Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják úgy a fiús...

Miért gondolják úgy a fiús nagyszülők (anyós, após) hogy a születendő gyermek csakis fiú lehet és a kislánynak már nem is örülnek?

Figyelt kérdés
Már van egy lányunk és most a második is lány lesz valószínű, erre teljesen összetörtek, hogy akkor nem lesz továbbörökítve a szent családi név és különben is ha fiú lenne, csakis úgy hívhatnák mint az apját és a nagyapját, mert ez a szokás.
2009. aug. 24. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, ennyire ne sarkítsd a dolgot. Igen, fiúra számítottak, de egy lány után ez szerintem teljesen normális. PErsze hogy szokniuk kell a gondolatot. Nekik fontos a családi név, miért kell ezen kiakadnod?Direkt jól belelovalod magad, hogy még jobban utálhasd anyósékat.

A páromnak két nővére van, összesen 3 gyereket szültek eddig, mindegyik lány. Gondolom anyósék is örülnének egy fiúnak, de imádják a lányokat (1,5-5 évesig)

Hidd el, örülnek a kislányaitoknak!Ne légy már te is minden okkal gyűlölködő meny.

2009. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez pusztán régi hagyomány, ebben szocializálódtak. Ne hidd, hogy "teljesen összetörtek", amint meglesz a kislány, imádni fogják:)
2009. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezek az emberek primitívek, buták. Szerintem.
2009. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én anyósóm majd meghalt egy kislányért.Őt aztán nem érdekelte a név továbbvitele stb.De van akinek ez tényleg fontos,de szerintem ez nem azt jelenti,hogy a kislánynak nemfognak örülni.Ha meg mégis akkor az már legyen az ő bajuk.
2009. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál két fiú lett ( párom és sógorom), a sógoroméknál is két fiú lett, nálunk még egy fiúcska van...na ők mindháromnál lányt vártak...:) anyósom azt mondta, hogy már "elege van a sok kukisból", szedjem össze magam a második babához:) tuti az is fiú lesz:)
2009. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kisfiam, és nem az apja nevét kapta első névnek, csak másodiknak. Senki egy szót nem szólt érte.

Most ismét kisfiúnk lesz, és anyósnak is, és apósnak is tök mindegy volt, hogy kisfiú vagy kislány lesz, csak ne legyen semmi gond! És így volt az elsőnél is.

2009. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a fordítva van. Az első gyerekem lány, míg a második fiú. Amikor az első megszületett kerek perec kimondta, hogy nem kell neki több unoka mert ez az ő lánya. A kisfiú amikor megszületett nem is érdekelte. A lányra akár heti 10000 Ft-ot is költött. A kicsivel meg úgy bánt mint a mostoha. Még a születésnapját sem köszöntötte fel. Eddig tűrtem, de most már nem hagyom magam. Arra jutottunk (hosszú történet), hogy nem láthatja egyiket sem, mivel semmilyen kompromisszumra nem volt hajlandó. tehát úgy kell elképzelni, hogy számára csak a kislány létezett.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ne hadd magad és ne engedd, hogy sértegessenek (én buta voltam és sokáig nyeltem).

2009. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!