtad fel és erős vagy!

Én már vagy egy hete olvasgatom a könyvet, de még nem sikerült eljutnom odáig, hogy véghez vigyem a dolgokat. Amikor megpróbáltam, a sírásnak mindig azlett a vége, hogy bukott, vagy puki csavarta a pociját... na én ezért csináltam úgy, hogy ilyenkor mindig kivettem megvigasztalni, de magára hagyni sosem tudtam 10 percnél tovább. Majd egyszer, ha erős leszek!

(16.49-es)

2009. aug. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!