Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elveteket adtátok,...

Milyen elveteket adtátok, áldoztátok fel a nyugalom és boldogulás oltárán?

Figyelt kérdés

Ma reggel ránéztem a kisfiamra, ahogy rajzfilmet nézett fél órát kezében egy babapiskótával miközben én a mosogatót takarítottam és az jutott eszembe, hogy hányszor fogadtam meg terhesen, hogy nem fogom ezt csinálni, illetve korábban hányszor osztottam itt az észt, hogy ez mennyire nem jó...

Nektek is vannak feladott elveitek?


2009. aug. 22. 20:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Szintén cumi...

Sajnálom azt az embert, aki lepontozta a 21.12-est, szar élete lehet, ha ebbe is beleköt.

2009. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Hála nekem a cumi nem volt elvem így nem volt mit feladni. Az együtt alvás viszont igen és abból nem engedtem. Ezt sikerült betartani. A tévézést 1 éves koráig nem hagytam és most is csak napi 15 perc van engedélyezve. Az édesség az nem érdekel, hisz gyerek egy kis nasizás kell. Az nem volt elvem.Van erre egy jó közmondás: Ember tervez, isten végez.
2009. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Jó a kérdés!

A terhességem során és azt megelőzően azt gondoltam és szentül hittem, valamint itt fennhangon hangoztattam is, hogy ha evett a gyerekem, nem fáj semmije, tisztába van téve, akkor biztosan nem fogom felvenni ha sír, meg kell szoknia egyedül is. Szent elhatározásom volt és értetlenül álltam azon kismamák előtt akik máshogy tettek.

No mára ez köddé vált. Az első nyikhajra ugrok, teljesen elrontottam a gyerket, viszont maximálisan megértek már mindenkit, aki hasonlóan csinálja. A gyereksírást egyszerűen nem lehet kibírni.. :-))

2009. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nagyon fontosak voltak az elveim,de a kismanóm és a saját nyugalmam mégis erősebbnek bizonyult.

Nem lesz cumi,együttalvás(ezt egyáltalán nem bántam meg,mert így tanulta meg átaludni az éjszakát,valamint 8 hós korában külön tudtam tenni,és 12 óra szunya van),komp,felesleges játékok,csak mert nekem tetszik,mindennap fürdetés,mert különben kizökken(lám,mégsem),nem rohangálhat cipő nélkül...:)

2009. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Szia!Hát nekem is az együtt alvás. A szomszédunkban az anyuka is együtt alszik mind a mai napig a kisfiával (3 éves), és ez nekem nagyon furcsa volt, és szentül megfogadtam hogy ilyen nálunk nem lesz. Aztán megszületett a babám akinél rosszabb alvó kisbaba nem sok van a földön. Olyan fél óránként ébred...Így is nehéz a kelés hogy mellettem alszik, hát még ha külön szobában vagy ágyban lenne?!

A tv-t nálunk is nézné , de olyan fél óra után kikapcsolom , mert elnézné órákig.:-)

2009. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Üdv nektek "tökéletlen" anyukák! :D Milyen jó, hogy azért vannak itt "normálisak" és nem olyan válaszok jönnek sorban, hogy mindenki milyen tökéletes és milyen jól csinál mindent, ahogy eltervezte... :D Tényleg jó a kérdés, talán így sokak önbizalma helyrebillen!!!


Nálunk az egyik feladott elv a cumi volt, kb. 2 hónaposan eljutottunk arra a pontra, hogy már nem tudunk mit kitalálni, jöjjön a cumi. Szerencsére a babámnak nem kellett, a probléma néhány nap alatt megoldódott (a sok sírás), így azóta sem cumizik. A másik elv, mint ahogy itt látom ez "sláger", az együttalvás... Úgy gondoltam míg terhes voltam, hogy a babám fél éves koráig egy szobában - külön ágyban fog aludni, aztán átrakjuk a saját szobájába. Eleinte jól alakult, hajnali szoptatáskor vettem magunk közé, ahol általában mindketten bealudtunk, így néhány órát velünk volt. Csakhogy 4,5 hósan kijött az első foga, egyre több ébredés, így mire fél éves lett, már többször volt a mi ágyunkban mint a sajátjában. Anyukám azóta is ezen nevet, hogy milyen jól átszoktattuk a saját szobájába, mivel már lassan 1 éves, 9 foga van és örülök ha éjfélig a saját ágyában alszik, de utána már kettesben töltjük az éjszakát. Apa kiköltözött a másik szobába. Fogfájásos éjszakákon van, hogy fél óránként felkel, így örülök, hogy én is pihenhetek kicsit, nem fogom ki-be rakosgatni az ágyában. Majd eljön annak is az ideje, bár reménykedem, hogy hamarosan! :D


Boldog babázást mindenkinek!

2009. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nézzük sorba:

-ne látogasson senki, miután megszültem, bacik, magány, babával összhang blabla --nem győztem hívni a rokonokat, barátokat, olyan jól esett, hogy jönnek

-nem alhat velem -- a mai napig összebújva alszunk, 9 hós, úgy tervezem a szopival együtt szoktatom le róla, majd /engem nehezebb lesz, mint őt/

-nincs tv -- aha. meg nincs főzés, takarítás, fürdés stb. a járókában is jól elvan, de néha bizony a tv is megy

- nincs édesség, süti és egyéb falánkságok --enélkül nem élet az élet, nekem sem, tőle sem vonom meg

- nincs olyan kaja, ami nincs benne a baba hozzátáplálási nagykönyvben -- a húsos szalonna és a túrórudi melyik oldalon is van.... ???

- a kutya messziről szép és a macska is


Sorolhatnám még van bőven, de nem érzem, hogy elbuktam volna, mint anya. Sőt, sokkal jobban sikerült, mint remélni mertem, hiszen egy kirobbanóan eleven, egészséges és boldog kisbabám van. És a java még csak most jön!!!

2009. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is az együtt alvás.Kb 3hónapos koráig a bölcsöben aludt.Majd rászokott arra,hogy éjjel 1szer felébred és eszik.Ezután már nem tettem vissza.Késöbb már lefekvéskor ha elaludt ott köztünk nem tettem be a bölcsöbe,mert féltem felébred.Apa nem szolt rá semmit,sőt nekem ugy tünik szereti is ha ott alszik velünk.A bölcsöt már kinőtte,most akarunk kiságyat venni,lehet hiába.:)Ez van.
2009. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem az tetszik,mikor más gyerekét jobban tudja nevelni az ember! én tudtam mondani más gyerekére hogy ezt meg ezt nem igy kelett volna csinálnia, én most ugyan azt csinálom.
2009. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam, következetesen arra nevelem, hogy jól ellegyen egyedül és egyedül aludjon. Ehhez képest legtöbbször velünk van csak el és még mindig kézben alszik el, nem az ágyában. Bár már javult a helyzet, mert nem kell vele mászkálni, hanem "csak" a fotelban ülve ringatni és 1-2 perc alatt elalszik így, tehát szerencsére nem megterhelő. 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!