Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elveteket adtátok,...

Milyen elveteket adtátok, áldoztátok fel a nyugalom és boldogulás oltárán?

Figyelt kérdés

Ma reggel ránéztem a kisfiamra, ahogy rajzfilmet nézett fél órát kezében egy babapiskótával miközben én a mosogatót takarítottam és az jutott eszembe, hogy hányszor fogadtam meg terhesen, hogy nem fogom ezt csinálni, illetve korábban hányszor osztottam itt az észt, hogy ez mennyire nem jó...

Nektek is vannak feladott elveitek?


2009. aug. 22. 20:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Az édesség nálunk is ilyen. Mi szeretjük, egyszer meg lett kínálva, és azóta kikönyörgi.

A tévé meg nem rajtam múlik, egyszerűen nem köti le 10 percnél tovább. Fél óra még nem a világ, csak figyelj oda, hogy ne legyen benne erőszak. Ennyi szabadidő neked is jár.

2009. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

tv, édesség, következetesség...szóval az ilyenkor megszokottak.

Anyósom nagyon elkényesztette őket, és ha én nem engedtem, akkor egész napos üvöltés.


A legjobban azt bánom, és bűntudatom is van, hogy megfogadtam, nem leszek olyan anya, mint amilyen az én anyám volt.

De sajnos sokszor észreveszem, hogy nem vagyok külömb nála, pedig nagyon utáltam a viselkedését. Ezért még sírni is szoktam. de már fejlődök.

2009. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Én a cumit fogadtam meg, hogy nem fog kapni, de fél évesen már annyira ki voltam bukva, hogy éjjel negyedóránként kelt, hogy kizárólag alváshoz, de megkapta. Eleinte be is vált, bár ha kiesett a szájából, menni kellett betenni, és egyre rosszabb lett a helyzet, így cakli pakli 5 hónapot használta, majd elvettem tőle, azóta sem hiányzik.

A tévét én is megfogatam, bár ez nem volt vérre menő fogadalom, hisz akkor még egy szobánk volt, és tudtam, hogy nekem kell valami szóljon körülöttem, különben nem érzem jól magam. És ha megy a tévé, a gyerek önkéntelen is nézi. Néha ültünk negyed-fél órát a tévé előtt, gyerek ölemben, és néztük. Most már 14 hós, már egyes műsorok kimondottan érdeklik, de nem ül előtte, csak a reklámra felfigyel, néha belefeledkezik pár percet és ha zenét hall, táncol.

De pl a franciaágyba sosem venném be..

2009. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Amíg nem volt gyerekem, azt mondtam, hogy a nem egészséges vele aludni. Aztán megszületett, elég sokáig tartottam magam ehhez, aztán amikor már úgy vánszorogtam hozzá, mert rengetegszer felkelt és simán bealudtam a fotelben vele együtt a szopiba, na utána mondtam,hogy akkor vegyünk egy szivacsot (elég pici a szobája) és akkor inkább ott aludjunk együtt. A világ legjobb dolga, amikor éjjel arra kelek, hogy felriadt a pocok, aztán átkarol és alszik tovább. Az elvből annyi megmaradt, hogy nem állandóan alszom vele, az első etapját ált. egyedül a kiságyban tölti, aztán hajnalban, amikor felkel már nem szoktam apához visszafeküdni. De volt olyan is, hogy az altatásba én is kidőltem és nem volt kedvem azt a 10 lépést megtenni apához....
2009. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

szia! nekem a cumival kezdődött... a babám egyfolytában sírt, én meg pisilni sem tudtam elmenni. hát odaadtam neki az anyukámtól kapott cumit (azt hittem csak dísznek lesz). aztán kiderült, szegénynek kevés a tejem, azért sírt egyfolytában - tejszaporító trükkök után jött a tápszer, pedig azt hittem, ez velem meg sem történhet.

majd jött a hasfájós időszak, ringatva alvással stb.

most 10 hónapos, talán egyedül a babykomp és a cukor távoltartása még az elvem... ezeket -egyelőre úgy tűnik- legalább sikerül megtartanom :)

2009. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az együttalvás,és a bébikomp volt ilyen:11 hós babámnak jönnek a rágófogai,és nagyon szenved.De ha mellettem van,legalább ő alszik éjjel,én meg takargatom...persze ez csak a fogzásos pár éjjelre vonatkozik.A bébikompot meg imádja,bár már pár lépést egyedül is ment,mikor kapott egyet,de azóta tudok mosogatni,főzni,takarítani:)
2009. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a kajával emiatt nincs gond,mert válogatós-hányós és így van kifogás az ismerősöknek,akik persze mind "jót" akarnak,hogy miért nem adok mindenféle sz.rt a gyerekemnek.Nálam ilyen kudarc igazából a szoptatás és a szülés,mert egyik sem úgy ment ahogy készültem rá.Szokott tv-t nézni,de ha délelőtt sokat van a szobában a házimunka miatt délután kimegyek vele 1-3 órára az udvarra.Viszont én anyámmal ellentétben naponta többször megölelem(pedig a fiam nem bújós) és hangosan mondom neki,hogy szeretem.Anyám ezt soha nem tette meg.
2009. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk szintén az együttalvás volt ilyen. De kérdem én: ki lenne képes visszavinni a szobájába, amikor arra ébredek, hogy odabújt hozzám és azt suttogja a fülembe, hogy: " cejetlek Anya!"

Mióta 4,5 éves lett már nem jön. Tehát magától megoldódott, és egyáltalán nem bánom, hogy annak idején feladtam az elveimet.

2009. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

21.12-es vagyok. egyszerűen nem értem, miért kell még ilyen kérdés-válaszok esetében is lepontozgatni...

aki ezt teszi, árulja már el, ugyan mi volt a baja a válaszommal??? ha a szoptatási kudarc szúrja a szemét, mellesleg írom: hormonális okokból nem lehetett több tejem - ez sajna hetek alatt derült ki. a fiam ezért lett tápszeres, nem azért mert "föladtam egy elvet", muszáj volt...

bocsi az offért, csak bánt ez a dolog, ahogy egyébként az összes többi kudarcom. de el kellett fogadnom, bármennyire is törekedtem rá, nem tudok tökéletes anya lenni...

2009. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, megynyugtat, hogy nem csak én jártam így :)


Nemtom miért lett lepontozva a válaszod, semmi olyan nincs benne :O

2009. aug. 22. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!