Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ti nem tartjátok "szemét" dolognak, hogy a 3 vagy több gyermekes családok, minden kedvezményt megkapnak, de a 2 vagy 1 gyerekesek semmit...? miért kevesebb az én két gyermekem, mint a 3 ???????
2009. aug. 26. 09:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de hogyan menjen a harmadik gyerek mellett dolgozni? én téged nem értelek teljesen. az, hogy a 3 gyermekeseket segíti az állam, szerintem jó dolog. lehet, hgoy nem a megfelelő formában kapják a támogatást, és ez sokak számára bántó, dehát nem adhat neki át minden nap egy kilo kenyeret pluszban, mert náluk annyival több fogy, mint a kétgyerekeseknél.

Az, hogy ingyen tankonyv, szerintem nem kell tőlük sajnálni. Ahol van három gyerek, ott a megélhetés sokkal többe kerül, mint ahol 1 vagy 2 gyerek van. több a közüzemi számla, több a rezsi. Ezeket nem fizeti ki az állam helyettük, így ad nekik más segítséget. Én egy fillért sem sajnálok tőlük. 3 gyerek felnevelése igenis tiszteletre méltó a mai világban. Nem anyagi oldalról nézve csak, hanem általában. Ebben a világban elindítani 3 gyereket az önálló élete felé, na az kerül sokba, úgyhogy csak gyűjtögessen szorgalmasan minden nagycsaládos.

2009. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Hmm...mi is nagy családosnak számítunk...3an vagyunk testvérek..ikrek vagyunk..ugy gondolod,h vessük meg magunkat, mert igy jöttünk a világra??? Gondolkozz és NE ÁLTALÁNOSÍTS! Az előítélet nem szép dolog!
2009. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem előitélet van a kérdezőben,hanem némi igazságérzet.Nagyon nehéz az egy és 2 gyerekeseknek is.Ők milyen segítséget kapnak?senki nem áll az szülők feje fölött puskával,hogy márpedig szülni kell mégeggyet.Persze vannak véletlenek,de ahol 4 5 gyerek van az már nem véletlen.Nem az a baj,hogy segítenek neki,hanem az hogy más le van szarva.Ez az igazság,sokáig egyedül neveltem a gyerekem.más 1 gyerekre kapott 11 ft családit én emelten 11 500.na,ez ám a segítség.Szóval nagyon sok igazságtalanság van,ez tény.
2009. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!Miért vagy így felháborodva??nem bírom ezt a tipikus, pesszimista, depressziós magyar hozzáállást!Ha neked nem megy 1-2 gyerekkel, akkor már az egész ország inkább vesszen oda!!Meg különben is, először írod milyen felháborító, hogy a 3 gyerekesek otthon maradhatnak 8 évig és hogy ez milyen igazságtalan, aztán meg, pár sorral lejjebb, hogy úgysem maradnál otthon!Nem értelek!Amúgy meg mi baj van azzal, aki otthon marad???Minek kéne visszamenni dolgozni?Ha meg tudja tenni valaki, akkor miért baj az??

Szerintem teljesen meg vagy keseredve, és ki vagy akadva azokra, akiknek kicsit több van, vagy többet kapnak!Nem kéne!Változtass a hozzáállásodon, és szerintem inkább becsüld azokat, akik több gyereket vállalnak!!!!!

2009. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

10.20-as vagyok. Azt mondod a 3 gyerekesek sírnak mert milyen nehéz? Te most épp mit csinálsz ha nem rinyálsz hogy milyen nehéz 2 gyerekkel? Miért szültél akkor egyáltalán gyereket? Gyerek nélkül még könnyebb nem? Az pedig hogy valakinek 3 gyereke van nem azt jelenti hogy a harmadik véletlen volt. Nem szabad általánosítani sokan igenis akarnak 3 vagy több gyereket nevelni és nagyon szépen meg is teszik.

Továbbra is azt mondom hogy tisztelem őket és kapják csak meg ami jár nekik. Temeg ne irigykedj annyira inkább szülj még egy gyerekt és mutasd meg a világnak hogy állami támogatás nélkül is fel lehet nevelni 3 gyereket. Hajrá!!

Még valami ha te netán véletlenül terhes lennél elvetetnéd a babát, vagy megtartanád és ki használnád a támogatásokat? Ha egyszer az állam úgy dönt hogy nekik ez jár akkor igenis ki kell használni. Nem te és nem én döntjük el. annyi erővel azt is mondhatnád hogy miért jár egy beteg gyereknek dupla annyi családi mint egy egészségesnek.

2009. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

szerintem sokkal több a 3 gyerekes, aki csendben van, és nem sír semmiért, mint az 1-2 gyerekes, aki mindent akar.

én mindenkit megértek, de egy percig sem irigylek semmilyen támogatást a nagycsaládosoktól. ők megérdemlik. sőt, a szülő is nagoyn nagyon megérdemli azt a 8 évet, amit otthon marad. 3 gyerek mellett bizony kell az a 8 év!

és nem egy 3 gyerekes anyukát ismerek, aki végigtanulja az utolsó néhány évet a 3 gyereke mellett otthon, hogy vissza tudjon utána illeszkedni a dolgozó társadalomba. mivel 3 gyerek után kezdő munkavállalónak számít... egyáltalán nem könnyű nekik, és bizony minden támogatást megérdemelnek!

2009. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
10:46-os:már bocs, de például nekem nem lehet csak egy gyerekem, ha tetszik, ha nem.És nem én tehetek róla!!Úgyhogy sajnos ilyen is van...más meg halomra szüli, akkor ne sírjon!
2009. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem mit kell így általánosítani!Nem arról van szó, hogy mindenki akinek 3nál több gyereke van az sír, hogy nincs pénz!persze vannak ilyenek, azok hallatják a hangjukat, de a nagy többség szépen nevelgeti a gyerekeit!

Van egy ismerős család, ahol 6 gyerek van, és egy panasz sem esett még ki a szájukon!Nagy családot szerettek volna, tisztességgel nevelik is a gyerekeiket!

2009. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem általánosítok!!! Azon vagyok legjobban kiakadva, hogy 3 gyereknél megjár a támogatás, szinte mindenre, 1 vagy 2 nél pedig semmi, szó szerint semmi. egy anyuka a 3 gyerekével felszáll a buszra, kb. 20 km távolságra, fizet 100 Ft-ot. én mennyit fizetnék a két gyerekemmel??? na ez az ami igazságtalan!
2009. aug. 26. 12:38
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

Te jó ég!szülj még egyet ha ennyire kivagy!

De az egyik előttem szólónak igaza van, minek szültél egyáltalán??Gyerek nélkül egyszerűbb!

Tényleg vannak igazságtalanságok ma, de nem hinném, hogy ez annyira azok közé tartozik!

2009. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!