Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ti nem tartjátok "szemét" dolognak, hogy a 3 vagy több gyermekes családok, minden kedvezményt megkapnak, de a 2 vagy 1 gyerekesek semmit...? miért kevesebb az én két gyermekem, mint a 3 ???????
2009. aug. 26. 09:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
milyen minden kedvezményt?
2009. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Az még hagyján, engem tudod mi háborít fel? Amikor mutatnak családokat, hogy szegények milyen rossz körülmények között élnek, segítsünk nekik, és akkor bemondják: van 8 gyerekünk... ja, hát annyit egy átlag polgár se tudna eltartani!
2009. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

oké, csak azért kérdeztem, mert mi 5en vagyunk tesók, és míg otthon éltünk mindannyian anyáék nem kaptak extra kedvezményeket!De akkor nyilván segélyekre gondolsz, amit igényelni kell...

(első)

2009. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég rossz, hogy ahol 3 vagy több gyerek van, ingyen kaja, ingyen tankönyv,emelt családi pótlék, ahol meg egy vagy kettő van, ott meg semmi. Aztán meg örökké sírnak (tisztelet a kivételnek), hogy nehezen élnek. Nem kell 4-6-8 gyereket csinálni.Annyit válság nélkül is szinte lehetetlen normálisan felnevelni!!
2009. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem nem tartom szemét dolognak. Tisztelem azokat akik tisztességesen fel tudnak nevelni 3 gyermeket. Nekem 2 van. Nem azokra gondolok akik ész nélkül szülik a gyermeket, hanem akik tényleg szeretetből akarják és nevelik őket. A két gyereknek 15 ezer a tankönyv a 3-nak. meg legalább 21 ezer lenne. Nem kevesebb a te két gyermeked, de 1 gyerek kiadásait szorozd meg hárommal és gondolkozz el mennyibe kerül 3 gyerek. Persze nem kötelező hármat szülni, de egyet sem kötelező. Az állam meg így szeretné ösztönözni a népet hogy több gyerek szülessen. Szerintem reális aki bemer vállalni hármat az kapja is meg ami jár az államtól. Ismétlem nem a "szülők sokat és nevelje az állam" emberekre gondolok.
2009. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Felháborító, hogy nemrég volt egy család a tévébe az anyagi körülményeiket mutatták, a válságról volt szó, azt hiszem 8 gyerekük volt, és a nő plussz terhes volt. Azt ott sírt, hogy nekik milyen rossz. Ledöbbentő a sok nem gondolkodó nő, akik a fogamzásgátlóról nem hallottak, és mégis van képük kuncsorogni meg sajnáltatni magukat. Szülik a gyerekeket, de etetni, ruháztatni nem tudják őket. Szánalmas!
2009. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ingyen tankönyv, ingyen étkezés, ilyen segély, olyan segély. véleményem szerint egy 3 gyerekes család kap annyi pénzt, hogy meg tudja venni a tankönyveket. Én egy gyerekre annyi kajapénzt fizetek az oviban, mint ők 3-ra. aztán mi jogon??? Sok családban azért van 3 gyerek, mert tiztában vannak vele, hogy nem kevés pénz jár utánnuk. hát én biztos nem szülnék, még azért 1 gyereket, hogy több lové legyen..... futnak a nagycsaládosok szövetségéhez a kajáért, meg a ruháért....ki mondta, hogy szüljön 3-mat????????
2009. aug. 26. 10:36
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én igazán nem értem mit vagy így kiakadva!Neked meg ki mondta, hogy ne szülj még egyet??Arra nem gondoltál,hogy van ahol nem a pénzt miatt szülnek, de ha már van könyv meg kaja kedvezmény, akkor azzal élnek.Én sem az olyanokról beszélek, akiknek 8-9 gyerekük van csak a segélyek miatt, de nehogy már azon kiakadjunk, ha valakinek 3 gyereke van!Azért az durva!!!Ha tisztességesen tudja nevelni, ruházni, szereti a gyerekeit és igeni szeretne nagy családot(amit megértek, és támogatok), akkor nehogy már az probléma legyen, hogy él az állam által adott kedvezményekkel!Amúgy én vagyok, aki írta, hogy 5en vagyunk tesók.Anyáék nem folyamodtak segélyekért, de igénybe vették a nagycsaládos könyv támogatást míg 3an sulisok voltunk.Ebben nem tudom mi a felháborító!Most már csak az öcsém jár suliba, és megveszik a könyveket ők is ugyan úgy,mint akinek 1 gyereke van.Vannak normális nagy családosok is, nem értem miért kell általánosítani!szerintem a nagy család igen is becsülendő!Ja és mellékesen ha továbbra is mindenki csak 1-2 gyereket fog vállalni, akkor tényleg nem fog nőni a magyar nép...
2009. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
24%
Hát érdeks az biztos.Nem szeretném bántani a 3 gyerekeseket,de aki ennyi gyerket válal az válalja,hogy ugyanugy felnevelei mintha 1 vagy 2 lenne.És utána nem sírni kell hogy erre sem jut meg arra sem,meg drága a tanköny,a kaja a cipő stb.tudom,hogy 3 vagy több gyereknek duplán nehéz az élet,de ők válalják.ha nemtudom biztosítani a gyerekemnek mindazt amit az elöbb irtam akkor nem szülök többet.Nekem 2 van,és azért nem szülök mégeggyet mert tényleg nem tudnám zökkenőmentesen megoldani a felnevelésüket.Másra meg nem apellálok,nem várok segítséget senkitől.mgunknak szülöm nem az államnak,majd ő segít felruházni meg etetni.Hát ez van.
2009. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
tudod mit, ne is emelkedjen a magyarok száma. minek? így is sok szegény ember van ebben a nyomorult országban... kár, hogy nem vezették be azt a törvényt, hogy csak 3 gyerekig járjon családi.akkor sem értek egyet ezzel a rendszerrel.... sok ember még 2 gyereket sem tud felnevelni, nem hogy 5-6-ot.... kérdezem én, hogy egy 3 gyerekes anyuka miért maradhat otthon a gyerekeivel 8 évig???? még pénzt is kap, főállású anya címen... úgy csinál a kormány, mintha 2 gyereknek nem ugyan azt kellene megadni, érzelmileg, vagy anyagilag..két gyerekkel is ugyan úgy kell foglalkozni, mint 3-mal. amúgy meg én nem bírnék ki 8 évet itthon ülni, az biztos. menjen dolgozni a 3 gyerekes anyuka is!!!!!úgy, ahogy a 2 gyermekesnek is muszáj...
2009. aug. 26. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!